Prašenje krmača

prasenje se krece od 112do 121 dana, pa sta na Bog da
Upravo se meni juce krmaca oprasila u 112-ti dan!.Bili smo na oprezu,pa je ipak oprasila 8 dok smo primetili(izdrukala za pola sata,bez oxitocina).Naknadno joj dat oxitocin,jer nije imala mleka i set od:dexametazon+neostrep+analgin.Inace oprasila 14,a zasad 13 zivi.
 
U subotu nazimica oprasila 14 kom.Danas poseceni zubi dato gvozdje.Sledece nedelje jos jedna na redu.Ova se oprasila 118 dan.
 
Pozz . dobio sam interesantnu informaciju . na prasenju , dase prasetu 1cm3 gvozdja npr. u levu nogu svima i posle 3 dana jos 1cm3 u desnu . i bolje preventive za imunitet nema . DR. veterine preporucio , bas interesantno ,sad ovih dana imam prasenje pa cu da odradim tako ... :)
 
ja sam jednom spasio prase odmah na prasenju tako sto sam mu dao 3 kubika gvozdja,bilo jako slabo i pocelio uginjavati,i ja bas da probam roknem mu gvozdje i ono se pridigne pocne sisati i prezivil.A i meni je veterinar rekao da je najbolji efekat kad se gvozdje da odmah,ali da zna biti opasno po prasice,verovatno im taj jedan kubik ne bi smetao.
 
Landras-joksir osemenjena durokom za dva ipo sata 10 kom,, od toga 2 cista duroka velika i lepa praseta svih 10 odmah zadojila :osmeh:

- - - - - - - - - -

Joksir landras x landras . oprasila se 5 dana ranije redovno na 117 . oko 19h idem da hranim kad poceloprasenje prasadi svuda .. mleka ima sto je najvaznije , a nije ispoljavala da ce da bude ikakvog prasenja danas ,, 15 kom 13 zivih , prezadovoljan kako sam mogao celo leglo da izgubim.
 
krmača ima mlijeka u sisama 2 dana. sinoć počela da skuplja brlog. međutim jutos traži hranu. pitanje je da li smijem dati oksitocin. ako sam dobro upisao datum oplodnje danas je 116 dana
 
krmača ima mlijeka u sisama 2 dana. sinoć počela da skuplja brlog. međutim jutos traži hranu. pitanje je da li smijem dati oksitocin. ako sam dobro upisao datum oplodnje danas je 116 dana
sta ce tebi da padne na pamet ... da li uopste znas sta je oksitocin.. ako se nije otvorila a ti je das napone,uzmi malo pre upotrebe pruciti malo, stobi rekao Milos , dok ne pocne prasenje nista.. prva doza 1.5 .. pa posle zavisi kako se prasi , jos 2 cm3 i nista vise .. daj joj i antobiotic .. preventivno zavisi sta imas
 
ja sam praktikovao 2 cubika oksotocina odmah po izlasku prvog praseta i posle dva sata ponovim..efekat je zadovolajavajuci...isto sam davao i po 3 kubika antibiotika..sad nemogu da se setim naziva..
 
sinoc 17 kom drugo prasenje
slika0108.jpg
[/IMG]
 
sta znaci kad krmaca uzima slamu u usta i sve iznosi iz svinjca u obor?nedavno se oprasila prasad odvojena,dali trazi brava ili mi je pitanje glupo?:osmeh:poz
 
Nazad
Vrh