Prašenje krmača

@djuradj.umkovic2
ako je narast dobijen od roditelja parenih u srodstvu ili je bio bolestan ili krzljav (po selima se nekad znalo da ostavlja najgore musko prase za priplod!!!) onda nevitalnu i losu prasad kao i mali broj njih a obicno su i legla neujednacena,
ako su krmace dobijene parenjem u srodstvu onda je i to razlog tako malog broja prasadi. Znaci srodstvo, bolest ili prejaka/preobilna ishrana 40 dana po pripustu su neki od razloga malog broja prasadi u leglu.
 
o7r9k3.jpg
, evo i moje krmace drugo prasenje , pre cetiri dana 13 kom
 
oprasila mi se vijetnamka i nece da primi prasice.cim joj pridju prasici ona ustaje i napada ih.prvi put se susrecem sa prasenjem vijatnamskih svinja pa ako neko zna sta da radim nek napise.
 
Probaj sa jedno 4 bensadina ili bromezopama od 5 miligrama,istopi i pomesaj sa secerom sa onolko ovode koliko ce popiti odjednom.A mozes zvati i veterinara da joj da injekciju za smirenje.
 
Pozovi veterinara neka joj da injekciju za smirenje.Pogledaj da li je vime krmače ok.Mali savet za prasad,nikako im ne daj gvožđe i injekcije protiv parazita samo prašak u hranu.U zoo vrtu su nam 2 praseta uginula od stresa prilikom davanja gvožđa.
 
Poslednja izmena:
Danas je sve ok.Tokom noci je izbacila jos 2 praseta i sad ih pusta da sisaju.Interesuje me samo da li je pametno to sto sam sklonio nerasta od nje jer su oni stalno bili zajedno.
 
Nazad
Vrh