Prašenje krmača

To je baš kao limun. Lepo na oko ali kiselo. Nakoka ih se kao mravi a ostane jedva pola i još budu siti pa im treba duže da napreduju.
Drugaru krmača pre neki dan oprasi 22 kom. U startu 7mrtvih. Drugo veče još nekoliko. Ostalo mu manje od 10.
 
Juce ujutru oko 6h, oprasila se staropraskonja 9-10-o prasenje. Od nekih 14-15 kom. dok sam ja stigao prva dva se smrzla ili ugnjavila, pa onda mrtvoopraseni , ...ostali samo 8kom. Dao sam joj oxitocin 2ml, neostep la , ali nema mleka. Dam joj jos 3 ml oxitocina i nista..? Ja odem na svirku, dodje veterinar, pogleda cudno nesto. Ipak da i on oxitocin i mleko jurne odmah. Njegov zakljucak da sam ubo u salo ili gde vec...i nije delovao. Moguce, iako znam da treba da dajem u vrat, koristio sam jednu kratku-tanku iglu, da je ne boli i mozda nije prosla masni deo. Jos jedno iskustvo.
 
Ova moja me izludjuje ovih dana! Od onih 8 kom. ostala samo 5.. Mleko sada ima (mada ne bas da juri), ali nerado se namesta da doji, onda nabije glavu na prolaz-otvor odakle izlaze prasici iz sanduka pod sijalicom i tako im blokira izlaz da pridju da sisaju. Sta nisam sve radio: prosirivao otvor, premesto sanduk i opet retko da vidim da ih doji. Oni su kost i koza, neznam sta da radim vise?. Da ih dohranjujem nije mi se poklazalo kravljim mlekom kao efikasno. Jedno sigurno znam!..Ide ona pod noz, jer joj ionako ovo 9-10-o prasenje. Dosta je od nje, mada je bila extra do sada.
 
Meni se oprasile prekjuce dve nazimice jedna u 117dan,oprasila 6zivih i krupnih prasadi,a ova sto se oprasila 113. dan oprasila 7kom 6 zivih i jedno mrtvo,s tim sto je dva odmah ugnjavila,sad ima samo 4kom...... i veceras ocekujem jos jednu da se oprasi,nisu mnogo oprasile ali su mirne i lepo cuvaju prasice,dobice jos jednu sansu da oprase koje vise,pa ce biti ili ostaje ili pod noz.....

sad pauza 7 dana pa se ocekuju dve stare krmace:ppozdrav:
 
Ova moja me izludjuje ovih dana! Od onih 8 kom. ostala samo 5.. Mleko sada ima (mada ne bas da juri), ali nerado se namesta da doji, onda nabije glavu na prolaz-otvor odakle izlaze prasici iz sanduka pod sijalicom i tako im blokira izlaz da pridju da sisaju. Sta nisam sve radio: prosirivao otvor, premesto sanduk i opet retko da vidim da ih doji. Oni su kost i koza, neznam sta da radim vise?. Da ih dohranjujem nije mi se poklazalo kravljim mlekom kao efikasno. Jedno sigurno znam!..Ide ona pod noz, jer joj ionako ovo 9-10-o prasenje. Dosta je od nje, mada je bila extra do sada.

Ili izbaci potpuno sanduk (ostavi sijalicu) pa probaj, ili na kraju, podbaci ih pod drugu krmaču ako ova neće da ih prihvati. Ne znam šta možeš drugo uraditi a vreme im ide...
 
Oprasila se i treca,dosta tessko prasenje uska je puno,a praci su jako krupni,morao sam da pomazem,treca noc kako ne spavam:D
Oprasila 8komada,i mirna je plus ih lepo cuva,ja sam zadovoljan:ppozdrav:
 
Evo ovako, 12 oprasenih lepih krupnih prasadi, proslo 7 dana, ali otpocetka dvoje zaostaje, sisaju zadnju i prezadnju sisu, gledam vuku kad ih doji. E sad da l slabije ima mleka u njima ili je nesto drugo, ima li neko ideju i moze li im se pomoci, jer nece jos dugo izdrzati?
 
Nema ti druge kupi mleko u prahu i dohranjuj ih na cuclu
Ja kupio danas Patentovo za telad. Ovo vece im spremio, ali oni ni da cuju na cuclu da sisaju, pa sam im stavio u serpicu i jedno onako lapcalo malo. Ostavio sam im nocas u sanduku, a sutra cu da im stavim novo, pa da vidimo. Nece valjda da se ukvari do ujutru, jer nije mi bas toplo u prasilistu. Oni i sisaju po malo (kada ih pusti krmaca), pa neznam koliko dnevno da im dajem i na koliko sati.
 
Nazad
Vrh