Prašenje krmača

Три опрашене 52 жива и 3 мртва а 42 сисе а прошли месец прва опрасила 9 живих друга 9 живих и 5 мумифицираних трећа 11 живих и три мумифицирана а четврта 8 мумифицираних.Овим трима сестрама са мумифицираним прасицима је друго прашење а у првом су опрасиле 44 жива прасета .Свих седам крмача су биле заједно у групи до прашења .Сутра их заључујем па ме интересује шта је могао бити узрок угљенисаним прасицима вирус ,генетика или храна.
 
Nazimica sa predhodnih slika,Fensi Nensi,za sat vremena sama izbacila 13+2,bez oksitocina.Sta reci,sem da je osigurala status za sad.
 
Nazimica sa predhodnih slika,Fensi Nensi,za sat vremena sama izbacila 13+2,bez oksitocina.Sta reci,sem da je osigurala status za sad.

Nidzo, neka su korisni !!!
Isti je hormon(oxitocin) odgovvoran za kontrakcije materice i za spustanje mleka, zato se prase podmetne ili samo dodje na sisi i pocne da doji odmah po rodjenju,
 
Три опрашене 52 жива и 3 мртва а 42 сисе а прошли месец прва опрасила 9 живих друга 9 живих и 5 мумифицираних трећа 11 живих и три мумифицирана а четврта 8 мумифицираних.Овим трима сестрама са мумифицираним прасицима је друго прашење а у првом су опрасиле 44 жива прасета .Свих седам крмача су биле заједно у групи до прашења .Сутра их заључујем па ме интересује шта је могао бити узрок угљенисаним прасицима вирус ,генетика или храна.

Parvoviroza,najcesce kod nazimica,retko u kasnijim prasenjima,vakcina za nazimice desetak dana pre prvog pripusta.

- - - - - - - - - -

Hvala Kuka9, reci mi jel ima neka injekcija koju mi preporucujes.

Sugonal,pg600,sergon,ovucel,mozda pg600 pre svih,mada niko ne garantuje ni za jedan.
 
Parvoviroza,najcesce kod nazimica,retko u kasnijim prasenjima,vakcina za nazimice desetak dana pre prvog pripusta.

- - - - - - - - - - Заључио сам их и двема ћу дати још једну шансу а трећу шкартирам искривила главу и само отреса ушима као да има нешто у једном увету.По литератури и ја сам сумњао на парвовирус али ме чуди откуд то код мене(нити сам ја негде ишао нити ми је ко био у задњих 3 месеца) али ме ветеринар збунио са причом о генетском поремећају па сам хтео да чујем још нечије мишљење.
 
Parvoviroza,najcesce kod nazimica,retko u kasnijim prasenjima,vakcina za nazimice desetak dana pre prvog pripusta.

- - - - - - - - - - Заључио сам их и двема ћу дати још једну шансу а трећу шкартирам искривила главу и само отреса ушима као да има нешто у једном увету.По литератури и ја сам сумњао на парвовирус али ме чуди откуд то код мене(нити сам ја негде ишао нити ми је ко био у задњих 3 месеца) али ме ветеринар збунио са причом о генетском поремећају па сам хтео да чујем још нечије мишљење.

A kako su krmace parene,prirodno ili su osemenjene,nerastom se prenosi parvo.
 
Najbolje za krmaču je da se drži puštena na slami, ali to nije tako bezbedno za prasiće, a i kada se prasad leče, kastriraju ... onda je povuci, a bogami i potegni. Moje krmače se prase u uklještenjima, ali taj nedostatak sam nadomestio time što imaju otvoreni prostor da se šetaju u nošenju.


Hahahaha,to najbolje znam iz iskustva,krmace mi se prase bez ukljestenja,u otvorenom prostoru sa slamom,proslo prasenje nije davala ni da se pridje prascima pa smo je na sajlu vukli iz kocine da izvadimo prasad,sad ista prica
 
hmmm da li neko zna koliko je svinji potrebno vremena od trenutka kada nesto pojede do trenutka da to prodje kroz stomak i izbaci? naime suprasna krmaca koja bi trebalo da se prasi kroz 3 dana ne znam ni ja kako(verovatno je cale nesto petljo samo nece da prizna) pojela kabel od radija to se desilo pre 3-4 dana e sad kabela jos nigde nema, svariti ga ne moze to mi je jasno, ni po njoj ne primecujem nista ali se nadam da ce ga nekako izbaciti :sta:
 
A kako su krmace parene,prirodno ili su osemenjene,nerastom se prenosi parvo.[/QUOTE]

Парене природно са мојим нерастом који је код мене 2 год и припуштам га само на моје крмаче.
 
Oprasile se dve krmace po 18kom,pod jednom 4mrtva pd drugom 2,doje po 15,s tim da ce i po neko da izgubi dojak,dosta se otimaju.
 
Meni juce nazimica oprasila 14 kom plus 1 mrtvo, za sad vidim da svi sisaju,ispod 3 krmace 42 kom ,sve po 14 doje.
 
Kod mene je bilo 5 prasenja u zadnja 3 dana, 9, 12, 12, 11, 13komada, al nisam bas zadovoljan, 2 krmace su mi starije i imaju skroz losu prasad i od njih je otislo po 2 kom, a i ovi sto su ostali skroz sitni. Ali idemo dalje popravni za 7 dana sledeca tura prasenja.:ppozdrav:
 
Pa jel ti Dragane sumnjas da je to zbog starosti krmace, sto su losi-sitni:sta:. Pitam se, jer i moja (11-to prasenje) oprasila bas sitne prasice:14 kom., 2 mtrva. Ovi 12 iako sitni, zasad dobri, posle 4. dana od prasenja.
 
Na to sumljam, sve knjige i govore da treba krmace drzadi do 6-8 prasenja, naravno desi se da i sa 12 prasenja ima dobre prasice, ali to su izuzetci. Ove su kod mene 10 i 12 prasenje. Sad odose u kobaje, pljeskavice .... tu ce se pokazati po zadnji put kako su dobre :)))) :ppozdrav:
 
Pre dosta godina sam imao krmaču koja se prasila čak 28 puta! Švedski landras je u pitanju.
To je bilo nekad. Nema više takvih svinja....
 
Nazad
Vrh