Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

Ovako izgleda deo atara koji je Mlava napunila vodom a voda sad od nasipa ne moze da otekne.Nadlezni vec tri dana ne mogu da donesu odluku da se nasip otvori i voda vrati i nije izvesno ni kad ce je doneti.Svakog dana smo u opstini a njih bas briga birokratija radi po svom i po zakonu ove zemlje mi moramo da propadnemo jer nisu sposobni da donesu prostu odluku, u pitanju je opstina Malo Crnice. Mi procenjujemo da ovde ima preko trista hetara obradive zemlje, slika ne moze sve da obuhvati, dubina vode negde i do tri metra.
cam00187.jpg



MA cepajte to sami!!!!!!!!! Arsovi i lopate i udri!!!!!!!! Nema vise cekanja svaki dan je dragocen za atar!!!! Koga da cekate!!! Ima da se nacekate danima i da vas zamo zavlace... Ta voda nece da se povuce nedeljama znam to iz iskustva kad je predhodni put poplavio nas atar u Rasancu!!! Tad smo pocepali nasip sami bas nas briga!!! Sami ga pocepamo sami napravimo i ko ih bre sisa !!!!

- - - - - - - - - -

Ugred to je i kod nas sad trenutno NAJVECI problem... Nemoze se voda brzo povuci kroz otvore na nasipima!!!! A atar polako postaje jezero....
 
Nivo Bosuta se povećao od juče ujutru do pre sat vremena za 7 cm.Nismo još uvek evakuisani i još niko od odgovornih nezna kad će biti i da li će biti.Odbranili smo se na ušću Bosuta u Savu,a sad nam dolazi iza leđa.Jeste u selu akcija odbrane,ali kafana i sve prodavnice rade najnormalnije.Dezinformacija sam se naslušao ni sam neznam koliko i prosto ne mogu da verujem kakvih sam se gluposti naslušao,počev od medija pa do pojedinaca.Pozdrav svima iz Višnjićeva
 
Gospodo ja sam na braniku odanike otadzbine od cetvrtka.Verujte mi uopste nije BILO sve svejedno.U Obrenovcu ima jako mnogo leseva ljidi.Mi smo se drzali do sada,ali za dalje ne znam.Hvala svima koji su bili u PROGARU I KUPINOVU koji su bili da pompgno.Napunjeno je 100 hiljada DZAKOVA DA SE OJACAJU NASIPI.Videcemo sta ce,.Javi cu se ovih daNA,Ako se javim....
 
Prenosim apel sa FB-a
[h=5]Милан Срдановић
[/h]3 сати




APEL!!!
Hitno je potrebna hrana za krupnu stoku nastradalu u poplavama. Sekretar za poljoprivredu grada Beograda G-din Ivan Sočo je na terenu i pozvao nas je u pomoć. Na području sela oko Obrenovca i Lazarevca je spaseno preko 200 grla krupne stoke, odvezene su cisterne sa vodom i zivotinje su napojene ali je problem hrana. Zivotinje nisu jele danima a hranu iz ambara je odnela voda. Dragi konjari, molim Vas pomozite!!! Dajte donacije, pomoć, predloge, sugestije, kontaktirajte proizvodjace i distributere stocne hrane koji mogu da pomognu!!! Ovo je HITNO!!! Sva pitanja i Inbox ili na tel: 060/658-0954.
 
Sabacki kraj, sela Drenovac i Miokus, oba mesta su tik uz Savu. U Drenovcu je toliko raskvaseno uz nasip i mokro, da se pesak dovozi u bagerskim kasikama.
 
Pitam se samo, kako li se ona krava sto lezi na onom uzanom balkonu okrenula. Nije sigurno izasla unatraske.:sta:
 
Pitam se samo, kako li se ona krava sto lezi na onom uzanom balkonu okrenula. Nije sigurno izasla unatraske.:sta:

To ti je kao u vicu kad mujo ide pustinjom u lov,nigde ni jednog drveta,i kad naidje lav mujo trk na drvo,(a drveta nema).......nema tu ima nema kad lav potera penji se.tako i tu.......kad muka snadje svugde se okrene......
 
Poslednja izmena od urednika:
Prenosim apel sa FB-a
Милан Срдановић


3 сати




APEL!!!
Hitno je potrebna hrana za krupnu stoku nastradalu u poplavama. Sekretar za poljoprivredu grada Beograda G-din Ivan Sočo je na terenu i pozvao nas je u pomoć. Na području sela oko Obrenovca i Lazarevca je spaseno preko 200 grla krupne stoke, odvezene su cisterne sa vodom i zivotinje su napojene ali je problem hrana. Zivotinje nisu jele danima a hranu iz ambara je odnela voda. Dragi konjari, molim Vas pomozite!!! Dajte donacije, pomoć, predloge, sugestije, kontaktirajte proizvodjace i distributere stocne hrane koji mogu da pomognu!!! Ovo je HITNO!!! Sva pitanja i Inbox ili na tel: 060/658-0954.
NAP Srbije je poslao jedan kamion za okolinu Obrenovca,cini mi se da je 21t kukuruza u pitanju,kamion za Krupanj je na utovaru,krenuce danas ili ujutru i neka manja kolicina ide za okolinu Cacka.
Takodje u Opstinama Pozeravac,Malo Crnice i Petrovac jutros stiglo preko 600 bala deteline i oko 30t kukuruza.
Nije trenutak za hvaljenje ali voleo bi da cujem sta su "druge asocijacije poljoprivrednika"uradile,sta su ti "silni clanovi" skupili za ugrozena podrucja.
 
Nazad
Vrh