Prašenje krmača

da su ti zdravi i korisni drugar :ppozdrav:

Uredništvo moli cenjene kolege da čestitke povodom prašenja krmača svede na najmanju moguću meru. Z.K.
 
neka su od koristi
Post je spojen: [time]1297171927[/time]
_________________________________________________
Nego,nikako da pitam, ja sam na ovom portalu cisto iz radoznalosti , kod tasta ima dosta ovih sitnih prasica do 20kg.Primetio sam da imate problema sa dojenjem, da li prekobrojnih prasica ili ovih koji "ne umeju da uhvate sisu",secam se kada se prasise, a moj dobri drug Slava veterinar bejase tada tu i malo nam pomagase oko prasenja..Mi tada uradismo sledece.. Svim novorodjenin prasicima odsekosmo zube da ne bi doslo do ostecenja sisa kod krmaca ... svako prase polismo talkom , za bebe, i osusismo i stavismo ih ispod "kvocke", UV sijalice...Zube smo sekli sa vinogradarskim makazama , predhodno sterilisanim dobrom sljivovicom od 50%...Od tog trenutka, mi vise nemamo problema sa dojenjem,osim kada krmaca dobije povisenu temperaturu vimena,jbg jela do zadnjeg dana , cista nepaznja odgajivaca..ovo je preporuka veterinara... da li vi to radite ne znam ali video sam da to "funkcionise"...znaci svinja ne stoji u stavu "mirno",nego lezi, "prekobrojni" se bore za sisu, ovi koji pojed "odustaju" na njihovo mesto dolaze "prekobrojni" oni nastavljaju da sisaju i proces proizvodnje traje...to je moje zapazanje.. onako laicko..elem, kako kaze moj dobri drugar veterinar Slava,vrlo je bitno da prasici uhvate od majke "antitela" preko meleko a to mogu da urade prvih 24-48 sati a onda ide ono .. kozije kravlje.. ile vec mleko...ostlo je klasika... laik sam i ovo su moja iskustva koja vam rado prenosim ... Vas D_fiskal
 
Kako je potrebno hraniti gravidne krmace-a da puno ne kosta? Ja mojima sam pravim, ubacujem im kukuruz, stoc. brasno, soju, mlevenu lucerku i kostano brasno. Da li je to dovoljno?
 
markodjurdjevic je napisao(la):
Kako je potrebno hraniti gravidne krmace-a da puno ne kosta? Ja mojima sam pravim, ubacujem im kukuruz, stoc. brasno, soju, mlevenu lucerku i kostano brasno. Da li je to dovoljno?
jojjj mene ... da bude dobro a da ne kosta pa gde to ima..... daj i meni da se ovajdim i ja malo :haha: :haha: :haha: :haha: ... NECE DA MOZE. sve sto valja to i kosta :D
 
Znam da kosta, ali da ne bude previse, jer cena svinja je toliko razocaravajuca da se svakakav motiv za drzanjem svinja gubi.
 
crni gruja je napisao(la):
markodjurdjevic je napisao(la):
Kako je potrebno hraniti gravidne krmace-a da puno ne kosta? Ja mojima sam pravim, ubacujem im kukuruz, stoc. brasno, soju, mlevenu lucerku i kostano brasno. Da li je to dovoljno?
jojjj mene ... da bude dobro a da ne kosta pa gde to ima..... daj i meni da se ovajdim i ja malo :haha: :haha: :haha: :haha: ... NECE DA MOZE. sve sto valja to i kosta :D
Tako je Grujane, ja sam sveo na minimum ishranu gravidnih krmaca tj. 1 1/2 fangla po krmaci ujutro i uvece, a dajem im kvalitetnu hranu(ST1 sa 16%)
Jeftino a dobro?.......hm...... to nema!
 
Za gravidne krmace koristim identicnu recepturu kao None 73 i zadovoljan sam, kako cenom, tako i kvalitetom. Kolicinski dajem isto tako kako i Francuz rece da daje i to je puna kapa, sve preko toga oce da se utove!
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Kako li te krmače izgledaju sa "kilo ujutru i kilo uveče"? Da li pročitate ono što napišete?
jesam izlapeo ali znam sta sam napisao a sto kako izgledaju?..?.. sasvim normalno i imaju dod 180 do220 kg u cemu je problem
Post je spojen: [time]1297279335[/time]
_________________________________________________
2nbhsme.jpg

sta fali ovoj imaje ko da je tele
 
2kg konc. sa 14% proteina da bude dovoljno za grlo od 180 do 220 kg telesne težine dnevno. Svaka čast. :cao:
Moje bi se čule do Kraljeva sa tom količinom hrane.
 
Nazad
Vrh