Prašenje krmača

Grujo ni da pomisli da se prasi cak se i mleko povuklo ali ne skroz.Kaze vet da se to mumificiralo u njoj i da nece moci da ih izbaci jedino noz danas joj 120 dan.Ima li neko savet kako da to odradim ili u klanicu da oteram
 
Pokusaj kad krmaca lezi, da joj stisnes dlanovima, donji dio stomaka u predjelu materice, ako su prasad jos ziva moraju se mrdati i osjetices na dlanovima njihove pokrete, ako ne osjetis nista to vec nije uredu, i mozda su stvarno mrtvi. Do 118 dana je neki krajnji rok, mada je kako svi znamo 115 optimalni, ali 120 dana kod mene se nije desilo da prenese ako je suprasna. Carski rez je jedina opcija ako su prasad ziva a krmacu zelis da spasis, ako ne klaonica i rijesis muka i sebe i nju. pozzz
 
Miroslave ne zelim da se tako desi nikome ali meni uginula krmaca prije godinu tako nesto slicno ali je pocela da se prasi 120-dan ali nije izbacila nijedno prase. 114-dan dobila temperaturu i prestala da jede, ja nisam imao dynalitika zvao veterinara da joj da, on kaze ne treba jos cekaj. i cekao sam pala temperatura pocela jesti ali nista. I pored njenog otvaranja i oxitocina napore je imala ali nista nije izaslo. Ja sam pokusao da vadim ali nisam uspio doci do prasaca zena nije bila tu ona ima manju ruku i tako se zavrsilo. otisao sam u grad i vratio se a ona se naduvala i uginula samo sam nasao parce nogice od praseta iza nje. A prasad ako su ziva mozes ih osjetiti kao sto kaze dragan. Ali ne cekaj vise nista rjesavaj nesto.pozz

- - - - - - - - - -

Miroslave sta je sa krmacom?
 
Jedino da podelis u dve grupe,pa da naizmenicno pustas. To je mucenje i iziskuje mnogo vremena da provedes u prasilistu. E sada ako ga ti imas,tim bolje,ako ne,priroda ce napraviti selekciju.
 
ljudi neka mi neko kaze krmaca prekjuce oprasila 8 komada ali nikako da je zateknem da doji prasice vec po neko sisa dok ona stoji ne cujem ni da prasici skicu od gladi.Ova godina toliko losa da me muka vise od problema sa krmacama

- - - - - - - - - -

ljudi neka mi neko kaze krmaca prekjuce oprasila 8 komada ali nikako da je zateknem da doji prasice vec po neko sisa dok ona stoji ne cujem ni da prasici skicu od gladi.Ova godina toliko losa da me muka vise od problema sa krmacama
 
Sinoc mi se oprasile dve nazimice jedna jorksirka i druga landras osemenjene sa semenom iz Velike Plane u cistoj rasi. Landras uspesno 12 kom svi zivi i zdravi. Jorksirka samo pet i to sam jedva uspeo da odbranim tako da su mi ostala tri mislim da ce ici u kobasice posto sam ova tri nesretnika prebacio kod ove druge nazimice i prihvatila ih je.
 
kolege imam jedan problem,pre neki dan mi se krmaca oprasila,14 zdravih prasica i sve je bilo dobro do prekjuce..jednostavno nece da legne da im dozvoli da sisaju,samo sede,ili legne potrbuske...oni sisaju dok ona stoji i jede,snalaze se..bio je i vet udario inekcije ali nista ne pomaze,ne znam sta bi moglo biti:sta::sta:
 
Nazad
Vrh