Prašenje krmača

Juce se oprasila prvokotka, 9 živih i 1 mrtvo. interesuje me kakav rezim ishrane treba sada da joj uvedem, ja sam cuo da treba da joj dajem po 0,5kg koncentrata po prasetu i 1kg za nju, sto je oko 5.5kg dnevno. Da li je to dovoljno?
To je prava mera,tako i ja racunam.
 
ja kad sam cuvao krmacu od kad se oprasi do odbijanja prasici sam davao hranu u silos koliko hoce da jade. prosek na 35 dana je bilo 5,5kg.na dan.stalno je imala 12-13 u leglo.nemojte da stedite hranu na krmacu kad doji.tada najvise opada.
 
Nocas se oprasila nazimica,2 ziva i 7 ugljenisanih,parvoviroza,imao vakcinu a nisam dao,sutra ce jos jedna a izgleda da je i ona zarazena.
 
I moja jedna se jutros konacno oprasila! :bravo:119. dan. Vec sam mislio da zovem veterinara,kad ona jutros i to 16 komada! (14 zivih)
 
Danas je krmači 99. dan kako je suprasna.Medjutim,jako je otečena i miruje kao pred prašenje.Da li neko zna u čemu je problem?
 
Rekao bih da se nije oprasila da jos ima neko unutra ( veliki su ) dali je izisla posteljica ? Ako nije izasla post. daj oxitoxin ako imas . Probaj dali ima mleka i dali su vimena tvrda ako nema ( upala vimena , penstrept) ? Mada je naj sigurnije zvati veterinara ako nemas lekova ...
 
Nazad
Vrh