Prašenje krmača

246term.jpg


10p7rq8.jpg

Rucno povadjena prasad 10 ziva i 4 ugusena, merili prvo prase tacno je imalo 2kg.Nije mogla da ih oprasi ,i zet ih povadi...

u vezi predhodnog posta veca je verovatnoca da dobijem na lotu peticu nego cvor na pupcanoj vrpci
 
Poslednja izmena:
I ja sam imao slučaj da mi se kod praseta sveže pupak i to 2 puta.
Inače oprasila mi se jedna pre 3 dana imala 12 komada osvanulo 10.Morao sam da izvučem 3 komada.
 
Krmaca bi trebala da mi se prasi 8.3. dali je rano od sad ubaciti je u ukljestenje, jer je ostale 4 non stop dosadjuju?
 
Juce mi se oprasila jedna krmaca, 17 zivih I jedno mrtvo. Do veceras je ostalo 6. Samo skice I idu krmaci iza ledja, ne leze sa strane gde joj je vime. Kad doji ja ih prebacim, oni mqlo sisaju I opet se provlace na kontra stranu I ponovo skika. Isti taj problem se javljao i po komsiluku u zadnjih mesec dana. Negde ostane 3-4 komada, a negde svi pocrkaju. Od 15 krmaca za koje znam da su s oprasile u tom periodu, ne verujem da je ostalo vise od 30 prasica. U cemu je problem, da li je neki virus ili ...

Pre 15-ak dana sam napisao ovaj post. Ostalo je cetiri praseta. E sad nova stvar. Krmaca juce I danas trazi nerasta I ako doji te prasice. Ovo mi se nikada nije desilo. Stvarno ne znam koji joj je djavo.
 
Pravili boksove za prasenje ovih dana.Pouceni iskustvom prvog, ispravljeni nedostaci na novim i za sad se dobro pokazalo...
2zfr6lh.jpg

j08a5u.jpg

2216og.jpg

35bxk40.jpg


- - - - - - - - - -

A kako je uradjeno u "pet do dvanaest" isto tako je usledilo i prasenje, jedna po jedna -cetiri krmace u 5 dana. Prasile po 8, 9, 12 i 13 dok su dva mrtva.

2irumvk.jpg

za koji dan ce biti sva cetir legla zajedno
10770b8.jpg

10ft0fq.jpg
 
Svaka čast na urađenom poslu. Ja sam zavario pojilicu na ukleštenje i povezao ih crevom zbog lakše demontaže, pojilica mi je iznad korita zbog prosipanja vode. Kako ti se pokazalo mešanje prasića između krmača? Znam da je bolje zbog daljeg tova ali koje su mane pošto ih sigurno ima, prednosti znam.
 
Dimenzije: 220x60cm -visina u prednjem delu 100 a nazad 75.

To za pojilicu je u planu i ovde, bas tako sa flesibilnim crevom.
Mesanje se pokazalo odlicno! I dok su se prasile mimo ukljestenja, samo par 5-6 dana da malo ocvrsnu i da se krmaca navikne a onda svi djutore. Hrana, voda, grejalica na jednom mestu. Za mane ce sigurno neki iskusniji moci bolje kazati. Ima nedostatak -ne mozes da podbacis prase pod drugu krmacu. U ovom sistemu nema striktnog pravila da ide svaki pod svoju majku.
 
Ja imam mogućnost da probam sa mešanjem pa ću probati sledeću turu u aprilu. Tvoji su šareni pa možeš da ih pratiš a kod mene je landras i beli su pa nemogu ispratiti koje čije je da vidim mane, moraću jednima da osečem po uho da ih lakše prepoznam:haha:.
 
Ja imam mogućnost da probam sa mešanjem pa ću probati sledeću turu u aprilu. Tvoji su šareni pa možeš da ih pratiš a kod mene je landras i beli su pa nemogu ispratiti koje čije je da vidim mane, moraću jednima da osečem po uho da ih lakše prepoznam:haha:.

Makazama za zube recnes malo uvo pa znas posle
 
Nazad
Vrh