Popravka pukotina na bloku motora

Ljudi hvala vam sto se trudite da resite moj problem.Sutra cu da slikam,pa cu da vam pokazem,da ga ocenite sta je najbolje.Ne brinem ja mnogo za to resice se,ionako cu uskoro da kupim nov traktor:osmeh:
 
Neznam druze bio sam u cudu kad sam slusao ali to je bio dosta stariji majstor i pricao mi je o tome kako je on sredjivao blokove kad puknu u zadruzi,navodno neki od traktora su i prodati tako i to nije popustilo... Zato sam izneo da i vi kazete sta mislite o tome??? Jer neko mozda probao?? Ovaj me savetovao da razmutim to i ostavim da se osusi rekao je da ce biti tvrdje od betona...:sta:
 
Ljudi hvala vam sto se trudite da resite moj problem.Sutra cu da slikam,pa cu da vam pokazem,da ga ocenite sta je najbolje.Ne brinem ja mnogo za to resice se,ionako cu uskoro da kupim nov traktor:osmeh:


Nista zato sluzi forum da pomognemo i da razmenjujemo dobra i losa iskustva...:ppozdrav:
 
Ne da se namaze spolja,vec se paprika u nekoj casi razmuti sa vodom,pa se sipa u hladnjak,i ostavi upaljen motor 15-20min.mozda vam izgleda smesno,meni letos curio hladnjak na autu,sipao sam i commu za zaptivanje hladnjaka ,nista posle 2 nedelje winn's nije prestajalo,pa sam stavio 2 kasike paprike i gotovo...
 
Cemu tolika diskusija,blok se vari,ko ume i moze u kombinaciji sa tecnim metalom kao finis.

Ako je u pitanju IMT ili IMR,ako je pukao blok i glava je pukla 95%.
 
Nekada je bila ona serija Mythbusters ( Razbijači mitova).... Sećam se da su u jednoj emisiji namerno probušili ćeliju hladnjaka nebi li ispitali mit kako sa živim jajetom,sipano u hladnjak u radu,može da se začepi rupa. Da nisam gledao ne bih verovao. E sad dal je u hladnjak možda još nešto sipnuto ne znam kamere nisu zabeležile ali hladnjak je prestao da curi. Možda bi upalilo i za pukotinu bloka ali ja ne bih probao ništa drugo osim spomenuto sredstvo za zaptivanje hladnjaka (spominjao sam u prethodnom postu). A svako nek radi kako hoće.
 
Uvario sam ih dosta,mislim blokova,a kome god sam radio pukla je i glava kad zaledi.Oce da zvekne,tanka je.Desi se da ne pukne,ali retko ili onom ko ima srece,aku tu uopste ima neke srece:osmeh::ppozdrav:
 
Ne da se namaze spolja,vec se paprika u nekoj casi razmuti sa vodom,pa se sipa u hladnjak,i ostavi upaljen motor 15-20min.mozda vam izgleda smesno,meni letos curio hladnjak na autu,sipao sam i commu za zaptivanje hladnjaka ,nista posle 2 nedelje winn's nije prestajalo,pa sam stavio 2 kasike paprike i gotovo...
To sa paprikom sa ja radoio x puta i mogu ti reci da je odradjivalo svoj poso ,ali cim sipam antifriz pojede je.Meni je jednom na folsvagenu pukla neka razvodna grana plasticna curi voda ko luda ,,a nemozes joj prici do zla boga i sipo mi majstor neku tecnost ,nije komina steta sto nisam zapiso, do je tako zadihtovalo da nepoverujes,takvog sam ga i prodo,znam da nije bila ni skupa ko sad nekih 500 do600dinara.Nekaze se u poslovici bez veze pametan pise budala pamti.
 
To za papriku sam i ja negde cuo ali u kombinaciji sa kafom to se promesa i sipa kad curi hladnjak.. Pa nekada kada su ti stariji majstori radili po zadrugama nije bilo svakojakih srestava nego su svasta pokusavali i kad uspeju to se procuje i svi tako radili.. Ali to su ipak samo price koje sam cuo i ne bi da pokusavam vec cuvam motore maksimalno...
 
Decki, ono sto niste probali nemojte ni kritizirati a bome se ni sprdati s time...

Molim lijepo, na SKIPu puklo koljeno auspuha, ne moz biti u kabini koliko dimi i dernjavi, povareno i ne dimi vise, KAKVO CRNO RAZBIJANJE CEKICEM?!?!?!?!

Srafstuk kineski, kvaliteta nula, malo jace sam ga dotekao i pukao je, povaren i dalje drzi a po njemu je i lupano i sta nije radjeno, bacen u cosak kad sam potrgao navoj na njemu.

Na Breni takodjer koljeno auspuha progorilo... sad mi tu tvrdite da to ne moze drzati i da treba novo koljeno kupiti... Ja ne znam ko tu koga pravi ludim ali vam lijepo kazem da se s CO2 aparatom moze I TE KAKO zavariti gus, sivi ljev, i to obicnim CO2 plinom i naj obicnijom zicom.

Blok na traktoru isto tako, ne trpi to opterecenja nikakva, jedino sto temperatura radi svoje i tu se svi slazemo. nije nosivi dio, treba samo zaustaviti curenje rashladne tekucine iz bloka koja je pod pritiskom u vr' glave 5 bar-a ako je ugradjen termostat. Tu ne treba ne znam ja koliko jak var da drzi krvnicko udaranje cekicem i to se slobodno moze odraditi i s CO2 aparatom.


Za nosive djelove, i takve stvari je druga prica, tu ide i predgrijavanje i materijala i susenje i zagrijavanje elektrode. hladjenje u pjesku, pepelu i sta ja znam sta sve ne...


Upoznati ste svi s pucanjem koljevke na mom 549. To je zavarivano svakojakim specijalnim elektrodama i to majstori od bojih na ovom terenu radili pa je prvi puta puklo pokraj vara, drugi puta po sred vara. Svaki puta je bila koljevka zagrijavana i hladjena je u radioni iza peci (dakle sporo ladjenje). Dok nije pojacano nije mu bilo spasa uvijek je pucalo a sad, da kucnem o drvo, drzi i ne mrda.
 
Mi ako ovako nastavimo covek ce da zameni blok jer vise nemoze da se odluci kako da uradi...:haha:
 
Kucni je samo malko, tu zakrpu na grani od SKIP-a.
Većina današnjih elektroda namenjenih zavarivanju livenog gvožđa je namenjeno za zavarivanje bez predgrejavanja. Ako sve parametre dovedeš u red onda ne treba grejanje.
Koliko znam, na IMT-u kolevke nisu livene pa zato ne treba sporo hlađenje jer bi je otpustio tako. Da si je zavario nekom elektrodom za legirane čelike i posle toga je zagrejao celu i naglo ohladio u vodi, ne bi imao potreba da je ojačavaš.
Ja ne znam ko tu koga pravi ludim
Očigledno hemija tebe.

Stvarno ne mogu da dokučim, čitajući tvoje postove pitam se zašto i postoje elektrode posebno namenjene za varenje gusa. Možda neka masonska zavera da otmu pare praznoglavom narodu.
Đavolja je to rabota...
 
Ja idalje ostajem pri tome da Co2 nema sta da trazi kod varenja Gusa i Sivog liva... Ja sam sa Co2 zavario kuku na mom Vladimircu i drzi cele godine bez problema,ali to nije gus ili Sivi liv... Jednom sam pokusao staru stegu da zavarim sa Co2 i to je posle nekoliko stzanja puklo pored vara kao da se odlepio var i tad na pijaci kupim neke elektrode i sa njima zavarim bez ikakvog grejanja ili sta ti ja znam i idalje drze kao da nisu ni lomljene,doduse dosta sam ih obrusio i popunio elektrodom...
 
Nego kako su napravili koljevku? Sisao sveti petar s neba pa im donesao... Lijevana i to LOSE, rupe po odljevku da mali prst moze proci kroz nju... Jako necist materijal supalj kao svicarski sir. da je zavarivao ne znam cime, kad je koljevka pucala dalje od vara. Napravljena su razna pojacanja da "obgrle" varove i sad to drzi. Do kad ce nemam pojma.

Rekao sam da se s CO2 ne zavaruju neke nosece stvari gdje treba jacina vara i da taj ver drzi neki teret... Ocigledno citate samo ono sto vama pase...


Granu na SKIPu ne moram cekicati, malo malo zapnem u neku granu drveta i nije do sad pukla. nova je u rezervi jer sam sebi ne vjerujem da drzi. Da se tocnije izrazim, na SKIPu je grana progorjela i ja sam napravio od obicnih cjevi koljeno koje je falilo i zavario ga za originalni dio grane koji je ostao. to koljeno sto sam ja vario drzi auspuh koji je dugacak 1.5m i ako do sad drzi, meni bolje ni ne treba.


OPET naglasavam da je lakse uzeti brusilicu, "prokopati" mjesto puknuca i s CO2 aparatom se to zavari da voda ne curi van. Neki ovdje spominju prevrtanje traktora na bok?!?
 
Ako treba tako da samo nalepi,onda je brze,bolje a i jednostavnije namazati tecni metal,a ne pravite eksperimente sa co2 jer takao nemoze da se zavari blok motora.a i za varenje gusanom elektrodom treba imati prakse jer se ona drugacije vari od celika a plus je obicno vertikala.
 
Nazad
Vrh