Prašenje krmača

ma....ugradnja nego sta!

Post je spojen: [time]1299878117[/time]
_________________________________________________
2 kuibika oxitocina posle prvog praseta, pa posle poslednjeg, 10 kubika penstrep-a La...
 
I ja sam imao agrasivnu prvopraskinju.Hteo sam korpu kao za kerove da stavim al uvek klizne sa glave onda stavim lepljivu traku oko njuške pa nije mogla gristi prasiće i za par sati se smirila
 
Dalibor_SM je napisao(la):
Ljudi molio bih da mi pomognete, ako mozete! P
re par dana mi se oprasila krmaca 11 kom, od toga 5 mrtvo rodjeno, a ovih 6 prihvatilo da sisa. Posle sat vremena krmaca je bukvalno poludela, postala je kanibal i svih 6 je otislo!
Danas mi se oprasi druga krmaca i isti problem imam, uspeo sam da spasim 4 komada. Strasno, ja ne znam sta da radim, ovo prvi put vidim da su krmace takvi kanibali!
Zvao sam veterinara i udario je ovoj danas 2 injekcije da je uspava, a ova nikako da zaspi, odbija prasice, ne smem da pridjem sa njima, eno je stoji na nogama prokletinja!
Sta da radim sa ovo cetvoro malih, kako da ih hranim?
A ovih dana treba i treca krmaca da mi se prasi, bojim se da i oni ne odu u njena usta...uzas, ne znam sta da radim! POMAGAJTE!!!

Za one dve... skartiraj... neka vise u kobajama i sunkama... nece se popraviti... kod trece nabavi nesto za smirenje u vreme kada treba da se prasi... OCITOCIN joj daj kada izbaci 2 praseta i onda sve ide kao po ledu...i mirna i mlecna
 
@Dalibor SM,
raseci joj njusku nekoliko puta skalpelom, imace bolove pri samom dodiru, tako da ce proci vreme dok prodje kriza, sinoc sam imao prasenje, kramaca je na prvom prasenju sve podavila, na drugom se nisam dao iznenaditi, vec sam joj iskasapio njusku i mirna k'o bubica...
 
2il1n51.jpg

danas im je 8 dana
Post je spojen: [time]1299994509[/time]
_________________________________________________
2pzemw7.jpg

Post je spojen: [time]1300020050[/time]
_________________________________________________
xdxeo2.jpg

Post je spojen: [time]1300045622[/time]
_________________________________________________
t6s50o.jpg
 
Kum je imao strasne probleme sa durok krmacom.Jako je bila mirna,lepo se prasila i cuvala prasad(prvo prasenje).Nerast je bio,naskocio,obavio,drugo prasenje je trebalo da bude oko 1.aprila.Njena neka tezina je oko 250kg,mozda i manje.
Medjutim u toku suprasnosti nesto joj se desilo sa zadnjim nogama i bukvalno zadnje 2 nedelje ne ustaje na noge,samo je lezala.Bili su veterinari i konstatovali da je ishrana dobra,al' da eto tako ne mogu tacno da utvrde razlog,sta je sa nogama.
Od ishrane je koristio(zbog nedostatka novaca) uglavnom farm komerc koncentrat kome je istekao rok upotrebe i po nekad plesnavi kukuruz.

Jutros se oprasila,zapravo izbacila mrtvu prasad,14 kom.
Imal' ko da se sa slicnim slucajem susretao?
 
ja imam taj "probleme" sa krmacom jel se ne krece mnogo skoro svo vreme je u betonskom boksu dimenzija 3 sa 1m...i zadnje noge joj otkazu 2-3 nedelje pred prasenje...ali kada se oprasi olaksa i ponovo prohoda,tako vec 3 godine...i svaki put prasi 10-15 komada..a hrana joj je tokom suprasnosti kukuruz-jecam i dodatak lucerka,a kada se oprasi 2 nedenje dobija koncentrat za dojilje...
 
Ja sam imao isti problem,samo je meni izbacila 11kom,od ishrane je dobijala pravljeni kocentrat,isto kao i do tad,uzrok nisu dijagnostirali veterinari i odmah po oporavhu je zavrsila u klanicu :ppozdrav:
 
Sika je napisao(la):
ja imam taj "probleme" sa krmacom jel se ne krece mnogo skoro svo vreme je u betonskom boksu dimenzija 3 sa 1m...i zadnje noge joj otkazu 2-3 nedelje pred prasenje...ali kada se oprasi olaksa i ponovo prohoda,tako vec 3 godine...i svaki put prasi 10-15 komada..a hrana joj je tokom suprasnosti kukuruz-jecam i dodatak lucerka,a kada se oprasi 2 nedenje dobija koncentrat za dojilje...
E tu dolazimo do nekog apsurda.On ima veliku bastu i tu ju je pusta svaki drugi dan po sat vremena,ako ne i duze.
A moja je u betonskom svinjcu i za sad se dobro drzi(kuc~kuc da ne cuje zlo) i nikad nije ni bila na zemlju.
 
beton je smrt za noge,ne samo kod svinja nego kod svih zivotinja...meni redovno tovljenici spadaju sa nogu kada dostignu odredjenu tezinu,ali samo u intenzivnom tovu..
 
Sika je napisao(la):
ja imam taj "probleme" sa krmacom jel se ne krece mnogo skoro svo vreme je u betonskom boksu dimenzija 3 sa 1m...i zadnje noge joj otkazu 2-3 nedelje pred prasenje...ali kada se oprasi olaksa i ponovo prohoda,tako vec 3 godine...i svaki put prasi 10-15 komada..a hrana joj je tokom suprasnosti kukuruz-jecam i dodatak lucerka,a kada se oprasi 2 nedenje dobija koncentrat za dojilje...
probaj da koristis piljevinu kao prostirku sigurno pomaze
 
KishRobert je napisao(la):
Kum je imao strasne probleme sa durok krmacom.Jako je bila mirna,lepo se prasila i cuvala prasad(prvo prasenje).Nerast je bio,naskocio,obavio,drugo prasenje je trebalo da bude oko 1.aprila.Njena neka tezina je oko 250kg,mozda i manje.
Medjutim u toku suprasnosti nesto joj se desilo sa zadnjim nogama i bukvalno zadnje 2 nedelje ne ustaje na noge,samo je lezala.Bili su veterinari i konstatovali da je ishrana dobra,al' da eto tako ne mogu tacno da utvrde razlog,sta je sa nogama.
Od ishrane je koristio(zbog nedostatka novaca) uglavnom farm komerc koncentrat kome je istekao rok upotrebe i po nekad plesnavi kukuruz.

Jutros se oprasila,zapravo izbacila mrtvu prasad,14 kom.
Imal' ko da se sa slicnim slucajem susretao?

Pa i sam si dao odgovor - plesnivi kukuruz, sta ti vise treba?
Kolika su bila prasad koju je izbacila? Po velicini prasadi mozes da utvrdis koliki su bili kad su uginuli plodovi
 
K.R , pa gde to ima da se daje plesnjivi kukuruz stoci? Sigurno nije sirotinja kad je Tvoj Kum, zar ne? Ako nema kukuruza u Novom Beceju, pa gde ga onda ima... Nego , izgleda da je kum malo stipsa, pa je davao plesnjivi kukuruz da se ne baci, a dobar prodavao. Mislio je on da je pametniji od ostalih , zajebace prirodu. Ali, dosao je djavo po svoje. Odose prasici.
 
Piljevina bi mozna malo pomogla,ali u sustini i nije tako lose sto ne moze da ustaje jel nikako ne moze da "udavi" prasice kad su mali ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh