Prašenje krmača

Kengur je napisao(la):
Meni nece da radi to !!!!!!!! Kako moras jos malo pojasniti... na postojece datue kucam stvarne ili ... :sta:

Nije problem! Imaš dve suprsne krmače iz oktobra i novembra proše godine i jednu iz januara o.g. Procedura je sledeća:

U koloni (B), klikom staneš na celiju (B5) i bez brisanja kucneš npr. za prvu 20/10/2010 ili 15-10-2010 i za drugu u (B6) i kucaš 25/11/2010, a treću iz januara o.g. u (B7) i otkucaš 8/1 i dobiješ sledeće:

25ryvpe.gif



Kao što vidiš prva se oprasila pre 2 dana, a druge dve se prase za 34, odnosno 78 dana !

Nadam se da sam pomogao !

:ppozdrav:
 
'bem ti i kalendar... kod mene je obrnuto podeseno.... umesto danasnjeg 14.02.2011. ide 02.14.2011. :udri: ... zato nije hteo....i da .... posle ukucavanja datuma treba da se klikne na neko drugo polje da bi obavio kalkulaciju... uh... napokon resili enigmu...
 
francuz je napisao(la):
none 73 je napisao(la):
Od 10dana jede oko 8 kg koncetrata ali nemogu joj dati od 16% već od 14% jer mi praci dobivaju proliv od jakog mleka :D
jesi li siguran da prasad dobijaju proliv ukoliko ti krmaca jede konc sa 16% proteina? :sta:
posle više puta probanja shvatio sa da je to uzrok,a razgovarao sam sa tehnologom što mi je pravio recepturu došli smo do zaključka da je mojim krmačama potreban koncetrat od 14% proteina,pošto one pojedu preko 8 do 10 kg koncetrata.I veruj mi kad god sam im probao koncetrat sa 16% proteina na toj količini hrane praci dobiju proliv a kada im dajem od 14% proteina nema problem.A 16% proteina im dajem u slučaju da nemogu da pojedu više od 6 kg koncetrata,mada takvih krmača više nemam sve jedu kao lude :ppozdrav:
 
Nikola.KV je napisao(la):
Nepreteruj.Koliko joj dajes toliki joj je i zeludac,vise hrane-zeludac se siri,slabije vari i vise kenja.Manja kolicina hrane od malena,manji zeludac,manje hrane trosis,i veca iskoriscenost.
Ti joj daj i 20 kg,pa se spremi da lopatas pola dana njen minuli rad.
Post je spojen: [time]1297711492[/time]
_________________________________________________
KishRobert je napisao(la):
sta se ovde desilo?
Nikola.KV je napisao(la):
Razmena misljenja,pa smo se zaneli.
nisam mogao da ne prokomentarisem ovo me je iznerviralo i odosmo u OFF
 
E svasta,pa ovo je grupa gde se iskljucivo prica o prasenju krmaca,eventualno o prasicima a vi pricate o ishrani svinja i prasica cime ste vec izasli iz teme i onda jos ispalite celu stranu na gluposti idite u PP pa se kacite.Evo da prekinem ovaj niz i da kazem da mi nocas prvoprasilja oprasila 9 komada jedno mrtvo zasad znaci 8.Cuva ih odlicno,na moje iznenadjenje jer je svinja totalno luda.Ima jedno sitnije,ja sam zadovoljan mislio sam da ce biti 4-5 komada inace je svinja sitnija.Kad jutros 9 okocenih,ostao sam bez teksta. ::svaka cast::
 
Maestro je napisao(la):
Forumaši,

na veliku molbu našeg kolege galic-a preradio sam, već postojeći, Excel-ov program za Praćenje jagnjenja ovaca i nadam se da će vam pomoći u organizaciji vaših aktivnosti na polju svinjarstva. Kliknite ovde za preuzimanje:

http://www.box.net/shared/21d71j7dfb

Kratko Uputstvo za one manje upućene:

1. - Potrebno je da u kolonu (B) (gde sam ja upisao datume radi probe) umestao istih upišete stvarne datume parenja, odnosno osemenjavanja, vaših krmača i to u formi: npr. za 15. februar o.g. 15/2 !!! Ako je u pitanju prošla godina onda npr. za 15. decembar 2010 u formi 15/10/2010 i dobićete ispisan datum kao u Tabeli. Ako je nekom lakše, umesto znaka kroz (/) može da se upiše znak minus (-).

2. - Datum prašenja u koloni (C) se automatski izračunava. Kratka napomena: računica je pravljena na osnovu 115 dana suprasnosti, pa ako dodje do promene datuma prašenja (neki dan pre ili posle), da bi ste imali tačan datum prašenja, morate da izvršite korekciju datuma parenja - da dodate ili oduzmete toliko dana - u koloni (B), odnosno upišete novi datum

3. - Kolone D, E, F i G popunjavate sami prema vašim raspoloživim podacima.

4. - Posle prašenja upišete broj ženkih i muških u kolone (I) i (J), a zbir vam se automatski izračuna u koloni (H). Takodje i ukupan zbir i zbirovi ženskih i muških na dnu Tabele - red 15.

5. - Kolona (K) vam automatski, po prašenju, daje starost prasića u odnosu na tekući dan (plavi autodatum u ćeliji K7), a za krmače koje su upisane i tek treba da se oprase vam se izračunava broj dana koji je ostao do prašenja (crveni brojevi u zagradama). Kolona Napomena je predvidjena za odredjene zabeleške i tsl.

Molim da, ukoliko imate nekih sugestija, kritika ili sličnog, obavezno bez ustručavanja, pošaljite na PP, kako bi se izvršile korekcije, naravno, ako budu moguće !

:ppozdrav:


Hvala. ::svaka cast::
 
@francuz
.. 4kg dobijaju kad doje prasice 16%,ovak dobijaju po 2 kg
lose sam ja napisao,izvinjavam se :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao:
 
crni gruja je napisao(la):
Petar 90 je napisao(la):
@francuz
.. 4kg dobijaju kad doje prasice 16%,ovak dobijaju po 2 kg
lose sam ja napisao,izvinjavam se :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao:
e toje vec razumljivo ali je i to malo tu nema za 6 komada i krmaca gubi u kodndiciji i u kilazi i onda kukako kako nam krmaca ne valja ner sme se stedeti na ishrani dojare ...
Jeste,ali ti ne znas da je mene toliko htelo prosle godine da su mi krmace ili prasile po 4-5 ili ih je toliko ostajalo,obicno su gnjavile prasice,a nesto i polipcalo :udri: :udri: :haha:
 
Pozdrav svima,da se posavetujem sa vama:imam jednu prvopraskinju kojoj je danas 117-i dan suprasnosti i svi su izgledi takvi da jos ni danas nece biti prasadi...Posavetovao sa veterinarom i on mi je rekao da sacekamo 120-i dan sa bilo kakvom intervencijom.Ipak me nesto muci:ima povecan stomak i nismo primetili prilikom suprasnosti da trazi vepra-znaci to sve upucuje na to da je sve ok-suprasna je,ALI nisu joj jos onako bas jako natekle sise (izvinite ako se ne izrazavam strucno) i ni zadnjica joj ne izgleda kao da ce se uskoro nesto desiti pa se postavlja pitanje:dali je moguce da je ipak "lazno suprasna"?!Hvala za savete!!!
 
Nazad
Vrh