Prašenje krmača

Boca od 20ml 250 din, sta god da nadjem vazno je da ga imam
Нов сам у прашењу крмача, баш ми се данас прасила једна, тешко је ишло, па сам звао ветеринара. 800 динара ми је узео за инекцију. Вероватно јој је дао то о чему ви пишете. Сад ме занима, колико мл се даје крмачи и у који део тела се боде. Видео сам данас да је он у врат давао. Иначе 11 је опрасила, прво је испало мртво, остали су за сада добри :)
 
Nocas se oprasila pijetrenka-jorkir ukupno 14 kom., dva mrtva. Deveto ili deseto prasenje i prosek oprasenih joj je 15 kom., ocuvanih: 11 kom. Uz oxitocin 2x2ml, oprasila za 2 sata 13 kom., ali joj zadnje mrtvo-veliko prase zadalo probleme, produzilo joj prasenje-muke, za jos toliko vremena. Taman sam mislio da zavlacim ruku, posto vidim nista se ne desava, niti izbacuje posteljicu, niti prase. Kada ga konacno izbacila, brzo je usledila i posteljica i oboje smo odahnuli. Za svaki slucaj joj dao Neostrep LA.
 
Је ли тај Неостреп ЛА против упала?
Ми нисмо никад прасили крмачу више од 7 пута, та је као змај онда :)
 
Da, protiv eventualne upale. Ja pripustam krmacu sve dok ulazi u estrus i dok ima dobar prosek oprasenih, odgajenih. Bas sa kevom komentarisem ovih dana, da ostavim jos neko njeno prase za priplod, mada su uglavnom sve svinje od nje ili sestre . Meni kada pricaju, da pietrenke malo prase, stresne su...upravo moje iskustvo demantuje. Njeno prvo prasenje, samo tri praseta, ali ja ne donosim sud na prvo prasenje i uglavnom one koje prvo oprase mali broj, kasnije budu extra na duze staze. Ona ima ima malo i od jorksira krvi.
 
Da se pohvalim, u toku ova tri cetri dana ove nesrece i ovog nevremena meni se oprasilo 8 krmaca. Ukpno 76 prasadi :)
 
Da se i ja pohvalim,od pocetka meseca samo lepe stvari,krava otelila musko tele,sad dve krmace zavrsile prasenje,njih dve 28 zivih prasadi i ono najvaznije zena rodila cerkicu,da ne bude bas sve crno u ovo grozno vreme.
 
Da se i ja pohvalim,od pocetka meseca samo lepe stvari,krava otelila musko tele,sad dve krmace zavrsile prasenje,njih dve 28 zivih prasadi i ono najvaznije zena rodila cerkicu,da ne bude bas sve crno u ovo grozno vreme.
Neka je sa srecom, da cujem bar neke lepe vesti.:ppozdrav:

Kod mene se nocas oprasila nazimica 7 zivih i 1 mrtvo.:svinja:
 
Juce se oprasila prvokotka, 9 živih i 1 mrtvo. interesuje me kakav rezim ishrane treba sada da joj uvedem, ja sam cuo da treba da joj dajem po 0,5kg koncentrata po prasetu i 1kg za nju, sto je oko 5.5kg dnevno. Da li je to dovoljno?
 
Nazad
Vrh