Prašenje krmača

Znam, ali pominjete ovde neku hranu od 14,13, 16% proteina, pa rekoh mozda postoji neka sema za racunjanje.Koliko ima u kukuruzu recimo, ili u stocnom brasnu?
 
pa rekoh ti sve ti pise u zavisnosti sta radis .. sta imas od komponenti vrlo jednostavno sve pise ne muci se da razmisljas .. sve je to neko razmisljao i pisao samo prati upustva .. :D :cao:
Post je spojen: [time]субота, 19. фебруар 2011. 16:00:38 CST[/time]
_________________________________________________
kukuruz ili stosno brasno .. osnova .. ali sam koncentrat cine ..minerali vitaminii sojina sacma .. ako je hranis samo sa kukuruzom ... ne bio ti ja u tvojoj kozi sviranje kur...cu
 
KishRobert je napisao(la):
Ja krmaci dajem samo kukuruz i sto.brasno.Kriza je.
Pred prasenje ce dobiti malo za dojare i to je to.
ma niko ti ne brani da joj dajes sta ti hoces .. ali od govana pita ne biva .... celi zivot radim u zanatsvu .. auto menhanika ili ga radi ili ostavi .. izvini Roberte to te ne opravdava // ja sam se usao u dug sto se tice krmaca i ne odustajem od pravilne ishrane ,,pozz
Post je spojen: [time]1298155209[/time]
_________________________________________________
i posle ocekujete od krmace nesto .. sto joj i niste pruzili dok je bila suprasna ..pa eto problema .. sto si posejao to ces i da znjes .
 
Ja licno nemojte da me odmah pogresno shvatite hranim dojilju dve fangle pre i dve popodne,koncentrat 18%,dodam malo kukuruza mlevenog recimo da se spusti na 16 % po nekoj mojoj teoriji.Nemam problema sa svinjom bas sada prvopraskina doji 8 komada 9 okotila.Nisam nikad imao problema sa ishranom.Prasici kulturno kenjaju,ona takodje,uvek sita.Drugim sprasnim uvek dajem pomije iliti napoj sve do pet dana pred prasenje,uvek se pomije razrede samo hladnom vodom nebitno od vremenskih prilika (ako su suvise masne pomije).Kada dajem pomije smanjim koncentrat.Ostalim svinjama koje su mlade ili nerastu ili tovljenicima (koje sebi koljem sjeseni) kad ima pomija samo daj pomije,ubaci kukuruz,jecam i lucerkino brasno.Kad nema jecma kupim mekinje,zamesam sve u jupolovoj kanti od 25 kila i da vidis kako idu.Kad dodje vreme za koprivu dnevno bacim i po pet kolica svinjama,ako gliste imaju ujutru obavezno bacim na gladan stomak koprive,glista nikad nema.Kad kopriva nema idem na sistem praskova za gliste kad posumljam da imaju (retko) ali ipak radi prevencije.To je provereno i preporucujem ljudima koji su pocetnici a imaju te mogucnosti jer svaki dinar koji ustedite dobro dodje zimi kad nestane svega,komponenti.Tako ja radim,ne kazem da je to idealno ali nikad mi se nije desilo nista alarmantno,nekad po odbijanju prasica imam proliv,to saniram,svinje da kucnem u drvo sve lepe.Prasici napredni.
 
evo malo da se ukljucim u diskusiju,posto sam radio u mesaoni,na farmi i drzim krmace i svinje,i studiram pa cesto citam raznoraznu literaturu,sto se tice ishrane krmaca naravno da je najbolje davati koncentrat i sam primenjujem to pravilo ali mogu i drugaciji vidovi ishrane da se primene.Najopasnije kod suprasnih krmaca su nagle promene u ishrani kao i kod prasica,verujem da vecina vas imaslicna zapazanja.poz.svima da neduzim
 
OK oladi teoreticaru.Nemam nameru da se peglam sa tobom nisam ovde zbog toga.Ja sam rekao svoje a tebi ako se to ne svidja ko ti covece drma kavez oladi.Prvo da si kulturan iole trebao si samo da kazes da se ne slazes sa mojom teorijom ishrane svinja.Drugo nisam savetovao nego sam rekao kako hranim svinje,postujem odgajivace i smatram da nema potrebe da savetujem ljude koji su iskusni u svinjarstvu pokusao sam da pomognem ljudima koji nisu toliko u mogucnosti da kupuju koncentrate i nisam rekao da koncentrat ne valja jer ga i ja koristim.I trece:izuzetno cenim ljude koji uzgajaju svinje,to je neka tradicija u porodici i jer sam iz krajeva gde je to bila osnovna delatnost.Tako da sam dobio kritike od bilo koga mog zemljaka po ravnici,sa one strane Beograda nebi nastavljao dijalog.Jednostavno nisi kompetentan da dajes kritike,mozes da se ne slazes a ne da solis pamet. :cao:
 
Svi postovi sa psovkama su obrisani, ovo malo što je ostalo pokriva kontinuitet i smisao teme koja je odavno u :off_topic:. Tako ste zapenili da i ne primećujete prazninu iza vas.
Četersko pisanje je veliki problem. Molim poštovane članove da krenu sa upotrebom velikog slova i interpukcijom kako to i priliči našem lepom jeziku i pravopisu.
 
itat
.Jednostavno nisi kompetentan da dajes kritike,mozes da se ne slazes a ne da solis pamet. Evil

ne solim ti pamet samo skrecem paznju da to sto si napisao ne pije vodu a to ko nema para ne moj ni da drzi zivotinje .i da ih hrani naopako a da sam se nacitao jesam a to vase dugogodusnje porodicno strasno samo ti hrani ali ne savetuj ljude naopako . a ako ti se pegla i ili neki kavez pominjes . ne razumem takav recnik .. indijanac ..
Zoki brises mi postove a ostavljas .. nesto na sta sam ja odgovorio ako brises brisi i i ocisti post koji je razlog mog odgovora....unapred zahvalan.. podrzavas vredjanje a to mi se ne svidja
]
 
Obrisao sam postove za koje sam smatrao da nisu za ovaj forum i za takav postupak "ispostavio" objašnjenje. Za sve ostalo postoji PP.
Idemo dalje i čekamo kolegu zszolika sa novim informacijama o problematišnom prašenju.
 
Sad dolazim od strica,ona krmaca sto mu je prenela,imla sve mrtve prasice....
Zvao gha sad kod mene da mu poklonim dva-tri kom....bolje da poklonim njemu,nego da dam nekom za dzaba
 
mmmm je napisao(la):
evo malo da se ukljucim u diskusiju,posto sam radio u mesaoni,na farmi i drzim krmace i svinje,i studiram pa cesto citam raznoraznu literaturu,sto se tice ishrane krmaca naravno da je najbolje davati koncentrat i sam primenjujem to pravilo ali mogu i drugaciji vidovi ishrane da se primene.Najopasnije kod suprasnih krmaca su nagle promene u ishrani kao i kod prasica,verujem da vecina vas imaslicna zapazanja.poz.svima da neduzim
..pohvaljujem ga po treci put .. :D.. .. daj napisi mi razlog sto mi brises post

I ovaj bi bio obrisan da nije već napisan naredni od strane člana mmmm. Z.K.
 
Hvala Grujo na pohvali,a ja cu se truditi da ubuduce unapredjujem svoje znanje i iskustvo,kroz rad i ucenje...I naravno kroz vase dobronamerne savete koje sam vec primenjivao...Ipak svinje su toliko opsirna tema da se stalno dolazi do novih iskustava i saznanja...Nadam se da me nece kritikovati ako sam malo skrenuo sa teme...Srdacan pozdrav
 
Prosle veceri bio veterinar,dao injekciju sto ce pokrenuti prasenje u roku od 36 sati,ali rekao je da je nejverovatnije da su vec mrtvi prasici unutra..eto vec je proslo 24 sata i nista,vec je skroz povukla vime gore,pa se pitam da smo mozda svi mi pogresili pa je lazno suprasna (nadam se razumete sta hocu reci).Sve u svemu nazalost krmaca se ponasa kao dao joj ne fali nista na svetu,jede,nema nikakve bolove za sada...Konkluzija:sacekacu jos par dana,pa bice zamenjena... :udri:
 
Nazad
Vrh