Prašenje krmača

Ispravno, sve za 5, postupak profesionalca! :ppozdrav:
 
Sad i ja vidim ovih dana sam se nalecio svacega i od svega..pa odatle tako ispade.. Davao sam ivermektin danas pa sam pomesao.. Izvinite svi. Jbg.
 
A sto se tice ivermektina toga ide 1 cm na 33 kg telesne mase... imajte to u vidu :ppozdrav:

Grujo, to su svedjanke ukrstene sa jorksirom... uvek dobro jedu... mislim ja i na sebe...od takvih bude lepa slaninica... onako prosarana... hamburgovka :ppozdrav:
 
@Kengur
..Ne sumnjam je u tebe ..ko nije za sebe nije ni za drugog :D verujem ti meni od 18 kg .. ispadne hamburska slanina super a mogu da verujem kakva je ta :ppozdrav:

@galic
ma sta se izvinjavas ..vidim da si se izludeo sa nekim problemima i neznas ni sta radis ni sta pricas.... ::lose:: dobro sam ja ziv ..kakvi su me problemi stisli .. ::lose:: ali cu nekako da isplivam pa cu JA ZADNJI DA SE SMEJEM :D :ppozdrav:
 
pozdrav svima, imao sam u poslednja 3 dana 4 prasenja jedna 8 kom i podbaceno 2 slabijih , 2 - 13kom zivih i 2 mrtvih izbacila se posteljicom, 3- 13 kom, i sinoc se 4 oprasila 6 kom, pa je podbaceno od 2 i 3 po 2 komada pa sad hrani 10 kom, a sto se tice oksitocina bez njega nista , pravi lijek (hormon ) za sve tegobe po pitanju prasenja i odrzavanja mlijecnosti krmace, a dajem ga od 1,5 do 2 ml po krmaci, a krmace su od 200- 280 kg pri prasenju. pozzzz :D :ppozdrav:
 
Interesuje me da li je do svinje jer je oprasila samo 4 prasica.Ovo joj je peti put da se prasi a pre toga je prasila po 14 komada.Interesuje me da li je do svinje ili vepra?Interesuje me da li ima nekakve veze sto je svinja bila malo gojaznija tj.da li to ima neke veze? :sta:
 
Ima itekako veze ako je predebela, jajnici joj zarastu u salo i ne mogu da funkcionisu kako treba.Treba da bude u priplodnoj kondiciji-ni mrsava, a ni debela.
 
Moze biti i nedostatak folne kiseline u ishrani
U prevodu, ubaci kvasac dojarama (ako je prasilja) i pre pripusta (nazimice)
 
Pa da vam sa pohvalim i ja, juce su mi se oprasile 2 krmace,mladja se bukarila sa neratom u tipu v.jorksira i oprasila 8 od toga 7 zivorodjenih a jedno mrtvorodjeno,a starija se parila sa nerastom pietrana i oprasila 7 zivorodjenih praseta, dva su crno bela :D inace krmace su u tipu landrasa,a prekljuce mi se oprasila srednja krmaca isto parena sa v.jorksirom i oprasila 12 zivorodjenih. Tako da se nadam da ce biti nesto ::novac:: od malih vragolana.
 
102mqzl.jpg
evo par slika mojih krmaca i
2vnewz4.jpg
prasica
21agyzd.jpg
a[IM
25a8bcw.jpg
G]http://i56.tinypic.com/x1zpqd.jpg[/IMG]
dr58c1.jpg

Post je spojen: [time]субота, 05. март 2011. 14:33:30 CST[/time]
_________________________________________________
 
e i ja imam muke prase mi se super od 10 do 13 kom. ali odgaji u proseku petsest komada ili ce proliv ili neka druga zaraza i neznam sta da radim. kupio sam i u mz 6kom. pa opet isto . dal da ih vodim kod neku vracaricu il da ih pobijem
 
Nazad
Vrh