Prašenje krmača

@Ranbobas
Vazno je samo da krmaca menja strane na koje leze snacice se vec oni . Nek su korisni.
 
@crni gruja u zdravlje sve da ih utovis.Za pohvalu i tebi,a posebno krmaci.Kod mene za sada rekord 13kom.zaluceni,ali je u pitanju bila jorksirka kao i kod tebe koliko znam da njih cuvas pretezno ili f1.Moje su ukrstene-80%pijetrenke,20% jorksir pa ipak prase preko 10 kom.,a zalucuju u proseku 10.sem ove jedne koja me ponavljam razocarala-samo 5 kom. Hvala @milan971.U pravu si menja strane i teraju tako zasad dobro.
 
Poslednja izmena:
ztw47d.jpg


Stari su šest dana ima ih 11 četvrto leglo veštački semenjena krmača veterinar je rekao da je rasa Kantor.
 
juce u podne pocela a zavrsilau 17 sati. Svega cetiri komada a ranija prasenja deset i devet. Taj veterinar mi nece u kucu vise.
 
da ostavim pitanje i u ovoj temi. nazimica mi imala laznu suprasnost, dal je ostavit za dalje ili u kobaje? kakva su vam iskustva,valja li to ostavljat za dalje za priplod? krmaca je F1 durok-piatren
 
sinoc mi se oprasila krmaca piatren prvopraskinja pripustena na nerest pietren oprasila 6 komada
i pred neki dan oprasila se joksirka po cetvrti put 11 komada nerest joksir.
 
Oprasila mi prvo prasilja , 14 kom za 2 sata , , pocelo u 17 h zavrsilo u 19h ali veliki problem kako pridju do njuske gadja , jedno mrtvo , dao sam jos bromazepam 3x 5 kom od 3 mg evo sada sam usao u kucu 1.15 h ..svi sisaju ona spava ,, ja umoran sta ce biti sutra nemam pojma ,, ima li neko da da neko resenje oni ckvice , ma ne reaguje sve dok je ne dodju do njuske , ne gadja svaki put , isibao sam je po usima ,i smirila se , ali ostaje ono ALI ... pratim stanje preko kamere, za sada je sve super , ma ona je sada koma , sta ce biti kad se probudi ,, neznam dal da spavam ali sta sutra ako ponovo gadja , to me sekira ..


joj evo je ustala .. kakva koma , .. za sda svi zivi .. udaljili se od nje neki na ploci neki pd sijalicom .. . uhhhh
 
Poslednja izmena:
ja imam stresnil (kupujem ga u mađarskoj, aktivna tvar je azaperon) i ide 1 cc na 20 kg, to je sedativ s produženim djelovanje tj. do 8 sati s time da je prvih dva sata maximum i tad krmača obično spava do sad još nisam morao ponoviti dozu jer s uvijek u tom vremenu smirila, namijenjen baš za veterinu.

http://www.ncp.hu/ncp_termek.php?azon=84
 
ja sam imao isti problem prosle godine sa jednom krmacom isto tako nista strasno trajace 24 sata i vratice se u normalu samo za sada pazi na prasice pustaj u intervalu da sisaju i do sutra ce se biti u redu.To mu doje kako neki stres posle prasenja. Isto ce biti i sa svako naredno prasenje,jasm pustio kod mene da se prasi 2 puta i isto.pozdrav
 
Domaća šljivovica cc pola litra da popije i sve bude super ,ja imam jednu evo treći put se prasi i uvek isti simptomi sledi joj nož
 
Hvala na brizi .. kontrolisao sam je celi dan i malo sibao po usima , kad krene na prase ,, evo sada da ne poverujete , tako lepo grokce i sklanja njuskom prasad ,da ne mogu da verujem , svi zivi , ha ha dobar ja ,, pozz
 
Evo prasi se krmaca, drugo prasenje, al ima jedan mali problem. Prasi se mesec dana pre roka. Cekam veterinara da vidim sta mi je ciniti. Leciti ili u kobaje. Ima li neko iskustva sa ovakvim zaje......ma, neki savet?
 
Ja sam imala tako jedno prasenje proslo mjesec - 16 dana prije je pocela sa prasenjem.. Ne mora da znaci da je do krmace, kod moje je bilo jedno uginulo i nije se uspjelo izolirati/ucauriti kako se to vec kod nas kaze.. I "potjeralo" prasenje... Sa puno peglanja i zezancije sam uspjela spasiti 4.. Bili su 2 sedmice u tuskabini i onda sam ih dala krmaci "dojilji"...

Ako imas dosta mumija, to bi mogao vec biti PRRS..
Poz..
 
imam problem treba mi neki savet oprasila se krmaca po prvi put 13 kolada ali nema mleko dolazio veterinar 3 puta stavio je inekcije ali nista.sad sam probao da dajem prasicima mleko ali slabo ide vec su uginuli 4 komada.dali neko zna sta da radim i dali da ostavim krmacu da se prasi ponovo.hvala
 
Nazad
Vrh