Prašenje krmača

imam jedno pitanje za vas iskusne,mogu li se prasad odvojiti od krmace sa 4 nedelje jer jedu sami iz hranilice i bas su onako jaki!ili da cekam 6 nedelja?hvala na odgovoru :osmeh:
Ako jedu sami onda nije nikakav problem da ih odvojis,e sad kad si poceo sa prihranom,i ako si ih hranio sa starterom nebi smelo da bude problema,ja tako radim već sa nekih nekoliko dana pocnem sa starterom pomalo im sipam po grejnoj ploci da malo njuskaju i do 28dana oni već samostalno jedu i tad ih odbijam,po odbicu im u hranu umesam neki prasak(moj prijatelj pravi ih u vet stan neki njihov proizvod)onda nemam problem sa prolivom i edemskom bolešću,tj odmah prelaze na ishranu po volji to radim vec neko vreme tako i zadovoljan sam.::000::
 
hvala na odgovoru,nisam ih ranio starterom vec cisto onako iz radoznalosti im bacao koncetrat koji i krmaca jede pa vidim da bas jedu kao :svinja: tako da cu ih definitivno odvojiti ovih dana necu cekati 6 nedelja!jos jednom hvala na odgovoru :ppozdrav:
 
Sinoc pijetrenka oprasila 14...jedno mrtvo,2. su kao pacovi mali(jedno sam vestackim disanjem oziveo i sada su hiper aktivni,a tek smesni...).Podbacio 4.kom. ispod jedne nazimice koja oprasila samo 3. kom.(prihvatila).Tako da nema pravila,i pijetrenka prasi po 14-15 kom:osmeh:-cetvrto prasenje,prosek ocuvanih 10-11.U toku dana jos jedna nazimica,treba valjda vec jednom da se oprasi-118 dan.
 
Juce se oprasila jedna landras krmaca,112 dan,sto mi se retko kad desilo,15 zivih i 1 ugljenisano,jutros nadjem u kucici jos jedno mrtvo,ne znam sta mu bi,ocekujem jos jednu ovih dana pa 2 za 20ak.
 
Ja sam ovih dana imao dva prasenja. Nazimica oprasila 8 komada, a druga u petom prasenju oprasila se na slobodi bez boksa, 15 komada od tog 3 udavila. Dva od ta tri udavljena su bila bas malena, k'o pacovcici.
 
kazite vi meni dali da ja udjem u posao sa krmacama?imam prilicno dobar svinjac u kojem bi mogao drzati 10 krmaca,svake godine imam i oko 7 tona kukuruza,trenutno imam jednu krmacu samo i jako mi se svidja posao sa krmacama pa me zanima dali je isplativo?i da napomenem da bi mi jako odgovaralo da nesta radim kuci a ne samo na poslu!
 
Oprasila se danas krmaca landras oprasila 18 komada jedno mrtvo 17 zivih seme veliki yorksir ima 14 sisa planiram posle 2-3 dana da zaberem 3 komada i da ih hranim sa mleko u prahu za telad . stalno sam imao po 2 ili 3 krmace da se prase u isto vreme pa da podmetnem nekoliko komada ali sada nemam.
 
Ne sada sam smenio uzeo sam seme od drugo mesto seme je joksir i nerest je uvezen iz austrije a krmaca se prasi 4 put ostavio sam 5 dana kod drmace 17 komada sada sam izabrao i odvoio 3 komada koj su nasmanji i poceo sam da ih hranim sa mlekom, i za cudo piju mleko ko ludi, pa nadam se da ce da preziv
planiram da semenim krmacu opet sa seme od istog vepara posto i prasici izgledaju ekstra.
 
ne za sada dajem kraje mleko nevareno a kolicinski napum i stavim pa piju koliko hoce
planiram sutra da uzmem milkivit mleko u prahu za telad
 
oprasila se i moja prva krmaca, 12 -tero zivih, danas im deset dana ko topici su. jedno pitanje ako moze? kad pocinju samostalno jesti. dao sam im desetku od patent- co. ali uopste im nije interesantan. da bude fazon veci ubise se jeduci slamu?????
 
Nazad
Vrh