Prašenje krmača

Ja kupio danas Patentovo za telad. Ovo vece im spremio, ali oni ni da cuju na cuclu da sisaju, pa sam im stavio u serpicu i jedno onako lapcalo malo. Ostavio sam im nocas u sanduku, a sutra cu da im stavim novo, pa da vidimo. Nece valjda da se ukvari do ujutru, jer nije mi bas toplo u prasilistu. Oni i sisaju po malo (kada ih pusti krmaca), pa neznam koliko dnevno da im dajem i na koliko sati.
Probaj malo da ubacis secer u mleko,kad osete slatko krenuce,malo j muka dok pocnu da vuku,al posle je obupsteno,a moze da probas i na spric pa direktno u usta:ppozdrav:
 
Ova moja me izludjuje ovih dana! Od onih 8 kom. ostala samo 5.. Mleko sada ima (mada ne bas da juri), ali nerado se namesta da doji, onda nabije glavu na prolaz-otvor odakle izlaze prasici iz sanduka pod sijalicom i tako im blokira izlaz da pridju da sisaju. Sta nisam sve radio: prosirivao otvor, premesto sanduk i opet retko da vidim da ih doji. Oni su kost i koza, neznam sta da radim vise?. Da ih dohranjujem nije mi se poklazalo kravljim mlekom kao efikasno. Jedno sigurno znam!..Ide ona pod noz, jer joj ionako ovo 9-10-o prasenje. Dosta je od nje, mada je bila extra do sada.

Krmaca ti ima upalu vimena,moras dati antibiotike,oksitocin svaki dan da joj mleko ne stane,daj jo enrocin tilozin i dexametazon.

- - - - - - - - - -

Evo ovako, 12 oprasenih lepih krupnih prasadi, proslo 7 dana, ali otpocetka dvoje zaostaje, sisaju zadnju i prezadnju sisu, gledam vuku kad ih doji. E sad da l slabije ima mleka u njima ili je nesto drugo, ima li neko ideju i moze li im se pomoci, jer nece jos dugo izdrzati?

Zadnje sise uvek imaju manje mleka ,ako ima mleka uopste prezivece ali ce ostati mali.
 
Nebi trebalo da ima upalu, nije joj vime cak ni dovoljno naliveno, zivahna je, nema temperaturu, dobila je Neostrep LA 14ml. Jednostavno, kao da nema dovoljan majcinski instikt, evo kada sam ovo vece prisao i ja joj povukao vime ona se okrenula i namestila da podoji, a pre toga prasici muvaju po stomaku i ona nista. I da, ako prignjeci prase ne reaguje uopste, ako uhvatim prase i cici ona je ranije kidisala, a sada je potpuno nezainteresovana, sem kada je u pitanju hrana, tada hoce i mene da proguta.
 
Poslednja izmena:
pre 20-ak dana se oprasila jedna krmaca (drugo prasenje) 11 komada svi ok. Ovih dana , sutra i prekosutra , prase se jos dve .Danas sam im ubacio ketrece za prasad spustio kvocke i sada cekam da 'osvanu'. Nikada do sada 20 godina nismo imali nikakvih problema kod prasenja. Doduse krmace su uvek u ispustu sve do prasenja i u dobroj su kondiciji. Mogu samo zamisliti kakva je to muka kada prasenje tesko ide, krmnaca se razboli, moras dadiljati... samo da me mimoidje i od sada.pozdrav
 
juce i u subotu, jedna 13 a druga 8 komada. Podbacio sam dva komada pod jednu tako da je sada 11-10...
 
Jedna nakazna krmača blesava je dobila u ponedeljak prošli hormonsku injekciju i vitamine i još ništa. Doterivan brav kod nje i ona beži. Crvenkasta vulva ali neće da stoji nikako. Jednom se samo prasila i to je prošli put kao nazimica bila nemoguće nemirna. Samo mi živce troši. Koliko još ima do isteka roka hormonske injekcije?
 
pusti je na ovo lepo vreme neka proseta , protrci koji krug, napase se trave i budi strpljiv... Moja je prosli put mesec dana posle odbijanja prasadi trazila nerasta ali nema potrebe za zurbom
 
Jedna nakazna krmača blesava je dobila u ponedeljak prošli hormonsku injekciju i vitamine i još ništa. Doterivan brav kod nje i ona beži. Crvenkasta vulva ali neće da stoji nikako. Jednom se samo prasila i to je prošli put kao nazimica bila nemoguće nemirna. Samo mi živce troši. Koliko još ima do isteka roka hormonske injekcije?[/QUOTE]

Ja sam imao taj problem i pustio sam nerasta 4. dan iako nije trazila tj. nije davala nikakve znake i stajala je. Veterinar mi je rekao da posle davanja inekcije 3-4 dan treba da trazi. Mozda tvoja ima sad tiho trazenje pa nisi primetio.
 
Docekao ,17 zivih (i to ne valja) 2 udavljena 1 mumificiran
Ja imam nazimicu tj sad pripustena 2 put ali kad je bila nazime ja lepo sa semenom ona crvena onako stoji drugi dan navece dobije seme i treci dan takodje ,ponovila ja opet seme 2-3 dan ona jos nemirna i opet ponovi e treci put lepo nerasta ima tu u selu preklapamo i tako njemu nije mrsko 5 jebenih dana dolazio sa nerastom prvih 4 bezala ko luda tek petog dana stade ukopa se oprasi 14 kom odrani 13 a nisam hteo sa nerastom prvi put jer daje krupnu prasad ali fala bogu sve prodje u redu.
I jos nesto kad zajebava krmaca obavezno roknuti vitamine ja dajem 20 ml promselen odjedared pa ondak po racunici kad bi trebala traziti dajem hormom
 
Zbog tih zajebancija da li hoće ili neće, traži ili netraži, da li da semenim ili ne, da li je staro seme, zato sam ostavio vepra. Kao što je KUKA rekao u jednom svom postu "bez dečka nema ništa":haha:. Odosmo u off.
 
Nazad
Vrh