Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

Snimanje je najmanje bitno
Jel se neko skoro čuo sa ćirom i kako je kod njega

Druze hvala na pitanju ali situacija se hvala bogu polako stabilizuje... Danas je reka u svom koritu kao i njene pritoke ali nam VELIKI problem pretstavljaju sad formirana jezerera koja su ostala po dvoristima i iza nasipa po atarima to je nezamisliva kolicina vode!!! NA nekim delovima atara voda je dublja od 3m!!!!!!!

Danas smo ceo dan radili na sanaciji stete cistili sanceve da pustimo tu vodu ponovo u korito...

MNOGO bi se zahvalio dobrovoljcima iz Velikog LAola koji su dosli da pomognu ovde u Rasanac bez poziva se prihvatili posla!!!! Svaka cast samo reci hvale!!!!
 
Pomagao sam danas ceo dan ljudima da izvuku stoku,stvari,mehanizaciju pa cak i hranu iz kuca ako je nesto ostalo citavo...

Ovako to izgleda kod nas sad su stvari mnogo bolje ovde je voda bila 1.5m..

051814095353.jpg


051814090007.jpg
 
Da, opasna je... Manastirica, Aljudovo tamo je bilo jos gore. U Ranovcu je u nekoliko kuca uspela da udje voda i napravi dosta stete ali se jako brzo povukla.
 
MA naopako sa tim recicama-potocima!!!! NAs Mlava sad prvi put plavi uvek ta pritoka Cokrdin koja je obican potok!!! Ali jbg u njega se ulivaju kanali iz atara i kad njegov nivo poraste voda iz atara nema vise kud i kad se napune kanali kraj krece kroz atar... E ovo je prvi put d ase i Mlava i Cokrdin izlio PREKO nasipa sa svih strana i da pokida nasip na nekoiko mesta!!!
 
voda je cudo lepo su stari rekli od vatre ce da se spasi nesto al od vode nista....::pomoc:;

Neznam dal da se slozim sa time jer je i vatra podjednako opasna ako ne i opasnija... Vatra gori svuda bez obzira na teren dok voda uvek gde je nize plavi... Ali da su gadne jesu i jedna i druga...

Imao sam prilike nekoliko pozara da gledam i da pomazem ljudima da ugase i to je strasno!!!!
 
Pa ja baš i nisam pristalica te teorije da je voda gora od vatre jer kada se voda povuče kuća ostaje a posle požara ne
 
Pa ja baš i nisam pristalica te teorije da je voda gora od vatre jer kada se voda povuče kuća ostaje a posle požara ne

Bas tako... Ali svi vicu da je voda gora od vatre sto nije tacno nikako ali da se ne prepiremo jer sve je podjednako opasno,nego daj da se ljudi spasu iz ove katastrofe....
::pomoc:;
 
Od dva zla nezna se koje je gore. Mislim da nema potrebe raspravljati. Ni jedno ni drugo nedonose dobro...
 
NIKO nepamti da je Mlava bila ovolika!!!! Ma to je strasno!!! Unistila je sve pred sobom,trebao si i u rasanac da dodjes nista bolje nismo prosli... JA danas ceo dan ponovo u ispomoc!!!!
Sutra mi dolazi neki covek iz Rasanca tovarim mu detelinu i kukuruz.Ima oko 40 krava i Tamica.Kazu iz Crnica da mu je neophodno.Danas smo isto vozili jedan kombi.Malo pre bili i u Mi.......(zaboravio sam)kod nekog coveka sto ima oko 30-40 bikova,sinoc poplavljeni.
 
Znam to je moj komsija sa donje strane puta nanize mene tu je Mlava napravila haos!!! Covek ima 35-40 krava a nema vise NISTA sta da im da jer mu svo seno pluda na vodi!!!

Postavio sam slike sacu opet ovo je njegova kuca...

img0093.jpg


051614112452.jpg


Sve mu je poplavila Mlava covek je upropasten.... Kao i svi sa puno stoke iz rasanca jer su Lucerke uglavnom tu pored reke i sad vise nije ostalo nista od njih...

Ja imam jos jedno 10 bala.. Mene voda nije poplavila ali mi je odnela pokosenu Lucerku a ja od prosle godine vise nemam... Sad im kosim travu svaki dan i dam po jednu balu i tako... Jbg neka izdrze dok ovo ne prodje malo... Ja sam jos i dobro prosao... Lucerka mi je sva propala prvo ksoenje i par njiva koje moram da presejem (ako mogu skoro) iz ostalih njiva se voda fala bogu povukla jos sinoc jutors... Nadam se da ce biti ok sve sa Psenicom i Kukuruzom u njima....
 
E jeste on,znam da su mi rekli da su rol bale popadale.
Inace mnogi,mnogi pokusavaju da zloupotrebe situaciju.Traze pomoc i oni kojima i nije neophodno odmah.Rale83 sa foruma kontrolise tamo kod vas ko je izuzetno kritican.
Ako ti bude bilo neophodno za detelinu javi se.
 
Nazad
Vrh