Prašenje krmača

Odradjene 3 prasile u 5 dana

Pre 5 dana (9 komada, prosecna tezina 1600gr 1 sat po prasenju):
348k77k.jpg


pre 2 dana (8 komada, 1600 do 1800 gr, i Gile od 1 kile):
kevq6f.jpg


Dansnja oborila sve rekorde: 10 komada svaki po 1900 do 2000 gr
Svako drugo sam morao da izvlacim iz nje, posle svega, zaboravio da slikam!
 
Da li neko indukuje prasenje od Vas dobri ljudi? Sta dajete, koji dan suprasnosti i da li ste imali problema sa prasadima? :cao:
 
113.dana ujutru dajem sinhrogal(0,2kub.)i prasi se u roku 24-36sati.sa prasicima nema nikakvih problema, jer su se vec spremili za prasenje.
 
Prava stvar i ja ga dajem isto i mnogo lakse se prae,zna kada prodje115-120dan da u tom periodu dosta odrastu i bude problema sa prasenjem
 
::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::


Tako je,

1ml-kubik sinhrogala u meso date ujutro i za 24 sata prasenje,mnogi veterinari se ne slazu sa indukovanim prasenjem-neznam iskreno zbog cega ali je jako dobra stvar ja nisam imao problema.

@sasa

da li 0.2 % ili?
 
Ja više volom kada mi se oprase 118 ili 119 dan praci su mlogo vitalniji i nisam za indukovano prašenje ali je pošeljno udariti inekciju "sinhogal"-a radi ..........................
 
od 2kubika su bile ampule na komad,pa ja nastavio i iz flasice.a vise ga nenabavljam nigde.to sam uzeo jos prosle god.i posto sam ostavio samo jednu krmacu ostace mi i da bacim.
 
None a kako im objasnis da se fino oprase 118-119 dan umesto recimo 112? Ima neka inekcija i za to? :haha:
 
Vidite ovo,npr.

Imate krmacu i recimo date sinhrogal i oprasi se 114 dan umesto 119,To je 5 hranidbenih dana!

Ili 5 dana vise mogu prasad biti pod njom,itd.

Moje misljenje je da to vredi raditi ako nema zdrastvenih problema kod prasadi,ja to radim vrlo kratko do sad sam cekao ko lud 3 dana pre i 5 posle...

Pa ako je neko imao vise prakse neka pise znacilo bi svima Postoji ogromna usteda ako je i sa zdrastvene strane ispravno.








@none@

Nisi zavrsio post? Sta rece? :ppozdrav:
 
Nisam završio post jer je to moje ubeđenj zašto a poštujem i tuđe,prosto gudim nekoliko dana što se ona oprasi kasnije ali.čini mi se da su praci bolji i veći na odlučivanju iako provedu isto vreme na sisi,nisam kontrolisao :ppozdrav:
 
Momci ne zelim da pametujem ali naravno da je bolje da se oprasi kasnije nego ranije.
Kad bi sve htele 118 dan ujutro bilo bi lepo ::svaka cast::

Koliko ja znam ta se inekcija daje recimo, 114 dan ujutro oko 8 i onda prasenje nastupa 115 dan izmedju 8 ujutro i 2 posle podne.

Sva je logika da se izbegne prasenje nocu kad nema nadzora i kad su prasad ostavljena na milost i nemilost prirodi,
a ovako kad se oprasi u normalno vreme ima nadzora (domacin) a i veterinar je dostupan za nedaj boze. Kad pocne prasenje u 2 po ponoci, mrka kapa~!
 
sorin je napisao(la):
Momci ne zelim da pametujem ali naravno da je bolje da se oprasi kasnije nego ranije.
Kad bi sve htele 118 dan ujutro bilo bi lepo ::svaka cast::

Koliko ja znam ta se inekcija daje recimo, 114 dan ujutro oko 8 i onda prasenje nastupa 115 dan izmedju 8 ujutro i 2 posle podne.

Sva je logika da se izbegne prasenje nocu kad nema nadzora i kad su prasad ostavljena na milost i nemilost prirodi,
a ovako kad se oprasi u normalno vreme ima nadzora (domacin) a i veterinar je dostupan za nedaj boze. Kad pocne prasenje u 2 po ponoci, mrka kapa~!
Prijatelju kod men nema dan nema noć odabrao si posao sa krmačama i trebalo bi da provedeš svo vreme prilikom prašenja
 
Pa cuj, otprilike 1 godisnje mi promakne i oprasi se bez nadzora. Kazu strucnjaci da je bolje i za krmacu
da se prasi danju kada joj je metabolizam i valjda psihicki napor manji.

Mada, ako ne mora nocu, ja ne bih!
 
Nazad
Vrh