Prašenje krmača

6iczd0.jpg

Post je spojen: [time]1297279695[/time]
_________________________________________________
pogledaj ovu .. veruj mi ne cuju se .. zna se ujutru 7 do 7.30 tako i uvece ..preko dana nezna se gde mi je farma.... :D nista se ne cuje
 
mlade ili stare dok imaju prasad jedu od 5 do 8 kg sa 16% dok je ne pripatim odmah idem na 2 kg dizem nesto malo nekih nedelju dana pre prasenje i i na dan prasenja prekrupa ili hleb potopljen .
Post je spojen: [time]1297280607[/time]
_________________________________________________
Zoran Kostović je napisao(la):
ma zeza nas ZOKI ... nije on nov u ovom poslu nego mu interesantno da mi malo kuckamo :haha: :haha:
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Video sam da si batalio duvan pa rekoh da pomognem. :haha:
Odosmo u off, biće kritika...
jbg otisao sam u OFF odavno :haha: ee a jos uvek imam vepra krvi tvoga vepra saznao sam da je tvoj ... sada je trenutno kod mene njegovo unuce :haha: :haha: dobar ... :cao: ::svaka cast::
Post je spojen: [time]среда, 09. фебруар 2011. 13:59:10 CST[/time]
_________________________________________________
njegov otac je bio moj pre jedno 4 god dobar je bio ali mu je puko papak ..jbg..
 
Da ali kada doje bogami pojedu i do 5-7 kg cistog konc od 16 % ... da bome tamo nema stednje... ako n das dovoljno ima da kalira i padne sa nogu ..
 
evo slika od malopre, 12 komada . sad je zavrsila prasenje :cool:
1538vfo.jpg


Sutra treba jos jedna da se prasi , pre nedelju dana je jedna oprasila 14 a 2 su bila mrtva .
 
Program za prećenje prašenja krmača i odgoja prasića !!!

Forumaši,

na veliku molbu našeg kolege galic-a preradio sam, već postojeći, Excel-ov program za Praćenje jagnjenja ovaca i nadam se da će vam pomoći u organizaciji vaših aktivnosti na polju svinjarstva. Kliknite ovde za preuzimanje:

http://www.box.net/shared/21d71j7dfb

Kratko Uputstvo za one manje upućene:

1. - Potrebno je da u kolonu (B) (gde sam ja upisao datume radi probe) umestao istih upišete stvarne datume parenja, odnosno osemenjavanja, vaših krmača i to u formi: npr. za 15. februar o.g. 15/2 !!! Ako je u pitanju prošla godina onda npr. za 15. decembar 2010 u formi 15/10/2010 i dobićete ispisan datum kao u Tabeli. Ako je nekom lakše, umesto znaka kroz (/) može da se upiše znak minus (-).

2. - Datum prašenja u koloni (C) se automatski izračunava. Kratka napomena: računica je pravljena na osnovu 115 dana suprasnosti, pa ako dodje do promene datuma prašenja (neki dan pre ili posle), da bi ste imali tačan datum prašenja, morate da izvršite korekciju datuma parenja - da dodate ili oduzmete toliko dana - u koloni (B), odnosno upišete novi datum

3. - Kolone D, E, F i G popunjavate sami prema vašim raspoloživim podacima.

4. - Posle prašenja upišete broj ženkih i muških u kolone (I) i (J), a zbir vam se automatski izračuna u koloni (H). Takodje i ukupan zbir i zbirovi ženskih i muških na dnu Tabele - red 15.

5. - Kolona (K) vam automatski, po prašenju, daje starost prasića u odnosu na tekući dan (plavi autodatum u ćeliji K7), a za krmače koje su upisane i tek treba da se oprase vam se izračunava broj dana koji je ostao do prašenja (crveni brojevi u zagradama). Kolona Napomena je predvidjena za odredjene zabeleške i tsl.

Molim da, ukoliko imate nekih sugestija, kritika ili sličnog, obavezno bez ustručavanja, pošaljite na PP, kako bi se izvršile korekcije, naravno, ako budu moguće !

:ppozdrav:
 
markodjurdjevic je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
evo slika od malopre, 12 komada . sad je zavrsila prasenje :cool:


Sutra treba jos jedna da se prasi , pre nedelju dana je jedna oprasila 14 a 2 su bila mrtva .
Koja je ovo rasa?
Veliki jorksir-Landras (majka) - (otac ) Belgijski Jorksir
Post je spojen: [time]1297634971[/time]
_________________________________________________
none 73 je napisao(la):
Čestitke(prinove,ponove i ostalo)
Matić
dragane 18 pogledaj ovde :cao:
bas ne kapiram ovu poruku ...
 
Nazad
Vrh