Prašenje krmača

ne znam drugacije,bolje opisati-ima pored nje druga prvopraskinja koji treba da se prasi 20.-og i njoj je vime puno "punija,natekla"-znaci nije to to sto bi covek ocekivao 117-og dana....ako ovako necu moci dobro opisati onda cu sutra napraviti jednu sliku,pa cu probati okaciti...da i to rascitim:vime=ceo "sklop svih sisa"? izvinjavam se,nije mi srpski materni jezik pa ponekad malo se losije izrazavam...
 
Nije ni to nenormalno,moze da nalije mleko par sati pre prasenja,a moze i kad se oprasi-to mi se desilo sa jednom nazimicom.Samo polako.I odmaraj,da te ne iznenadi nocas :ppozdrav:
 
Posle 120 dana nastaju problemi po meni i 118-119 dan je vec mnogo.

1 kubik Sinhrogala i resavas stvar. Za 24 sata eto prasadi.

zszolika je napisao(la):
ne,nisam pomesao krmace :haha: inace po broju dana suprasnosti imaju razliku 6 dana u prasenju...samo eto ovoj je vec 118.-i dan...ali bice nekako...
 
Imam jedno pitanje mozda nije za ovu temu ali nekako je ova naj aktivnija .
Krmaca mi je suprasna ali imam problem i sukob sa caletom oko ishrane koliko treba obrocno davati koncentrata za prasilje krmacama suprasnim
 
isidor je napisao(la):
Imam jedno pitanje mozda nije za ovu temu ali nekako je ova naj aktivnija .
Krmaca mi je suprasna ali imam problem i sukob sa caletom oko ishrane koliko treba obrocno davati koncentrata za prasilje krmacama suprasnim
suprasnim krmačama treba davoati od 2 do 3 kg koncetrata od 13% proteina u zavisnosti od starosti,kondicije,u kom je periodu graviditeta, :cao:
 
Ja mojim suprasnim krmacama bacam dnevnom 2kg mozda malo vise 2.2kg.Ujutru 1kg i u podne 1kg.Ako ti se krmace bune onda im baci da jedu deteline balirane da im napuni zeludac i cini je sitom a od nje se ne mogu ugojiti.
 
none 73 je napisao(la):
isidor je napisao(la):
Imam jedno pitanje mozda nije za ovu temu ali nekako je ova naj aktivnija .
Krmaca mi je suprasna ali imam problem i sukob sa caletom oko ishrane koliko treba obrocno davati koncentrata za prasilje krmacama suprasnim
suprasnim krmačama treba davoati od 2 do 3 kg koncetrata od 13% proteina u zavisnosti od starosti,kondicije,u kom je periodu graviditeta, :cao:
Kako se racuna procenat proteina u hrani ?
 
Nazad
Vrh