Prašenje krmača

Jeste u boksu. Evo danas je vec mirna, a prosli put je to trajalo 3-4 dana. Milose i Branko, hvala na pomoci.
 
Francuz
ne javljaš se šta je bilo... Moja se parila 8 januara i danas je oprasila 16 kom::000::
Druga se parila 12 januara pa ćemo videti kad će i koliko verovatno za 4 dana a ostale, za 27 dana pa za dva meseca itd ...:ppozdrav:
 
Ma bre u poslu neki dan... oprasila se posle indukcije sinhrogala odmah ujutro, 9 kom, a druga u vece 11 kom.... 2 su vec manjkala, a zasto?? e pa nemaju cmar!
imam jos 2 za petnaestak dana, 2 odvajam kroz koji dan i sve u krug...
 
To se desava u incestu,i prenosi se na potomke.Znaci nemora direktni incest.Razlikuje se kad ima cmar a zatvoren je (postoji prsten cmara) i kad nema cmar uopste.U prvom slicaju se sterilnim skalperom blago zasece opna unutar prstena i rasiri cmar.U drugom nema pomoci,u stvari ima ali spada u domen rekonstruktivne hirurgije,koja nije nimalo jeftina.
 
JUce ujutru Svedski landras osemenjen sa Norvezaninom oprasio 10kom.Lepi,dugacki,i jednaki,ali jako tesko se oprasila,sto zbog krupnoce prasadi,sto zbog njihove mlitavosti na prasenju.
 
danas se jedna oprasila 13 kom,Piatren /NJ,Landras,ali problematično od jedanaest do 11 večeras sa inekcijama.
 
Jedno pitanje krmača se oprasila prije dva dana al nejede danas sam je istjero iz boksa popila je vode tri ampera i povračala šlajm.Neznam štaje najbolje da joj dam da počne jesti.Unapred hvala
 
zbaci
Izvini ali vec smo dosta o tome pricali i raspravljali samo vrati nekoliko lista nazad i naci ces neke predloge,mislim da je suvisno ponavljati ponovo istu pricu...

user-offline.png
 
Sinoc sam dao injekciju sihrogala dvema krmacama, jedna parena 1 jan, a druga 4 jan, prvoj sam dao dozu 0,7mm3 a drugoj nesto manje...
Sad cu da idem u proveru mozda je nesto novo...

Inace kroz razgovor sa mojim/nasim veterinarom,naucio sam nesto novo at to je da nije pozeljno da premasi 117-118 dan jer prasad jako napreduju zadnjih dana u utrobu majke te i dodje do tezih porodjaja.
bolje ti je da si dao PFIZEROV DYNOLITIK
 
Nazad
Vrh