Prašenje krmača

Jel neko skoro kupovao ukljestenja za krmace za prasenje ,koga bi preporucili i koliko izadje orijentaciono
 
Jedno pitanje nadam se da ne idem u off topic. Koji dan i koliko dajete kubika gvozdja i vitamina prasicima? I da li secete zubice?
 
Pri samom prasenju seci zube, gvozdje+vitamini od 3-5 dan. Koliko kubika?, zavisno sta uzmes u vet. apoteci, pise na upustvu ili ti objasni prodavac. Neofer na primer ide 2ml(moze i manje), a Vanafer=1.5ml po prasetu...
 
Jedno pitanje nadam se da ne idem u off topic. Koji dan i koliko dajete kubika gvozdja i vitamina prasicima? I da li secete zubice?
Zube secem odmah na prasenju,vitamine dajem kroz vodu od petog dana pa sve do kraja tova,(naravno uz odredjene pauze po preporuci sa etikete),a gvozdje dajem od 3-5dan,to jos uvek radi veterinar 1,5-2ml po prasetu...:ppozdrav:
 
Ja sam praktivao od 3-5 dana kad im dajem vitamine i gvodje da im secem zube, a vi to radite odmah. Kako vam se to pokazalo?
 
Seca zuba odmah nakon prasenja je kod mene praksa od kad drzim svinje,jer oni ujedaju svinju jos od prvog dojenja
 
I ja isto secem zube i repice cim se oprasi. A vtamine i gvozdje dajem treci dan i to po 1ml, tad i strojim.
tacno tako radi moj zet vet. tehnicar kod mene
ngd7di.jpg

a vidite zasto se ovo prase ugusilo
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh