Prašenje krmača

Koliko cesto puta dezinfikujes obore ( objekte) za prasenje i koji tip ishrane koristis :sta:
 
dulebdp je napisao(la):
Post je spojen: [time]недеља, 06. март 2011. 14:24:50 CST[/time]
_________________________________________________
Krajisnik je napisao(la):
dulebdp je napisao(la):
Ovo je krmaca durok a vepar je bio verovatno pietren :cao:
tacno tako
I imaju neki hormonski poremecaj tako da su im poodpadali repici.Nista strasno,neko je u familiji vepra ili svinje bio bez repa pa u ovom okotu bacili se na taj gen.Isti problem tj situaciju imam i ja upravo :ppozdrav:
 
Ljudi molio bih da mi pomognete, ako mozete! P
re par dana mi se oprasila krmaca 11 kom, od toga 5 mrtvo rodjeno, a ovih 6 prihvatilo da sisa. Posle sat vremena krmaca je bukvalno poludela, postala je kanibal i svih 6 je otislo!
Danas mi se oprasi druga krmaca i isti problem imam, uspeo sam da spasim 4 komada. Strasno, ja ne znam sta da radim, ovo prvi put vidim da su krmace takvi kanibali!
Zvao sam veterinara i udario je ovoj danas 2 injekcije da je uspava, a ova nikako da zaspi, odbija prasice, ne smem da pridjem sa njima, eno je stoji na nogama prokletinja!
Sta da radim sa ovo cetvoro malih, kako da ih hranim?
A ovih dana treba i treca krmaca da mi se prasi, bojim se da i oni ne odu u njena usta...uzas, ne znam sta da radim! POMAGAJTE!!!
 
Stavi ti njh druže u boks,pa uključiš sijlalicu,prasici odu pod sijalicu da se greju i milina. :D
Kod mene je bio slučaj da nazimica neće nikako da legne dok se prasi(stalno je ustajala)došo veterinar udario joj nekoliko inekcija.Nazimica TETURA ali pokušava da ustane,ali da mi je neka krmača jela prasice to nije se dešavalo(hvala Bogu) :cao:
 
Imas postove unazad,al ukratko:krmaca u ram za prasenje,kad pocne prasenje odvajaj prasad u sanduk dok se neoprasi.Neko daje 2l piva krmaci,neko bensedine,uglavnom posle prasenja omami krmacu da bi pustio prasad na podoj,i odmah ih vracaj.Opet ce da ludi,ali teraj tako dok se nesmiri.
 
Ee.. ovo je nedostatak vitamina ....nema druge cime si je hranio dosta vazno da be se znalo u cemu problem inace bez boksa ne pr5asim ni jedni u ukljestenje i prasad sklanjaj ako primetis da je agresivna sve dok ne izbaci posreljice uz pomoc ..oxitocina
 
pre 6 dana mi je krmaca oprasila 12 komada.za sada je sve ok,hvala bogu,jedno je nesto manje od ostalih ali sisa i ono.nadam se da ce preziveti.sinoc sam im dao gvozdje a za par dana pocinjem sa prihranjivanjem.
 
Nazad
Vrh