Prašenje krmača

Pomos forumasi,tri puta sam krmaca vodio na bukanje i svaki pokusaj bio je
kao u ucbeniku,nagon na 18 dana i opet
neuspesan.Oprasila se jednom 11 svi zivi
Dali je ovo neka bolest ili moja greska.Pomagajte
 
imam i ja jedno pitanje,naime krmaca se u sredu oprasila i prasici su zivi i zdravi!ali od juce krmaca je postala jako agresivna kada neko pridje!sto se tice hrane dajem joj koncetrat za krmace sto su mi prodavci i preporucili a i logicno je,a na prasad zaista lepo pazi al cini mi se i da nejede dovoljno ili je to normalno za nju sada?hvala
 
Milos D.T prvi put trazila na 18 dan bukala se 21-22,drugi i treci put potrazila na 18 dan abukala se
na 19-20 dan.Sva tri puta neras najmanje po 20
minua na noj.Radi se o lepoj pietrenki i sa razlicnim nerastima.Dali moze biti neka boles i
kako je izleciti molim pomos.
 
Pijetren-jorksir oprasila 12 kom..Jedno mprtvo opraseno,jedno prignjecila,a jedno ujutru nadjeno mrtvo.Za sada 9 kom. dobri,danas dao gvozdje.Nisam bas zadovoljan,prvo prasenje bilo sa 6 kom. -svi ocuvani.Ona mi je vizuelno medju lepsim krmacama,ali..
 
Landras x Jorkšir , kupljena na Deltinoj farmi 21 živorođeno (prosečna težina 1,35kg) + 1 mrtvo + 2 mumuije. Srećom uspeo da podbacim 5 kom pod jorkširku koja je takođe danas oprasila 10 komada.
 
Hvala, nisam siguran šta znači aldumaš?
Od davnina preuzeli smo od Mađara taj izraz , u prevodu nekom znači blagoslov -blagoslovljeni neka je od mene kad ih prvi put meni pokažeš , ako ima više nečega odaberem jednog pa ga blagoslovim sa ostalima da su ti korisni , a po tom idemo da popijemo - zalijemo kao neki vid krštenja...
 
Sinoc se oprasila landras-jorksir,18 zivih plus 1 mrtvo,semenjena landrasom sa mz uniona.za sada ih pustam u dve smene da sisaju,veceras ce jos dve da se prase malo su praznije pa cu ih ispoturam.
 
Sad se isprasile 2 landras/jorksir,jedne 12 druga 13,imaju po 16 sisa pa cu malo ispremestam od ove sto ima 18,kolega Ranbobas ja koliko vidim kod tebe najvise ima pietrena,treba malo da ubacis bele krmace,ja imam jednu pietrenku na 20 krmaca,nista bez landrasa i jorksira,videces sta su masine za prasenje i dojenje,pozzz i svako dobro.
 
Ma znam ja to,ali vec sam navikao musterije na pietrene.Nerast mi je od skora cist jorksir,pa vec komentarisu kako nisu prasici kao prethodne ture.I ja ih volim onako guzati,ali vec njuskam da uzmem nazimice jorksir ili landras.Takodje svako dobro.
 
Nazad
Vrh