Prašenje krmača

U zadnje vreme ja baš loše prolazim sa prašenjima i prasadima. Prekjuče se oprasila jedna, od 14 je ostalo 7 , poranila je - 110. dan. Pre toga mi je čitavo leglo propalo, njih 10 - zakačili su neki virus, proliv od 3. nedelje koji i pored svih borbi nismo uspeli da zaustavimo, samo umanjimo na momente. Na kraju je ostalo njih troje, sa 45 dana su imali jedva 5, 6 kg. Ali su i oni otišli pre neki dan. To nikad nisam imao, za sve ove godine.
Sad smo dezinfikovali prasilište pa teramo dalje - uskoro će još 2, 3 prašenja biti.
 
Jedva nekako ukombinujem da dve krmače u istom periodu budu oplođene (razlika 5 dana) i sad vidim juče jedna traži brava (nazimica). Dobila ga je al ako još jednom kiksne, iće pod nož. Sad mi je razlika između te dve krmače više od 2 nedelje...
 
Neka je sa srecom! Pre tri dana kod mene se oprasila nazimica 10 kom, ali imam problem, kada vidi prasice hoce da ih pojede, toliko se uznemiri, a kada legne poturimo prasice I dok grekce I zmuri oni sisaju. Ali cim skoci sklanjaj prasice. Nema upalu vimena, povisenu temperature,,, Sta mi preporucujete da radim da se privikne na njih?
 
Trenutno ima oprasenih 12 krmaca, a u zadnjih 3 dana se oprasilo 4 krmace, prva 15 zivi i 2 mrtvih, druga 13 zivih, treca 14 zivih i 3 mrtvih, i jedna prvopraskinja 10 zivih, svi su veseli i zivahni, lijepo sisaju i uzivaju. Pozzz :ppozdrav:
 
Čestitke svima i nek su vam korisni kod mene trenutno u oborima 56 prasadi od 5 krmača jedna malo podbacila (9kom)do sada je imala 14.15.13.14
 
Neka je sa srecom! Pre tri dana kod mene se oprasila nazimica 10 kom, ali imam problem, kada vidi prasice hoce da ih pojede, toliko se uznemiri, a kada legne poturimo prasice I dok grekce I zmuri oni sisaju. Ali cim skoci sklanjaj prasice. Nema upalu vimena, povisenu temperature,,, Sta mi preporucujete da radim da se privikne na njih?
Nisam imao takav slucaj,ali mozda bi vredelo da stavis krmacu u boks(kavez)
 
E ovo mi se jos nije dogodilo,ova krmaca sto sam napisao da je oprasila 8 kom ima jos prasadi,danas oko 11 je zavrsila prasenje,tj ja sam tako mislio,i izbacila deo posteljice,stavim ruku nista,rekoh gotovo je,pre 20ak min odem da obidjem i pozatvaram vrata kad ona izbacila mrtvo prase,stavim ruku i izvadim 2kom ziva,posle 5 min opet stavim ruku jos 2 ziva i 1 mrtvo,opet rukom napipam jedno al ne mogu da ga izvadim ,idem opet da probam. izgleda da i nisam promasio....
 
Neka je sa srecom! Pre tri dana kod mene se oprasila nazimica 10 kom, ali imam problem, kada vidi prasice hoce da ih pojede, toliko se uznemiri, a kada legne poturimo prasice I dok grekce I zmuri oni sisaju. Ali cim skoci sklanjaj prasice. Nema upalu vimena, povisenu temperature,,, Sta mi preporucujete da radim da se privikne na njih?

stavi joj injekciju diazepam ili neki sedativ sta imas jedno 2-3 dana
 
Maratonsko prasenje se izgleda zavrsilo ,14 zivih plus 3 mrtva,gde su joj toliki bili nemam pojma. mozda ih ima i jos al ja vise ne mogu.
Janosh...zovi veterinara da joj da kombistres ili vanastres,tj nesto za smirenje.
 
Koliko krmaca napravi praseta? I koliko puta se prasi za godinu dana, jedanput ili dvaput? Hvala
 
Pozdrav, ako nekoga zanimaju nazimice nemackog landrasa top genetika procitajte moj post u priplodnom materijalu. Roba se nalazi u okolini Beca. Svima cestitke na prinovama.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh