Prašenje krmača

dosta ... neka su ti korisni..... e mojih 14 kom sisaju samo stojeci ..popizdeo sam nece da legne ima tri dana zeza a 2 kom ne mogu da dohvate sise pa ih hranim na culclu sa kozijim mlekom ..do sada su svi zivi
 
francuz je napisao(la):
Imam slucaj za stojeci stav pri sisanju, sta te buni tu?... dogadja se kod mene cesto i to velike krmace koje mrzi da legnu, samo se naslone na boks, i pocne da grokce...
ma nemogu svi da dohvate sise to mi je muka sto ona dva moram da sacuvam a i dajem im one granule mlecni .."PANTO IBEKO"
 
1 februara u 20.00 pocela prasenje i do 05.20 2. februara oprasila 20 komada ... od toga 2 se ugusila i jedno mumificirano... jednog je sama eliminisala... ostade 16 komada a 14 sisa... tako da se i dodojavaju iz flasice

:ppozdrav:

Braco... koliko dajete mleka po komadu kada su stari 2 dana... :sta:
 
ista stvar i kod mene, evo jučer cijeli dan ,noć, cijelo jutro bdijem,praščići već malaksali, ovo je za pop...ako i legne to je na 5 min, niti ne uhvate dobro za sise, ona je već na nogama.Prvi put kad se prasila bila je odlična, nemam pojma o čemu se radi. Doduše ima dva što kmeče, boji li se njih ili nemam pojma šta više da mislim.Luuuuud sam-






crni gruja je napisao(la):
dosta ... neka su ti korisni..... e mojih 14 kom sisaju samo stojeci ..popizdeo sam nece da legne ima tri dana zeza a 2 kom ne mogu da dohvate sise pa ih hranim na culclu sa kozijim mlekom ..do sada su svi zivi
 
markob je napisao(la):
ista stvar i kod mene, evo jučer cijeli dan ,noć, cijelo jutro bdijem,praščići već malaksali, ovo je za pop...ako i legne to je na 5 min, niti ne uhvate dobro za sise, ona je već na nogama.Prvi put kad se prasila bila je odlična, nemam pojma o čemu se radi. Doduše ima dva što kmeče, boji li se njih ili nemam pojma šta više da mislim.Luuuuud sam-






crni gruja je napisao(la):
dosta ... neka su ti korisni..... e mojih 14 kom sisaju samo stojeci ..popizdeo sam nece da legne ima tri dana zeza a 2 kom ne mogu da dohvate sise pa ih hranim na culclu sa kozijim mlekom ..do sada su svi zivi

@crni gruja@
Cisto mleko ili razblazeno?


@maekob@
Ti sto kmece obicno naprave sranje,jer zbog njih sj... dobru prasad. skoci,ne doji ,prekine itd
Ja njh sredim...Strasno ali jbg,jednom mi je zbog 1 kmecavog pogazila celo leglo,na kraju i ono crklo...
Tako da nema ostav po pitanju toga-kod mene.
 
crni gruja je napisao(la):
@galic
dajem im cisto mleko vec 4 dana ovim manjim a ovi veci dohvate sisu
Znaci nisu dobili proliv od cistog?
Napreduju? Ne pojavljuje im se kicma?)Znas onako kad su gladni)

Ovo zlata vredi. :bravo: :bravo:

Ja sam pravio razne buckurise,kuvao jecam,cuda probao ali sve to nije odgovaralo ili je bilo slabo ili jako,
nikad nisu lepo isli...
 
markob je napisao(la):
ista stvar i kod mene, evo jučer cijeli dan ,noć, cijelo jutro bdijem,praščići već malaksali, ovo je za pop...ako i legne to je na 5 min, niti ne uhvate dobro za sise, ona je već na nogama.Prvi put kad se prasila bila je odlična, nemam pojma o čemu se radi. Doduše ima dva što kmeče, boji li se njih ili nemam pojma šta više da mislim.Luuuuud sam-






crni gruja je napisao(la):
dosta ... neka su ti korisni..... e mojih 14 kom sisaju samo stojeci ..popizdeo sam nece da legne ima tri dana zeza a 2 kom ne mogu da dohvate sise pa ih hranim na culclu sa kozijim mlekom ..do sada su svi zivi
Probaj da joj daš neki bensadin ili brozepan da se smiri i da legne :ppozdrav: :cao:
 
galic je napisao(la):
crni gruja je napisao(la):
@galic
dajem im cisto mleko vec 4 dana ovim manjim a ovi veci dohvate sisu
Znaci nisu dobili proliv od cistog?
Napreduju? Ne pojavljuje im se kicma?)Znas onako kad su gladni)

Ovo zlata vredi. :bravo: :bravo:

Ja sam pravio razne buckurise,kuvao jecam,cuda probao ali sve to nije odgovaralo ili je bilo slabo ili jako,
nikad nisu lepo isli...
Kozije mleko je u pitanju kod Crnog Gruje, ako ne gresim. Je li Grujane?
 
Kozije mleko je u pitanju kod Crnog Gruje, ako ne gresim. Je li Grujane?
.. da da ,, pa rekoh da dajem cisto nerazblazeno kozije :D :cao:
Post je spojen: [time]1296840618[/time]
_________________________________________________
crni gruja je napisao(la):
pa ih hranim na culclu sa kozijim mlekom ..do sada su svi zivi
imaju 10 dana i pojedu oko 100 gr za obrok mogu jos ali kasnije nesto i nisu zainteresovani
 
Ja imam 2 komada koji nemaju sisu (posto ih je 16 a 14 sisa) i njih dojkamo nekoliko puta dnevno...shvatio sa da im treba dati onoliko koliko oni hoce... nema posledica...kravlje mleko je u pitanju... ne uzvareno i mlako... :D
 
Nazad
Vrh