Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

"APEL!!!
Hitno je potrebna hrana za krupnu stoku nastradalu u poplavama. Sekretar za poljoprivredu grada Beograda G-din Ivan Sočo je na terenu i pozvao nas je upomoć. Na području sela oko Obrenovca i Lazarevca je spaseno preko 200 grla krupne stoke, odvezene su cisterne sa vodom i zivotinje su napojene ali je problem hrana. Zivotinje nisu jele danima a hranu iz ambara je odnela voda. Dragi konjari, molim Vas pomozite!!! Dajte donacije, pomoć, predloge, sugestije, kontaktirajte proizvodjace i distributere stocne hrane koji mogu da pomognu!!! Ovo je HITNO!!! Sva pitanja i Inbox ili na tel: 060/658-0954."

Kako sam upravo saznao, iz jos uvek neproverenih izvora, kamion sa prikolicom deteline koja je otisla sa mog imanja otislo je u Obrenovac na imanje "Dragan Markovic" odakle je navodno distribuirano seljacima u okolini. Problem je u tome sto je rec o drzavnoj farmi koja je ostala bez hrane.

Bio bih veoma zahvalan ako iko zna sta se zaista desava sa hranom koja stize na to gazdinstvo - da li se prosledjuje seljacima (sto je bila moja zelja) ili se koristi za ishranu zivotinja na drzavnoj farmi (sto nikako nije bila moja namera) ?
 
Poslednja izmena:
"APEL!!!Hitno je potrebna hrana za krupnu stoku nastradalu u poplavama. Sekretar za poljoprivredu grada Beograda G-din Ivan Sočo je na terenu i pozvao nas je upomoć. Na području sela oko Obrenovca i Lazarevca je spaseno preko 200 grla krupne stoke, odvezene su cisterne sa vodom i zivotinje su napojene ali je problem hrana. Zivotinje nisu jele danima a hranu iz ambara je odnela voda. Dragi konjari, molim Vas pomozite!!! Dajte donacije, pomoć, predloge, sugestije, kontaktirajte proizvodjace i distributere stocne hrane koji mogu da pomognu!!! Ovo je HITNO!!! Sva pitanja i Inbox ili na tel: 060/658-0954."Kako sam upravo saznao, iz jos uvek neproverenih izvora, kamion sa prikolicom deteline koja je otisla sa mog imanja otislo je u Obrenovac na imanje "Dragan Markovic" odakle je navodno distribuirano seljacima u okolini. Problem je u tome sto je rec o drzavnoj farmi koja je ostala bez hrane.Bio bih veoma zahvalan ako iko zna sta se zaista desava sa hranom koja stize na to gazdinstvo - da li se prosledjuje seljacima (sto je bila moja zelja) ili se koristi za ishranu zivotinja na drzavnoj farmi (sto nikako nije bila moja namera) ?
Bas iz tog razloga sam u svojoj prethodnoj poruci, u ovoj temi i napisao da neko od clanova foruma, preporuci nekog kome je pomoc neophodna. Jer je u ovoj drzavi sve bandit do bandita i mnogi gledaju da se okoriste na tudjoj muci. Zorane mislim da ta farma nije ni u funkciji tj. da tamo nema goveda, tako da ce pomoc najverovatnije prosledjena. Probacu sutra da stupim u kontakt sa nekim iz Obrenovca, da se raspitam.Kako sam danas cuo Imlek je trazio od svojih koperanata da se odreknu neke kolicine mleka, koja bi bila prosledjena kao pomoc poplavljenima. Bas me interesuje da li bi rakao da je to pomoc od stocara ili bi to predstavio kao donaciju Imleka. Ako su spremni da pomognu nek daju svoje, a ne da se kite tudjim perijem.
 
Bas iz tog razloga sam u svojoj prethodnoj poruci, u ovoj temi i napisao da neko od clanova foruma, preporuci nekog kome je pomoc neophodna. Jer je u ovoj drzavi sve bandit do bandita i mnogi gledaju da se okoriste na tudjoj muci. Zorane mislim da ta farma nije ni u funkciji tj. da tamo nema goveda, tako da ce pomoc najverovatnije prosledjena. Probacu sutra da stupim u kontakt sa nekim iz Obrenovca, da se raspitam.Kako sam danas cuo Imlek je trazio od svojih koperanata da se odreknu neke kolicine mleka, koja bi bila prosledjena kao pomoc poplavljenima. Bas me interesuje da li bi rakao da je to pomoc od stocara ili bi to predstavio kao donaciju Imleka. Ako su spremni da pomognu nek daju svoje, a ne da se kite tudjim perijem.

Meni su soferi rekli da su uspeli da spasu stoku ali da je hrana propala!
 
Ovom prilikom bi ze javno zahvalio nasim clanovima Draganu i Ivanu na ukazanoj pomoci!!!!!! Jos jednom puno hvala na VELIKOJ pomoci!!!!!!! :ppozdrav:
 
Juce je jedan Claas(mislim da je oko 120 ks) izvucen iz vode.Covek otisao da izvuce stoku nekom prijatelju,Kolubara ga stigla,traktor se ugasio i vlasnik je samo izasao iz njega i ostavio ga,jer nije mogao da ga upali.Sva stakla na kabini su izlupana,a sta je sa ostalim delovima videce se u Almexu.Juce je odvezen tamo.
 
Tuga za neke ljude stvarno!!!! Sto kaze moj drug i tako mi sve polovne masine i sad sve potopljene pa i traktor!!!! Stvarno zalosno slusati tako nesto!!!!!!!!! Samo mozes da gledas kako voda odnosi sve!!!
 
Spasoja poznajem i ja lično , sutra ću ga kontaktirati , nisam dosad mogo jel sam i ja imao problema sa poplavom i direktnih i indirektnih . Imamo nešto sijena viška od prošle godine a nemamo krupne stoke , pa ću vidjeti ako mu treba ili nekog žita ili malo sjemena soje da mu odbacim . Inače one slike što su ovde postavljane sa pogušenim kravama na farmi su kolko znam u Spasojinom komšiluku.
 
Sad listam forum pa da vam se pozalim...Poplavljeni smo valjda jos 14-og i tek danas je dosla zena iz mesne kancelarije da nas obidje i popise stetu.Sve mi je unisteno...a taman je sve bilo kako treba.Pocela sam da koljem prvu turu pilica,druga tura je bila lepa i napredna.Trebalo je da od zarade zavrsim novi objekat za tov pilica.Koke nosilje su imale nosivost 90 posto,neka prva tura koju sam izbacila iz kaveza izmitarila se,oporavila,bilo ih je milina gledati po dvoristu.Kozice Alpine uzivale su na pasi i u svom novom kozarniku koji je bio lep i cist kao hotel A kategorije.Svinja je vec trebala da primi vepra da bi prasici stigli za Bozic.Kupila sam gomilu hrane na ne brinem o tome,bilo je slame za jos dve godine,lucerku moje koze obozovaju ali je vise nemam.Sad je sve u haosu.Kozarnik prljav,koze ceo dan na pasi,dobiju malo stocnog brasna.Koke koje su prezivele na spratu nose sve manje i manje,a kavez je u fazi raspadanja.Ove tovne su stale ne napreduju,a iz prve ture treba da pokoljem ali nemam kad jer izbacujem namestaj iz kuce i crevom izbacujemo blato.Sve mi se smucilo a tako sam se radovala svakom jajetu i svakoj litri mleka jer su to bili plodovi moga rada.A kad smo kod plodova,basta je urnisana.Tri plastenika sa kompletnom opremom odnela voda.Ostao po neki struk paradajza povijen,neki krastavac,neka paprika.Moj Dezire svuda po dvoristu...dusa me boli kupila sam najbolje seme.I tako.Kazu ima i gore.Znam da ima.Bilo nam je i gore.Kad smo dosli s Kosova,izgubili clanaa porodice,ostali bez icega.I sad nam kad sam mislila da cu se oporaviti opet katastrofa.Dokle vise?Bas sam tuzna zbog sebe i drugih.Cak sam htela sve da rasprodam i da vise nista ne radim ali kad je dosao kupac da me ucenjuje (hvala mu)odustala sam i resila da cuvam moje malo blago kako znam i umem.Sutra idem da kupim hranu,svesno cu otici u minus ali neka.Necu da poklanjam moju muku nikome.Prezivecemo i ovo!Jos da se zahvalim Nemanji!Prijalo mi je kad sam procitala da kolege brinu za nas!Pozdrav od mene svim kolegama!
 
Jelena - ima gore od goreg.Kad covek cuje i vidi kako je bilo na drugim mestima.Cast mi je bila da te donekele upoznam i stekao sam utisak da ste zdrava i jaka porodica.Samo zdravlja i sve ce se to polako dovesti na svoje mesto.I moje domacinstvo je pretrpela veliku stetu.Najteze mi je dovesati u red kucu za stanovanje - susenje ravnajuceg sloja ide sporo.Laminatn u dvoristu na nekim klupama ( ne verujem da cu nesto od njega iskoristiti), malter sa zidova obijem na visini od 35-40cm , radijatori skinuti.BAste nema.FArma puna ko oko evakuisana u poslednjem trenutku.Svuda mulj i blato.Deluje depresivno.Basta skuvana - zao mi gledati biljke - bas zalosno izgledaju.SAmo se plasim neke zaraze.Voda mutna a pokupila je sve otrove sa njima i septickih jama.Nikad vise rakije nisam potgrosio nego ovih dana - malo malo pa perem ruke rakijom.Greh :haha:
U ceoj toj situaciji stekao sm jednog prijatelja ilki priajteljicu - jos ne znam dali smo mu ime Srecko.Mladunce sove - hranim ga ribom i pilecim krilcima.
Samo treba sacuvati vedar duh i ne smemo klonuti.Pozdravljam ekipu na forumu i mislim da ovo Jelenino i moje pisanje ne treba poglresno shvatiti.
p.s.Zahvaljujem pojedinim clanovima foruma koji su mi ponudili vise vrsta pomoci.Hvala drugari.
jihuol.jpg

Ovako ej bilo u mojoj dnedvnoj sobi.
 
Imal' ljudi kakvih vesti o clanu "crni tekir", on je iz Bajine Baste i ne javlja se kako su pocele ove poplave.
Evo sada videh da je clan ZIS napisao da se juce bio ulogovao na forum.
 
Rijeko Bosno, zar ti žao nije
što rasplaka moje Dobojlije,
što im Doboj, koji tako vole
pretvori u rane što bole?!....

Rijeko Bosno, zar ti nije žao,
i kamen bi na to proplakao,
gledajuć' te divlju i duboku
kako suze ostavljaš u oku....

Rijeko Bosno, ters si uvijek bila,
al' nas 'vako nisi ojadila
o devetsto šezdeset i neke,
tako davne, mutne i daleke.

Rijeko Bosno, a gdje će ti duša,
da Bog da te ukrotila suša,
odnijela si vedrinu i sreću,
a duše nam vezala u vreću.

Al' zapamti, iz vezane vreće,
rodiće se nešto sasvim treće,
nesložna će braća ovog kraja
naći izlaz iz ovog belaja.

Rijeko Bosno, donijela si jada
na ulice našeg lijepog grada,
al' nešto si uspjela svejedno,
svi su opet kao zrno jedno.

I to zrno sačuvajte, ljudi,
iz njega se novi život budi,
i jedino ono spaja, brate,
Muslimane, Srbe i Hrvate.

Sad ste gladni, više nego siti,
al' Doboj će opet Doboj biti,
samo treba elitu što krade
u Zenicu poslati da rade.
 
Poslednja izmena:
Danas bio u Opštinu Lazarevac u mestu Veliki Crljeni da odnesemo šleper sena za poplavljene.Po meni je situacija uživo mnogo GORA nego preko TV-a.Svaka čast ljudima kako su nas dočekali pored sve svoje muke.Ako da Bog viđaćemo se i u narednim danima
33mn6yv.jpg


- - - - - - - - - -

o5npsl.jpg
 
Nazad
Vrh