Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

Evo da ubacim i ja koju sliku
Ovde mi je nekad bila njiva a sad je pretvorena u recno korito
photo-0121.jpg

Ovo je komsiji potok skrenuo po sred njive
photo-0111.jpg

Ovo su necija ulazna vrata
photo-0002.jpg

Ovo je bila moja jagoda
photo-0028.jpg

Evo sta je ostalo od ribnjaka
photo-0041.jpg

Evo i drugog ribnjaka
photo-0058.jpg

photo-0064.jpg

photo-0063.jpg

A evo i vodopada
photo-0105.jpg
photo-0073.jpg
 
Au ovo je za plakanje....
Cunami kroz krupanj...
Boze sacuvaj i daj snage ovom napacenom narodu da prezivi i ovu golgotu...
 
Juce se kod nas u ataru po ensto i moglo raditi... Prvo sam morao da ocistim njivu pa da nesto radim... Od raznoraznog smeca a bogami ima i uginule ribe... Presejao Kukuruz pa sad sta mu bog da...

Tuga po selu kad prodjem ulicom idalje vidim sav taj namestaj povadjen napolju i uz to sto je poplavljen pokisao par puta sad napolje!!!! Neznam sta da kazem stvarno... Bas sve ode dodjavola!!!
 
Da vidite kako je kanal nosio zemlju ovde kod nas u ravnici, sta se onda moze ocekivati u mestima sa nagibom.
 
Da, vise je nastradao tzv. Stari lipolist. Tamo je Cerski obodni kanal uzi nego ovde kod Sapca, jos je bez nasipa i poprilicno je zarastao.


Na snimku se vidi kako voda sama izlazi iz bunara, znaci da je dole u dubini ogromni pritisak.
 
Te reke se u toku leta mogu bukvalno preskociti, mnogo su nezgodne i brze kada pada ogromna kisa, brzo nadodju i isto tako opadnu.Mislim da nikada ranije tamo nije bilo ovako da rusi i nosi, za planinske reke samo beton je zakon, zemlju probija samo tako.
 
Da, vise je nastradao tzv. Stari lipolist. Tamo je Cerski obodni kanal uzi nego ovde kod Sapca, jos je bez nasipa i poprilicno je zarastao.


Na snimku se vidi kako voda sama izlazi iz bunara, znaci da je dole u dubini ogromni pritisak.
Imam kolegu iz Lipolista,bio sam nekoliko puta kod njega.Sta da kazem lepo selo dobri ljudi jos bolji domacini,sad mi se nejavlja nemogu nikako da ga dobijem na telefon.Strasno je ovo sto se desilo ali nadam se da ce aktuelna vlast izvuci pouku iz svega ovoga i preduzeti preventivne mere borbe od poplava,ili je bolje cekaj da camcem zaplovim ulicom pa dovedi 10000 golorukih ljudi u pomoc.
 
Vlado jel mozda znas nesto o selu Lipolist jel i njega zahvatila poplava.
Moj komsiluk,gledam ga sa brda,vazdusno nema ni 3km.Selo i kuce su prosli OK,njive vecinom jako lose,potop.Sto kaze Vlada najvise je nastradao stari deo lipolista,uz kanal,koji je delimicno ciscen a plus podzemne vode.Kod njih zabusis 5 metara i eto vode koliko oces,kod mene treba 50 metara do neke kilave vode.Zato ih je i podzemna voda dosta zezala.Evakuisani su vecina sa Starog Lipolista..
 
Pozdrav ljudi. u bosni je bio rat 3,5 godine(bar u doboju i okolini) i mnogo je stradao narod i imovina. ali ova poplava sada je gora od rata. kad pogledate doboj i okolinu imate utisak da je hirosima 45te, kao da je atomska pala u doboj. sve je unisteno, ljudi su ostali bez njiva kraj bosne, sad je korito ogromno, a vrbe su nestale kraj obale , kao i sama obala. katastrofa je.najzalije mi je radnih ljudi koji su znoj i krv prolili po zemlji da ju urade i steknu nesto, a za sat vremena sve nestane
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam kolegu iz Lipolista,bio sam nekoliko puta kod njega.Sta da kazem lepo selo dobri ljudi jos bolji domacini,sad mi se nejavlja nemogu nikako da ga dobijem na telefon.Strasno je ovo sto se desilo ali nadam se da ce aktuelna vlast izvuci pouku iz svega ovoga i preduzeti preventivne mere borbe od poplava,ili je bolje cekaj da camcem zaplovim ulicom pa dovedi 10000 golorukih ljudi u pomoc.

Hvala bogu sto se tice ljudi u nasem kraju svi su dobro.Trenutno ima problema sa telefonima u krajevima koji su bili poplavljeni ili su jos pod vodom.Probaj ponovo za neki dan.
 
Nazad
Vrh