Prašenje krmača

druze moje misljenje je da ce prasad pre imati formu pietrena ako su krmace f1 (jorksir x landras) vislje duze lakse za prasenje a nerast pietren po mogucnosti bavarac sa izolovanim stresom imao sam prilike da cesto vidim tu kombinaciju a i kvalitet i procente u mesu
 
Kolege imam problem sa krmacom,pocela je da se prasi napinje se i sve ali nema nista zavlacio sam ruku i nemogu da napipam nista a bas se dobro nateze.
Zvao sam veterinara za pola sata dolazi pa da nemate neki savet sta raditi?
 
Sacekaj jos malo pa ce verovatno nesto i biti.Kad guras ruku guraj do lakta a ne kao neki samo saku.Nije preporucljivo da se puno gura ruka,oce da otekne pa je posle jos gore.
 
E druze prvo ide neki klobuk kao rukometna lopta i kad se on probusi zlazi krv zgrusana i posle njega je kao prase al kao da je ogromno probao sam i nemoze da se izvuce a ona s napinje i ima bolove jake a veterinara mi jjos nema
 
More nemoj da je kvasis nego je namazi sa mascu.EEE to je sa veterinarima,uvek kasne a...
Tesko se prase vadi rukom,glava je obla,nema za sta da uhvati,sve je klizavo.
 
Malo mi cudno kako to da vuce i da nece da izadje,dal je toliko veliko?Kada bih god pokusao da izvucem koje prase a glava napred,to je bilo nemoguce.Ona glava samo klizi i nista.Zato sam kupio extraktor i ide bez problema.Doduse to prase uginjava ali napravi put za ostale,ako nije kanal tesan ili sva prasad velika.
 
E kolege da vam javim cas da je krmaca izbacila matericu koja je se isprepletala unutra i mora da se kolje a veterinar kaze da nemoze da izdrzi carski rez...
jbg tako je,pozzz i hvala
 
Pozdrav svima kod mene nece skoro biti prasenja od devet u jednoj grupi samo jedna supreana sest ponovo taze vepra po treci put a dve pobacile bile su od 80 do 90 dana suprasnosti otisle na klanje iz druge grupe koje u oko 45 dana suprasnosti od pet dve povo traze i sve se to desava u tri ctiri dana i one na klanje .Dolazio veterinar i rece da je sve od toksina loseg semena ili zarazenog seme na sto naj malje verujem, slicne stvari se desavju i kod drugara ali u dosra malnjem broju
 
imam jedno pitanje za vas iskusne,mogu li se prasad odvojiti od krmace sa 4 nedelje jer jedu sami iz hranilice i bas su onako jaki!ili da cekam 6 nedelja?hvala na odgovoru :osmeh:
 
Nazad
Vrh