Prašenje krmača

Oprasila se danas drugo prašenje 16 kom (14ž +2) 112 dan u četvrtak imala crveni vetar hvala bogu bez posledica.
Drugoj 118 dan malo otečena nije nalila vime šta raditi, koliko čekati,ako nebude ništa sutra i prekosutra da probam sa dexom i oxitocinom?

- - - - - - - - - -

Oprasila se danas drugo prašenje 16 kom (14ž +2) 112 dan u četvrtak imala crveni vetar hvala bogu bez posledica.
Drugoj 118 dan malo otečena nije nalila vime šta raditi, koliko čekati,ako nebude ništa sutra i prekosutra da probam sa dexom i oksitocidom?
 
Oprasila se danas drugo prašenje 16 kom (14ž +2) 112 dan u četvrtak imala crveni vetar hvala bogu bez posledica.
Drugoj 118 dan malo otečena nije nalila vime šta raditi, koliko čekati,ako nebude ništa sutra i prekosutra da probam sa dexom i oxitocinom?

- - - - - - - - - -

Oprasila se danas drugo prašenje 16 kom (14ž +2) 112 dan u četvrtak imala crveni vetar hvala bogu bez posledica.
Drugoj 118 dan malo otečena nije nalila vime šta raditi, koliko čekati,ako nebude ništa sutra i prekosutra da probam sa dexom i oksitocidom?

Daj joj 7,8 kubika dexametazona,trebalo bi posle nekoliko sati da pocne sa prasenjem a nikako oxitocin, tek kad pocne prasenje.

- - - - - - - - - -

Oprasile se 3,jedna pre 3 dana oprasila 18 kom al vec danas ostalo 13,a 5kom majkalo za 2dana,bili neki maleni,bas ih merio,jedva 500grama, a jutros se oprasile 2, 17 i 11 kom,lepi,krupni, od duroka, 6 oprasenih 83 kom.
 
Daj joj 7,8 kubika dexametazona,trebalo bi posle nekoliko sati da pocne sa prasenjem a nikako oxitocin, tek kad pocne prasenje.

- - - - - - - - - -

Oprasile se 3,jedna pre 3 dana oprasila 18 kom al vec danas ostalo 13,a 5kom majkalo za 2dana,bili neki maleni,bas ih merio,jedva 500grama, a jutros se oprasile 2, 17 i 11 kom,lepi,krupni, od duroka, 6 oprasenih 83 kom.


Neka su korisni i da bude dobra cena.
Mojoj krmači dao još jednu šansu sutra dexatocin kao što si rekao

- - - - - - - - - -

Dobila Dexametazon i pgf veyx forte danas i ništa veterinarski tehničar misli da je hormonski poremećaj da nema ništa ali za svaki slučaj
 
U utorak krmača se oprasila 13 komada preteklo jedno jutros otišlo nema dovoljno mleka dao danas oxitocin 1,5kub bolje nalila ali večeras vime ponovo prazno ona samo legne na vime stalno pokušavaju uzeo boni-m ali mali su pa ne lickaju.Šta raditi?
 
imam zanimljivu situaciju. Dve krmace koje se vec par puta zajedno prase, pre tri dana sam odvojio od prasadi tj. pustio sam ih slobodno u ogradjeni deo gde ima jos 4 krmace. Kao nikada do sada ( ovo ima je cetvrto prasenje) skice non stop, hoce da provale ogradu... Ovo im se nikada nije desavalo a sve sam radio kao i obicno. sta to moze biti. Evo jos malo bi ih trebao pripustati ponovo (5-ti dan) a one jos zale za prasicima. Tacno mi ih bude zao....
 
Verovatno traze nerasta pa se zato deru. Stisni im ledja ili im sedi na ledja pa ako stoje mirno zrele su za parenje.
 
Nazad
Vrh