Prašenje krmača

Mogao bi možda da ih spaseš davanjem zamene za mleko , ja sam davao zamenu za telad koja se pokazala bolja , proizvodjač Sano , preživelo je obično pola legla najvitalnijih . Krmača je to rešila u najbolje vreme : Blizu je 29 novembar !
 
Trebalo davati injekcije oxitocina više puta dnevno 4-5 puta dnevno i masirati vime, problem leži u hormonskom poremećaju i mora se uspostaviti ta hormonska ravnoteža. Daš injekciju pa masiraš vime 15 minuta, pa stavljaš prasad na sisu i tako u krug, moraš biti uporan. Nemoj rano suditi prvopraskinji.
 
Čuo sam i davao sam oxitocin sa antibiotikom odma po prašenju ponekad , ali 24 ili 12 sati ništa ali me ova vaša preporuka doktore interesuje ovako često koja doza po telesnoj masi ?
 
Trece prasenje, dvanaest komada. Krmaca je kupljena od uvazenog clana sa foruma, "Nikola-Kv" :osmeh:

300920121001.jpg
 
dao sam injekcije oxitocina 3
puta u jedan dan masirao vime celi dan ali nista vime je tvrdo i nema mleko poceo sam da dajem mleko na prasicima sutra idem da uzmem zamenu za mleko i da prehranujem.hvala puno
 
znas li sta si napisao . ...:haha:

Malo kulture nije na odmet, raspitaj se , pa se onda smej...

- - - - - - - - - -

Čuo sam i davao sam oxitocin sa antibiotikom odma po prašenju ponekad , ali 24 ili 12 sati ništa ali me ova vaša preporuka doktore interesuje ovako često koja doza po telesnoj masi ?
Samo u uvakvim slućajevima 1-1,5ml, kod pasa gotovo uvek pomogne, a kod krmača 50%.
 
Fakultet Veterinarske Medicine, Beograd, smer: veterinarska medicina, diplomirani veterinar.
Da si ti meni ziv i zdrav bice od tebe nesto ..pozz i ne primaj se se toliko mlad si utice na priplod ha ha ..odosmo u OFF

- - - - - - - - - -

danas , nema nista lepse ... 8 dana pre termina ,, ili ti 110 dan .. nije ni ulila mleko kako teeba ,, za 9 sati 4 ziva ,, 4 mrtva ,, ne mogu da ih povadim a tu su puna je jos uvek a napolje nece nikako ,.. sve inekcije poprimala ,, ja usao i pratim prko cam .. malo sam se uradio ,, ali dezuram celu noc ,, de ces lepse ha ha onokao sisaju nesto .. ama sekira me sto nece daizlaze ,, evo vec 5 sati nema posteljica ni prasadi . a napone ima .. ehhh blago meni
 
Evo i jutros izvadih , povece prase ... ima napone , ima jos prasadi , inace prasila se za 2 sata , evo sad ce 36 sati , place mi se od muke/ napinje se josuvek povredila saam ulaz od vulve .. mazem joj BOVACRIN ne cesto da je ne povredim . otvorena je . ali prasad ne izlaze .,, ma svasta cu ja da dozivim
 
Meni se prosle godine nazimica prasila 24h izvadili 5 zivih i 4 mrtva i naponi polako prestajali ja cekao da ugine nema mlijeka i svasta. 6 ti dan nemogu vise gledati kako se pati i dam joj oxtocina kroz pola sata izbacila prase i prezivjela
 
Trenutni bilans 9 mrtvih 1 zivo .. e sada ruku sam jedva zavukao .. nema vise vadjenja ,, dobila jos 4 cm3 OXTOCINA I TO JE OD MENE DOSTA.. ovi hoce ulta zvuk 20 evra .... carski rez 40 evra , mnogo mi je sve , dobila jei antibiotic .. kostala me ko svetog Petra 450 evra pre 5 god..
 
carski rez 40 evra

to je još dobra cijena kod mene je 100, a 40 je MMA tretman.

Hebi ga nadaj se da će biti sve u redu s njom , a takve pi..darije su normalne i znam kako ti je, jer trudiš se sve napraviti kako treba i daš sve od sebe i onda ti se dogodi takvo sranje a najgore da neznaš razlog. Ali onda opet se dogodi neka dobra stvar i zaboraviš loše i ideš dalje. Zbog takvih stvari sam već milijun puta htio sve stjerati u MP3 ali opet proguraš nekako, kad bi sve u poljoprivredi bilo idealno onda ne bi bilo politačara već bi se svi njom bavili. A proizvodnja prasadi je jedna od najgorih proizvodnji jer mali miljun stvari može krenuti po zlu , mnogo brige a onda na kraju kad imaš gotov proizvod cijena mala ili nemaš kome prodati.
 
A proizvodnja prasadi je jedna od najgorih proizvodnji jer mali miljun stvari može krenuti po zlu , mnogo brige a onda na kraju kad imaš gotov proizvod cijena mala ili nemaš kome prodati.
nista pametnije nisam procitao u zadnje vreme...
dobila jos 4 cm3 OXTOCINA I TO JE OD MENE DOSTA..
nista nije izbacila . ne mogu da verujem . ustaje okrece se . pila vodu .. ono jedno sisa , ona lepo ulila mleko ,,vidimda iam neapone ali nista , ????:sta:
 
ljudi sinoc krmaca imala mleko na par sisa sam probao ali mi se cini da samo leva strana evo sad 8 ujutru ona ustaje normalno danas joj 112 dan dal nije neko zlo
 
ljudi sinoc krmaca imala mleko na par sisa sam probao ali mi se cini da samo leva strana evo sad 8 ujutru ona ustaje normalno danas joj 112 dan dal nije neko zlo

ma ne brini... ali reduciraj hranu, sad ce to... ja sam prekujece imala jednu, ulila mlijeko 24 h prije... tek sledeci dan ih izredala rafalno 11 velikih komada... sve u dure ;)
 
Nazad
Vrh