Prašenje krmača

Ovako . Dve nazimice landras pripustene 26.avgusta i 27.avgusta . znaci racunam 115 dana , to je 18. i 19. decembar . One posle osemenjavanja nisu trazile uopste niti je nasluceno nesto .. Jedna ne susta vime ali je onako spustila stomak , a druga je kao spustila nesto malo vimena razredila je sise malo ali to nije nista spektakuarno kako bi trebalo .... Stvarno ne znam sta da radim ... Da li ste imali nekad slucaj da dan dva pred prasenje ona spusti vime i spremi se ... Inace vulve su normalne velicine i crvenkaste ...
 
Znam , ali imam nazimicu pripustenu 1.septembra inace ona je izukrstana majka joj je landrasXjorksir a otac pietren a inace jorksirom je osemenjena spustila lepo stomak vime se lepo odvojiloo vulva je uvecana jako crvena vidno pred prasenje. A ove dve me bas plase ...
 
Mozda nemaju puno unutra. Ako je termin za prasenje 18.12. moraju se i prasici vidjeti unutra da se koprcaju.
Ja sam u prosloj turi imala jednu taku. Mali stomak, vimena nigdje - prasila se 120 dan ali KAKO. samo 5 Komada unutra - ogromnih, jedva ih izvukla.
Bila je na kraju "dojilja" u toj grupi.

Ne mora da znaci da nema nista - samo manje i to je to.
 
ja video kod mene da velicina stomaka stomaka nema veze sa brojem prasadi.Prosle nedelje jedna 4 kom.danas neka drugajedno nagnjecila i crklo a jedno preslo nekako kod susedne krmace i ta kucka ga pola pojela.Cela godina se radela za onog necu ime da mu spomenem nadimak mu je 666 ostali su za sad 5 kom
 
Hvala ti Grujo, samo još da nabavim tu grejnu ploču. Kod nas u Srpskoj nema. Interesuje me gdje može da se nabavi i kolika je cijena pa da je nekako dobavim iz Srbije.
pozz.
Ja sam ih nabavljao iz JOMAPEKSA, preko jedne firme u Samcu , ali vise pepostoji,1,2x0,4m izlazile su oko 95 e u RS. to ti je najsigurnije ako imas nekog u Srbiji, adresa: VLADIKE ĆIRIĆA 33 21000 Novi Sad, +381 21 493422
 
Ubacene su u ukljestenja , jednoj se vulva spusta i sada znam za nju da je suprasna a i vime je za dan spustila ... druga je sputila neko vime , ali vulva normalna ..
 
Blago tebi , neka su ti korisni ..
Kod mene jos nista ... :( Evo slike jedne nazimice termin joj je znaci 18-19 dec .. Nista jos .
ona je kao spustila neko vime ali vulva je normalne velicine i crvena . I stomak je sputila ali jos nista .. Da li moze da se desi da je lazni graviditet ? Ona druga je sigurno suprasnaa cekam da se prasi ...
546670_551659094861741_798172890_n.jpg
 
Kod mene 9 kom .Dva su mi zaledila .Bilo - punu, one jedne noći i ja kasno došao da ih ubacim u sanduk .Ovi sada ni brige ni pameti , samo spavaju.@Nucyolas@Ova je sumljiva skroz .Jel bilo šta korisno?????
30wxnas.jpg
 
Velicina stomaka provereno nema veze sa brojem prasica. Ova poslednja imala solidan stomak a okotila 2(slovima dva)....
 
Nazad
Vrh