Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

Duško58

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2010
Poruka
12.420
Lokacija
Futog
Posto nas je zadesila velika nesreca u vidu poplava sirom nam drzave, otvaram ovu temu gde cemo moci sagledati celokupnu situaciju i izneti predloge za resenje i izlaz iz zaiste teske situacije u kojoj nam je narod i drzava.
 
Evo sta se prognozira za nase reke u sledecih nekoliko dana. Kako sam cuo ne bi smela Sava da predje 680 inace bi bilo gusto a ovi predvidjaju mislim i 710:

Prognoza vodostaja: SUBOTA 17.05.2014

[TABLE="width: 779"]
[TR]
[TD="class: siva75 levo, bgcolor: #EBF8FB"]SAVA[/TD]
[TD="class: siva75 levo, bgcolor: #EBF8FB"]ŠABAC[/TD]
[TD="class: siva75, bgcolor: #EBF8FB, align: center"]631[/TD]
[TD="class: siva75, bgcolor: #EBF8FB, align: center"]680[/TD]
[TD="class: siva75, bgcolor: #EBF8FB, align: center"]695[/TD]
[TD="class: siva75, bgcolor: #EBF8FB, align: center"]705[/TD]
[TD="class: siva75, bgcolor: #EBF8FB, align: center"]710[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
sub ned pon uto sre
 
Poslednja izmena:
Ma to je strasno kad se boris sa rekom,2006 godine opstina Titel i Zabalj su se jedva izvukli kad smo se sa Tisom borili bilo je ili,ili ne smem da pomislim sta bi bilo da je probijen nasip bio.
 
Evo sta se prognozira za nase reke u sledecih nekoliko dana. Kako sam cuo ne bi smela Sava da predje 680 inace bi bilo gusto a ovi predvidjajumislim i 710:

Prognoza vodostaja: SUBOTA 17.05.2014

[TABLE="width: 779"]
[TR]
[TD="class: siva75 levo, bgcolor: #EBF8FB"]SAVA[/TD]
[TD="class: siva75 levo, bgcolor: #EBF8FB"]ŠABAC[/TD]
[TD="class: siva75, bgcolor: #EBF8FB, align: center"]631[/TD]
[TD="class: siva75, bgcolor: #EBF8FB, align: center"]680[/TD]
[TD="class: siva75, bgcolor: #EBF8FB, align: center"]695[/TD]
[TD="class: siva75, bgcolor: #EBF8FB, align: center"]705[/TD]
[TD="class: siva75, bgcolor: #EBF8FB, align: center"]710[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
sub ned pon uto sre

Podigli smo nasip, ako Bog da, ne bi trebalo da bude problema.
 
Nasip podignut na 740 ocekuje se sutra jos jedan udarni talas kako pricaju ovde,nadamo se da ce nasip izdrzati.U Sremskoj Mitrovici Sava dostigla nivo vode cak preko 800 i u daljem je porastu,kako sam cuo.
 
У митровици почела превентивна евакуација појединих делова насеља и делова села лаћарак у 14,35 минута....

- - - - - - - - - -

Водостај Саве 855цм и даље расте....
 
Udruženje poljoprivrednika Stara Pazova počelo danas sa prikupljanjem humanitarne pomoći u vidu stočne hrane za ugrožena područja prikupljena sredstva će biti upućena na ugrožena područja preko Nezavisne Asocijacije poljoprivrednika i Kriznog štaba Stara Pazova. donaciju doneti u ulicu Ćirila i Metodija 133 Stara Pazova.
 
Od juce su se pojavila i klizista na terenima sto dodatno pogorsava i onako pretesko stanje.


 
Jel ima neko iz paracina, Jagodine ... kome je potrebna pomooc u vidu pumpi za izvlacenje vode voljan sam da krenem, ali ako neko zna nekog neka javi.
 
Nasip na Savi kod Batkovića je probijen u potpunosti, sad sam vidio snimak iz helikoptera, na 4 mjesta su ogromne rupe koje konstantno rastu. Sava se sada slobodno razliva po Semberiji. !!!UŽAS!!!
 
Nazad
Vrh