Prašenje krmača

Hrani je sa 2kg hrane sa 12% proteina

Kao što mi je savjetovo gruja, krmaču sam do sada hranio tako.
23.9. joj je rok pa sam joj uzeo 16% proteina gotovu smjesu danas jer mi je tako preporucio veterinar ali ga nisam pitao koliko kg na dan da joj dajem te smjese od 16%?
 
Sa 16 % proteina krenes nedelju dana pred prasenja isto 2 do 2.5 kg rano je da krenes mesec dana ranije .. ako hoces da je nabacis neko kilo podigni malo hrane vise da bude u dobroj kondiciji pred prasenje...ili si lose otkucao datum , nakon prasenja hrani je ne vise od 3 kg nekih 5 dana i po pola kila dizi sve do 5-7 kg proceni sam
 
Od 9h se prasi jedna nazimica izbacila 9 prase oko 1h i jos nema posteljice a stalno se napreze,dao sam oxitocin u 9h,11h.
Jedno mrtvo.
 
Poslednja izmena:
Juce mi se oprasila krmaca cetvrto prasenje.Pocela je 116ti dan prva tri ziva aposle nekoliko mrtvih koji su normalni samo su pupcane vrpce prekinute.Posle sam zavukao ruku i izvadio jedno zivo i jedno mrtvo i nakon toga je sama izbacila jos mrtvih i po koje zivo da bi krajnji bilans bio 9 zivih i 9 mrtvih. Dali neko zna zasto je toliko mrtvih koji su sasvim normalni bili do samog prasenja dali velika temperatura ili nesta drugo.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IM
Nazimica veliki joksir prasi se 11.09...
 
Danas 2 prašenja kod mene: 12 i 14 komada, svi živi. Nek su od koristi, da porastu debeli i ukusni :svinja:

Moram se ispraviti, još jedno prase je bilo zaostalo u ložini, znači nije 12 već 13. :osmeh: Taman toliko imaju i sisa, ne mogu više ni da othrane. Svi lepo napreduju. U najavi su još 2 prašenja za desetak dana i onda će biti popunjeni kapaciteti.
 
Oprasila se sinoć 9 komada. svi popili kolostrum pa sam u 12 u 2 i sad u 4 se ustajo da ih pustim da sisaju. ali problem je što nakon 10minuta krmača više nema mleka?! da joj dam oksitocin prije nego ih sljedeći put pustim sisat?
sad sam joj dao malo smjese za dojilje
 
Pozdrav svioma, evo i ja bih zelela da se ukljucim u temu, zovem se Mirjana i stocarstvom se bavim iz hobija, vise zato sto volim svinje nego sto mi je potreba (svinju koju odgajimo u nasem dvoristu nikad nismo pojeli) naime imam jedan problem, zlo nazimce je napravilo pravu pometnju a inace je moja miljenica tako da sad nzm kako da joj pomognem, kada je imala pre oko cca tri meseca kada je imala 40-45kg jedan dan nismo bili kuci i ona je provalila i otisla u boks kod veprica njene tezine iz istog legla kao i ona i tu provela dan, dosli smo kuci,zatvorili je, i pretpostavili da posto smo joj prodali drugaricu iz boksa dan ranije a razmazene su, traze da su u paru, da je otisla kod drustva, medjutim ona sad ima 65-70kg i sve mi se vise cini da predvaja vime i da je se tad pripatila, a znam za pravilo ne pre 7 meseci starosti ili 80kg telesne mase, zanima me sta sad raditi i kako da joj pomognem? Ako bilo ko ima ideju mnogo bi mi znacilo, ipak je ona moja maza i gledam na bilo koji nacin da joj pomognem.
 
Nazad
Vrh