Prašenje krmača

bravo

2upd73b.jpg


i moja Maza ima toliko:svinja:
 
dipl.seljanka ,ova Maza je prelepa.Evo i moje Crne 9 kom.+ jedno mumificirano i jedno nedoneseno jbg.
2czu7o0.jpg


Bokal, prelepi su, jel to tajo bio Pijetren ? ::000::

Nije bilo potrebe za citiranjem slike i ujedno molim ostale članove da se to ubuduće ne radi. Rasa o kojoj je reč je PIETREN. Z.K.
 
Poslednja izmena od urednika:
dipl.seljanka jeste tajo je pijetren,a ona je hempsir x landres,samo se nesto bila rzbolela pre jedno mesec dana jedva prezivela pa mi malo runula,veterinar kaze da pojela nekog pacova nikako da unistim tu gamad,a ovako je izuzetna krmaca prvi put ispod 12 kom.,a ovo joj je 8. prasenje.
 
Miloš D.T praci su ekstra,pogotovo od ovog duroka nek su ti zivi i zdravi.Jel ova cist durok ili durok-pijetren,a crna je skroz ista kao moja,malo jaca kao sto rekoh ova moja jedva prezivela.
 
Hvala,nije čist durok,durok-hemšir.

vidi se na slici da dva imaju barem koliko se vidi sve karakteristike hempšira, to su mi najljepše svinje samo ih kod mene uopce nema

Da li valja da krmaca dojara pase travu, zna li ko?

ja sam prije dok sam imao manje svinja obavezno davao travu i svakako da nije lose jedino sam s nekima imao problema jer onda nisu htjele jesti dovoljne kolicine smjese a u travi nema dovoljno proteina. Isto tako je dobro im davati koprivu jer ima u sebi mravlju kiselinu a ona poboljsava mikrofloru u probavnom traktu a samim time i poboljsa apetit i konverziju hrane.
 
@savak,
brzo je to prasenje, odlicno!
Ocekujem jedno prasenje 23/04 a naredno29/04... sutra premestam krmace u prasiliste.

prijasnjih godina mi se znalo otegnuti prasenje na cijeli dan, a onda sam dobio popizditis pa im sada nakon sto izadje prvi dam pola preporucene doze preparata na bazi oxytocina i eventualno nakon sat vremena drugu polovicu ali to mi rijetko kad treba. Sad mi prasenje traje maksimalno 3 sata s izbacivanjem posteljice.
 
Nazad
Vrh