Prašenje krmača

skala ako krmaca nije projela probaj u hranu joj razbi 2-3 jajeta,imao sam slican problem i to je pomoglo.
 
Dobar vam dan svima, evo one moje Maze i njene ekipe:osmeh:

1zxslkj.jpg

4sd7vq.jpg
 
Sinoc sam dao injekciju sihrogala dvema krmacama, jedna parena 1 jan, a druga 4 jan, prvoj sam dao dozu 0,7mm3 a drugoj nesto manje...
Sad cu da idem u proveru mozda je nesto novo...

Inace kroz razgovor sa mojim/nasim veterinarom,naucio sam nesto novo at to je da nije pozeljno da premasi 117-118 dan jer prasad jako napreduju zadnjih dana u utrobu majke te i dodje do tezih porodjaja.
 
Sinhrogal i cao!, sad cu ja da se mlatim sa njom da joj smanjujem proteine, nemam ja 1 krmacu vec 16, a i preko svega toga imam 100 poslova pored toga... ko se bavi samo time, ok... ovako das joj Dzidzu i voljno!
 
Kakve veze ima koliko ih imas? Od 110-og dana dajes koncetrat sa 12%proteina pomesan sa mekinjama,i to je to.Nema hemije niti zezanja.Ja tako radim,doduse imam ih samo 6.
 
najbolje je dati kod takvih slucaja Menbuton "WERFFT" 20ml po krmaci
Injekcijska otopina
Djelotvoran injekcijski digestiv koji potiče lučenje žući i pankreasnog soka, i Butosal 100, za podizane organizma posle prasenja 10ml
 
Ja sam vise da se prasi kad joj dodje,ako nemogu da ispratim to prasenje pitam se zasto se i bavim uopste svinjarstvom.Kada izbaci prvo prase dam joj sinhrogala i budem tu to kraja.
 
Upravo mi se prasi krmaca, po drugi put i opet se javlja isti problem. Kada se prvi put pojavio, mislio sam da je zbog toga sto joj je prvo prasenje. Krmaca je jako nemirna, nece da se namesti na bok, vec leze na stomak, cim cuje da prasici skice, odmah se dize (prednjim nogama), grokce (prasici ne mogu da sisaju). Prosli put je to trajalo 3-4 dana. Inace je ovako (kada se ne prasi) mirna i umiljata, ne znam sta da radim? Inace se lepo prasi, prasici su jednaki i sto se tice toga sve je ok.
 
Upravo mi se prasi krmaca, po drugi put i opet se javlja isti problem. Kada se prvi put pojavio, mislio sam da je zbog toga sto joj je prvo prasenje. Krmaca je jako nemirna, nece da se namesti na bok, vec leze na stomak, cim cuje da prasici skice, odmah se dize (prednjim nogama), grokce (prasici ne mogu da sisaju). Prosli put je to trajalo 3-4 dana. Inace je ovako (kada se ne prasi) mirna i umiljata, ne znam sta da radim? Inace se lepo prasi, prasici su jednaki i sto se tice toga sve je ok.

koliko dugo je trajalo prasenje, da li joj je vime nabreknuto,tvrdo i vrelo, dali si joj mjerio temperaturu?
 
Poslednja izmena od urednika:
Pocela je da se prasi oko 8, a oko pola 12 je izbacila posteljicu. 9 zivih i 1 mrtvo. Krmaca se smirila, legla je na bok i prasici su sisali. Odvojio sam prasice pod svetlo, spavaju, pa cu ih opet pustiti malo kasnije. Ima dosta mleka, sve je ok, sto se toga tice.
 
hvala bogu, da je dobro, inace ako su duze prasi hoce dobiti upalu vimena jer joj lucenjem oxytocina do kojeg dolazi prilikom prasenja nadolazi i mlijeko pa ako se duze vrijeme prasi onda je to pece a hoce kako sam napisao doci i do upale vimena.
 
najbolje je dati kod takvih slucaja Menbuton "WERFFT" 20ml po krmaci
Injekcijska otopina
Djelotvoran injekcijski digestiv koji potiče lučenje žući i pankreasnog soka, i Butosal 100, za podizane organizma posle prasenja 10ml
Verovatno je prirodna adekvatna zamena gorka so(koju ne znam gde moze da se kupi) i secer koji se daje pred prasenje i posle, neki dan...
 
Nazad
Vrh