Prašenje krmača

koliko hrane treba da pojede krmača na dan,da zadovolji svoje potrebe?
 
Jos jedna krmaca se oprasila 16-toro :)
11bj0iu.jpg


Odluceni prasici :

29p8zfn.jpg

2i9ntar.jpg

smrq1l.jpg
 
Ma ima da se obogati. Neće znati šta će sa novcima.


Krmača mi se oprasila pre 3 dana i slabo nešto jede. Jede malo jako i to jedino ako joj se pomalo nakvasi hrana mada ni tada nešto mnogo ne jede. Ne odvaja se od prasića nikako a noge skoro da ni ne spušta ne zemlju koliko pazi prasice da ne povredi. Nije u ukleštenju iako sad znam da sam pogrešio što je nisam zatvorio
 
Meni su se tri krmace oprasile prva pre 11 dana druga pre 9 i treca pre 6 i sve tri jako slabo jedu, ova od pre 11 dana pojede maksimalno 4kg na dan i vise nece ni gram a ove dve po klogram mozda malo vise ili manje za ceo dan. E sad buni me to sto nemaju neku veliku temperaturu najvise 39-39,1 najvise, normalno doje i piju vode. Posle prasenja su dobili normalnu zastitu sa neostrepom i ispiranje. 5 dana pred prasenje su dobili inekcije AD3E vitamina. Zna li neko sta moze biti problem i da li bi im pomoglo sta da im opet ponovim vitamine da pocnu da jedu kao sto bi trebalo? I ovo jos, dve su nazimice prvopraske a jednoj je ovo cetvrto prasenje!
 
@nesko
@vasilije
Polupajte nekoliko kokosijih jaja (2-3 po obroku) i zajedno sa ljuskom pomesajte sa hranom.Poboljsace im se apetit.To mi je veterinar rekao,primenjivao sam to i vredi.
Sto se tice ponovnog davanja vitamina,ne bih znao
 
Meni su se tri krmace oprasile prva pre 11 dana druga pre 9 i treca pre 6 i sve tri jako slabo jedu, ova od pre 11 dana pojede maksimalno 4kg na dan i vise nece ni gram a ove dve po klogram mozda malo vise ili manje za ceo dan. E sad buni me to sto nemaju neku veliku temperaturu najvise 39-39,1 najvise, normalno doje i piju vode. Posle prasenja su dobili normalnu zastitu sa neostrepom i ispiranje. 5 dana pred prasenje su dobili inekcije AD3E vitamina. Zna li neko sta moze biti problem i da li bi im pomoglo sta da im opet ponovim vitamine da pocnu da jedu kao sto bi trebalo? I ovo jos, dve su nazimice prvopraske a jednoj je ovo cetvrto prasenje!

Temperatura od 39 stepeni je bas na granici,malo je i visa nego sto bi trebala biti ,ako imas lekova daj sledece,enrocin,analgin,dexametazon i obavezno 2,3 ml oxitocina,posto dexa zaustavlja mleko,ako nemas zovi veterinara,ove vrucine su velii problem,probaj malo ranije ujuto da dajes jer im je izjutra bolji apetit,hranu pomesaj sa necim,vodom ili jos bolje surutke ako si u mogucnosti da nadjes,manje obroka a cesce u toku dana 3,4 puta.

- - - - - - - - - -

Nazimica suprasna,danas joj je 112.dan,ima već 2-3 dana proliv.Šta da radim?

Moze biti virus neki ili trovanje,izmeri joj temperaturu,daj enrocin.
 
hvala na odgovoru imam sve od lekova, nego nisam hteo previse da ih bodem ako ne moram, jednoj se vratio jutros apetit zadnjoj sto se oprasila, nazimica, sto doji trenutno 12 kom a ove dve slabo, cak mi je ova matora povracala jutros zamesao sam joj vodu i koncentrat na redje malo i to je popila ali je povratila, tako da cu sada morati izgleda da ih bodem nema mi druge. Jos jednom hvala na odgovoru. :osmeh:
 
Temperatura od 39 stepeni je bas na granici,malo je i visa nego sto bi trebala biti ,ako imas lekova daj sledece,enrocin,analgin,dexametazon i obavezno 2,3 ml oxitocina,posto dexa zaustavlja mleko,ako nemas zovi veterinara,ove vrucine su velii problem,probaj malo ranije ujuto da dajes jer im je izjutra bolji apetit,hranu pomesaj sa necim,vodom ili jos bolje surutke ako si u mogucnosti da nadjes,manje obroka a cesce u toku dana 3,4 puta.

- - - - - - - - - -



Moze biti virus neki ili trovanje,izmeri joj temperaturu,daj enrocin.

Veterinar mi je dao nekakav prašak 100gr na 25kg hrane i dodao je malo cink oksida.
 
Nazad
Vrh