Popravka pukotina na bloku motora

Evo drugari slike pa presudite sami sta ciniti:osmeh:
IMG]http://i49.tinypic.com/xarpqb.jpg[/IMG]
vcrq78.jpg

2ry0o52.jpg

258tdur.jpg
 
ako ti traktor ne radi previse puno kupi tecni metal to je 10.-ak.€ i ocisti skini farbu da se sija premazi to ti je naj jevtinija solucija a kad budes skido pumpu zbog reglaze kroz par godina onda zavari ako pusti tecni metal uvijek mozes zavarit
 
Ljudi imam 558 iz 1968 jos 1979 mi je pukao blok iglava izmedj druge i trece dizne. Glava je uspesno zavarena a blok je pucao ispod vara ili iznad vareno je kratkim varovima sa iskivanjem vareno je elektrodom za celik kao sto su bile kod nas EZ 11ili EZ20 nemoze obicna elektroda.Blok je vlazio jedno vreme i prestao suv je ko barut u to vreme nije bilo dvokomponentnog lepka komsiji na 533 puko blok pre par godina ja sm mu vario isto je pucao pored vara obrusio sam var i ocistio cetkom celicnom na brusalici namazao dvokomponentni lepakni jednu kap nije pustio to je i moj predlog to sve sam mzes da uradis:ppozdrav:
 
Bos pumpu moram da skinem,jer je napuklo u produzetku iza nje i ne mogu lepo da ocistim mesto ako je ne skinem,namazacu tecnim metalom pa sta bog da.Nego nikad nisam skidao ovu pumpu,jer se ona skida direkno od kompresor?
 
skines poklopac i odvrnes maticu pre tog rastavi cijevi iostale zajebancije pazi na kajlu na osovini da ti ne upane unutra
 
Dragi pujole prosle godine sam imao isti problem na kombajnu samo sto je bila daleko veca rupa na bloku.Morao sam da stavim parce hilzne od kamion da bi zatvorio rupu.Dok sam vario sam gusanom elektrodama bilo je sve u redu medjutim usled nedostatka elektroda,posto je bila nedelja otiso sam da trazim od jednog majstora koji meje ubedio da ce on to zavariti co2 aparatom i tu je bio kraj.Gus se moze variti co2 aparatom ali prethodno mora da se zagreje na 350 ctepeni i odma po zavrsetku varenja se treba utrpati u pepeo da nebi imao kiseonik i kako bise postepeno hladio.Ako varis gusanim elektrodama moras variti po 1cm maltene na hladno i imati stpljenje.Kod nas mozes naci kvalitetne elektrode samo u SAMI L 150din komad,a ako se odlucis za lepak moj savet je PASKOFIKS prosetaj po netu i videces sta sve lepi.Ovo je neki moj savet i neko moje iskustvo ali je sve na tebi.
 
za ovaj lepak paskofix i ja garantujem posto sam ga isprobao u praksi,pre par godina pukne mi elipsa na ventilatoru od auta,kupim taj lepak on se sastoji od tri komponente,cistac,sam lepak i neki prah za varenje,odaradim sve to zalepim elipsu i kako je tad zalepio i dan danas stoji tako i radi,stavrno je dobar,ne znam kako bi se pokazalo na bloku motora ali da je lepak vrhunski to potvrdjujem :ppozdrav:
 
Pujol,posto je kratka pukotina mozes slobodno samo tecnim metalom.Posle kad zavrsis obavezno upali i zagrej traktor na oko 70-80 stepena i vidi sta se desava.Ako je duza pukotina zna da se rascepi kad se zagreje traktor.
 
Industrijski Visenamenski Lepkovi - Pasco FIX
Pasco d.o.o. Karadjordjeva 172, 34220 Lapovo
Telefon: 034-853-631
Mobilni: 065-85-22-708
063-85-22-708
Kontakt osoba: Sasa Nikolic
inace kolega ne znam koliko ti je usput ali su svake subote na bubanj potoku imaju svoj stand
:ppozdrav:
 
sto ceti pasko fiks,nemoj naletati na to ja sam uzo bio,to je cisto sranje. prodaju ga na bubanj potoku,vario sam sve zivo probo spajo,pusti spadne sve komplet.
 
Pujol kad budes skidao pumpu trebace ti specijalni radapciger . Ima na zupcaniku dve rupe za safove M8 pa mnogi majstori oslanjaju na deklo ali to nije zdravo za pumpu
 
sto ceti pasko fiks,nemoj naletati na to ja sam uzo bio,to je cisto sranje. prodaju ga na bubanj potoku,vario sam sve zivo probo spajo,pusti spadne sve komplet.

kolega hoce da pusti ako se lepo ne ocisti tretirana povrsina,ali ako se sve odradi kako treba nema sanse,nisam nikakv promoter ali lepio sam sa tim lepkom X stvari i nikad ni jedna nije pustila,elipsa od ventilatora auta je zalepljena sa tim vec 5 god i kako tad tako i sad ne mrda a auto se stalno vozi ne stoji u garazi ko ne veruje moze da pogleda,toliko od mene:ppozdrav:
 
sve sto se lepi mora se ocistit od masnoce i necistoca to je i na samom lepilu navedeno kao upustvo za upotrebu oprati u benzinu ili ocistiti sa acetonom
 
bila mala pucna na tus bateriji,obrusim ocistim stavim lepak pa prah pa opet zalijem gledo sam lika sta radi on mi prodo. posle 20dana sve spalo,nesto hoce da drzi pozdravljam,al sve kosto kazu oce al dokad??
 
Dragi pujole prosle godine sam imao isti problem na kombajnu samo sto je bila daleko veca rupa na bloku.Morao sam da stavim parce hilzne od kamion da bi zatvorio rupu.Dok sam vario sam gusanom elektrodama bilo je sve u redu medjutim usled nedostatka elektroda,posto je bila nedelja otiso sam da trazim od jednog majstora koji meje ubedio da ce on to zavariti co2 aparatom i tu je bio kraj.Gus se moze variti co2 aparatom ali prethodno mora da se zagreje na 350 ctepeni i odma po zavrsetku varenja se treba utrpati u pepeo da nebi imao kiseonik i kako bise postepeno hladio.Ako varis gusanim elektrodama moras variti po 1cm maltene na hladno i imati stpljenje.Kod nas mozes naci kvalitetne elektrode samo u SAMI L 150din komad,a ako se odlucis za lepak moj savet je PASKOFIKS prosetaj po netu i videces sta sve lepi.Ovo je neki moj savet i neko moje iskustvo ali je sve na tebi.

Izbrisi poruke iz sanduce,da mogu da ti posaljem poruku:osmeh:
 
Meni pukao blok na imt 560 iza bos pumpe,samo sam nalivao redovno vode a ona je isparavala kad se motor zagreje i tako je posle izvesno vreme rupa zadihtovala od kamenac i rdze ,onda je dosao trenutak istine sipao antifriz i za zivo cudo nije proteklo.
Blok sam vario posle 5/6 godina kad sam radio generalni remont.
Ako ipak resis da skidas bos pumpa evo gde je raspravljano kako se to radi
http://poljoinfo.com/showthread.php...-pumpom-goriva&p=394306&viewfull=1#post394306
 
Nazad
Vrh