Prašenje krmača

Da to bude krmaca nema pojma . 7meseci starosti i najmanje 120 kg .. ne drzi niko svinje sto nema sta drugo da radi .. tu nema pomoci ako se oprasi moze kako ce da iznese suprasnost znak pitanja . i tako dalje i tako dalje ,, neka joj je Bog u pomoci ..a da ti je tolika maza napravbis boks da ne moze da izadje ..a ne sada pomozi boze sta sad .. sad nista ..:ppozdrav:
 
Sa tri meseca polna zrelost *neverujem* ali sve je moguce kao sto grujan rece pomozi boze samo ako je suprasna
 
Ja ih stvarno drzim iz ljubavi, dete sam sa sela i udala sam se na selo, sad drzim od svacega po nesto, par svinja,par ovaca, par krava, zivinu, uskoro cu uzeti i koze i stvarno se trudim da im ugodim do besvesti ali desi se po neki incident,djavo ne ore i ne kopa xD
 
akosu polno zreli bili sigurnose prasi,biće sitni prasići i biće sve uredu,toje sad svinja mozda nije po tablici al je svinja.moje mišljenje.
 
Ljudi raspravljate o tako velikoj gluposti .. da treba da se ne obraca paznja na gluposti .. ja vodim racuna a pripatila se sa 46 kg .. to bi bilo isto ja vodim racuna o svom detetu ali ostala trudna u 12 godini .. ajde pomagajte .. daj ne interesuje me gde je covek uzrok a ne djavo kako doticna kaze ..
djavo ne ore i ne kopa
strasno
 
9 prasica, prva fotka dok je bila u "bosku" prvi dan, druga fotka smo je pustili slobodno i sve je super.


2e36ckx.jpg


2l9mbzd.jpg
 
ne znam kako ostali ali mi smo godinama drzali krmace u ukljestenju i odustali smo iz jedinog razloga sto nam se cini da nije humano prema zivotinjama. Umesto toga smo im obezbedili nesto vece obore i pustili smo ih u ogradjeni deo gde su tokom citave godine osim u vreme kada se prase i odgajaju prasad ( do 6 nedelja maks). Krmace su u dobroj formi, nisu debele i bas su pazljive. Do sada nismo imali slucaj da je krmaca legla na prase. Planiram da jednu turu tovljenika pustim u ispust i da pocnem proizvoditi meso pogodnije za proizvodnju suhomesnatih preradjevina prvenstveno sunki (zrelije meso)...
 
Juce mi se po 3 put ove godine, tj po treci put uopste u nasoj proizvodnji se desava fantomsko prasenje, za nepovjerovati koliko je krmaca ulila mlijeka u sise, stomak razbacila i corak. Vime ogromno, ali stomak joj se danas vec splasnuo. Inace trenutno 13 krmaca koje su oprasene i sve normalno. :ppozdrav:
 
Juce mi se po 3 put ove godine, tj po treci put uopste u nasoj proizvodnji se desava fantomsko prasenje, za nepovjerovati koliko je krmaca ulila mlijeka u sise, stomak razbacila i corak. Vime ogromno, ali stomak joj se danas vec splasnuo. Inace trenutno 13 krmaca koje su oprasene i sve normalno. :ppozdrav:
meni se to desilo pre 5-6 godina smešno ja je obilazio na 2 sata noću kad sutra oko podne izduvala se kao balon

- - - - - - - - - -

Pa... Šta bi rekao da je oprasila 5 i 2 uginu? Primer kod mog ćaleta...
kod mene 7 živuh i 1 mrtvo kod komšije majka od moje krmače 14-17 komada svaki put
 
U četvrtak oprasila mlada krmača (drugi put) 19 komada 1 (zadnje) je mrtvo ostalo u posteljici ostali sitni ali živi i vitalni. Prekjuče prestala da ejde dok je juče dobila temperaturu do 42 leži i nije ustajala iz kaveza, potom je dajem penstrep oko 20 cm3 i napajam vodom preko noći iz staklene flaše u usta. Danas temperatura normalna 39 počela je de pije vodu i surutku ali neće ništa više. Prasići su svi ok... ima mleka za sada, dobili su gvožđe danas. Ponovio sam penstrep večeras nije ceo dan imala temperaturu ali ne jede još uvek.... planiram da je još tri dana držim na penstrepu i onda je već u Božijoj volji.
 
Daj joj obavezno i dexametazona,kompleks b vitamina i oxitocina a mozes i analgina.ne prepustaj je bozjoj pomoci jer joj on pomoci ne moze a ti mozes.
 
Oxtiocin sam dao, izbacila je sve iz sebe nema sekreta ne znam šta je problem

Послато са ME173X уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh