Prašenje krmača

e drustvo kao da nece biti sve ok od preksinoc ulila mleko a danas joj 114 dan ni da pomisli ustaje jede sasvim normalno se ponasa sta moze biti
 
Posmatram ovaj topic jedno vreme...ne da mi se smucio...posebno drug Gruja i njegovi komentari... j* i takvog sagovornika
 
Sa ima indijanci ... mesate li hranu smucilo ne smucilo popi malo kisele vode bice ti lakse ta svaris :haha: mesaj i ustedi neki dinar .. ne korisrim riblje ni kvasac ,, sojina sacma i suncokret koristim kao proteinki dodatak
 
dali se nekom desilo 48 sati da je krmaca ulila mleko a ni da pomisli da se prasi.Ustaje jede kao da ima jos mesec dana do prasenja vesela.Dali zvati veterinara
 
Igore preso sam se danas je 114 ali mleka ima vec dva dana,bio vet.pao je dogovor da ako ne bude nista do sutra ujutru da joj da neku inekciju i prasi se u roku 24h.E sad dali cekati jos koji dan,ona vesela ceskam je ona prilegne ustaje sve normalno.
 
Igore preso sam se danas je 114 ali mleka ima vec dva dana,bio vet.pao je dogovor da ako ne bude nista do sutra ujutru da joj da neku inekciju i prasi se u roku 24h.E sad dali cekati jos koji dan,ona vesela ceskam je ona prilegne ustaje sve normalno.

moji ti je savet da sacekas jos malo normalono je sve od 108 do 119, a inekcija sme da se da tek 120 ili 121 dan sve pre togs je rizicno ako se krmaca normalno ponasa.
 
Živ ti nama bio Grujane , sad vidim da ti ne živiš od svinjogojstva (servis spominješ) pa možeš propustiti priliku da dodavanjem ponekih komponenti ubrzaš proizvodnju !
 
Zamaras me misika.. kao stoji za sada nemaju ljudi para ni auto da odrzavaju , tako da sam CRNI GRUJA svinje ,prasici , koze i to je to... kane po neki dinar ali nije kao sto je bilo da me nije interesovala ni cenan oliko pojedu , servis je dotirao . ali sada se sve promenilo , jbg . nikad mi teze nije bilo nego sada, zato mesam i meljem i pravim sam koncentrat za sve zivotinje ,, 7 vrsta koncentrata .. malo li je
 
117 dan i dalje nece da se prasi ustaje dolazi da je mazim mleko ulila od 112 dana sta ce biti neznam dali je toliko jaka na mleku ili je djavo uzeo stvari pod svoje neznam cekam jos sutra ako nece onda ide inekcija pa sta bog da
 
hvala Grujo na podrsci ma nemora uvek da bude crno ali sve se pribojavam.Danas bio odsutan i doso sa svirke kad ona nema vise mleka amleko je bilo bas ono gusto onaj kolostrum valjda ce me natera da pozovem drugare iz komsiluka da zalijemo pozz grujo i svako dobro
 
Pocelo prasenje prije sat danas istekao 118-dan za pocetak dvoje ali izgleda krupni drugo zena jedva izvukla sad cu ga izvagat.

- - - - - - - - - -

Mislim da je gotovo nema jos posteljice ali videcemo ja odoh na spavanje, izvagao sam jedno mislio sam najvece je ali ima ih jos takvih 2,2kg nikad nisam imao vece prasce rekord je bio 2 kg prvi dan ali ovi sad su nesto extra. 8 zivih jedno mrtvo. Inace krmaca ima jedno 250kg drugo joj je prasenje a sjemenita je pjetrenom.
 
Da bas ta.Ubrzava prasenje.Ja je dajem kad prasenje pocne.Jednostavno brze ispadaju.Naravno ako se ne zaglave daleko bilo.:osmeh:
 
Ja sam tako nesto i napisao.Kad prasenje pocne,pa da ubrza.Sto rece kolega da cesce dobija napone i samim tim se brze prasi.Nikako ne davati pre pocetka prasenja.Grujane.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh