Prašenje krmača

јесу, сисају, што?

- - - - - - - - - -

хтела сам да ставим слику, ал не знам како

- - - - - - - - - -

Хвала вам свима. Одох да спавам:):spavam:
 
Ono moja nazimica o kojoj sam sam pisao u prethodnim postovima je isterana iz razboja, posto se ispostavilo da nije suprasna.... Sada je uterana druga nazimica kojoj je danas 110 dan, ona se bas lepo pripremila....
 
Obrati paznju dali sutra lepo spavaju pored nje ili trce okolo i cice . Ako je ovo drugo zovi veterinara i pazi da ih ne izgazi za to vreme .



Sto se tice pameti jes . Primer kada ih pustim na dvoriste i kasnije teram unutra demokratski kss kus itd ona dodje do vrata i samo okrene njoru na drugu stranu i gass . Kada poradi okiten koji put ulece pravac odakle je i izasla i ne gleda ni levo ni desno :haha:

Pa dobro ,koja vaspitna nikad nije na odmet....
 
:osmeh: јесам. ДОбри су, хвала Богу, данас долазио ветеринар дао им гвожђе. Понеки имају пролив, па каже да смањим концентрат и ставим јој и мекиње, ако не престане да им дам прашак. А како да им дам прашак.,кад су још мали и сисају? Нисам га питала, јер ми није пало на памет то тада, већ касније,а касније је било касно:ideja:. Не умем да поставим слику, а хтела сам. тражи неки урл а ја не знам како.
 
Kako tako rano gvožđe? Moje saznanje je da se daje treći ili četvrti dan posle prašenja ali tako da ne računaš u to dan prašenja već brojiš od sledećeg.
 
Ranije dok sam bio jako azuran davao sam gvozdje nakon dan dva pa sam pravio vise stete neg koristi jer je muskulatura jos slabo razvijena i cesto se desi da se iglom dotakne koska i eto problema . Ovu zadnju turu im nisam ni dao pa bas da vidim sta tu ima ...
 
sigurno je rano za gvozdje....mada zavisi koliko im je dao,ali bolje posle treceg dana kada jaknu da se da prava kolicina doze
 
Јесам, са маказицама за нокте, ?????? то су оне за јаке и дебеле нокте. С обзиром да сам то радила први пут, одушевила сам се са маказицама како су одрадиле посао. Гвожђе асу добили, па шта им Бог да.:svinja:
 
Dolazio ti veterinar i dao gvozdje .. :sta: i to drugi dan ,, kao prvo tako su nejaki i nema ni gde da ubode .a kolicinu koja im treba , radi imuniteta sigurno nije mogao da im da , jbt svasta cu da cujem i da procitam ..
Гвожђе асу добили, па шта им Бог да.:svinja:
e to si jedino u pravu ,nema sta im Bog da, nego sve zavisi od farmera ,, kad usere i upropasti leglo jao sta bi kuku mene
 
Gvozdje I vitamini se daju obicno 3-4 dan. Zube secemo odmah po prasenju. Imali smo dve ture koji nisu spricani I nije bilo razlike.
 
Pozdrav.Krmaca se nedavno oprasila i onako bas se opostenila,cijela tri komada!!Posto znam da mora postojati logicno objasnjenje interesuje me ko je glavni krivac u ovom slucaju ja,krmaca ili nerast?
 
Слажем се да много зависи од нас који чувамо стоку, али сам се уверила да СВЕ зависи од Онога горе. Прошли прасићи од исте гице,су пуштани да шетају напоље, у узрасту кад их овде код нас нико не пушта из страха да не добију пролив, то су нам и говорили. Кад се то прочуло, чудили се људи нашој "лудости". Е, а кад је прошло неко време, а наши прасићи, хвала Богу, једри и јаки, још им давали и козје млеко и сурутку, почели и они да пуштају своје прасиће.
 
Grujo gvozdje se daje radi anemije a ne imuniteta ,pocetni imunitet sticu sisanjem kolostruma.
Nije ga preporucljivo davati u mnogo ranom uzrastu jer moze da izazove toksicne efekte i uvek se preporucuje u kombinaciji sa E vitaminom ,s tim da je vitamin najbolje dati dan pre.
gromil@
Krmaca je bila ili na samom pocetku ili kraju estrusa ,znaci nisi pogodio pravi momenat....
Zjaka@
Gice mogu napolje odmah po prasenju ako im vremenske prilike odgovaraju i nista bolje nema za njih.
Vise puta se pokazalo da zemlja i trava lece i neki proliv sto ni jedan antibiotik nije uspeo .
 
Sto se tice lecenja, pogledajte macke I pse, kada su bolesni kako odabiraju travke u prirodi radi lecenja. Isto tako I svinje znaju sta im je najbolje, mada je retkost da neko iste drzi tako slobodne. Prasicima se obicno sprica 1 kubik gvozdja I 1 vitamina.
 
Nazad
Vrh