Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

NIsam nekoliko dana posetio moj omiljen forum.Okolnosti su bile takve:
10xd09d.jpg

Kad se sve smiri - i steknu uslovimi - eto me opet.Forum posecujem iz ove prostorije.
 
Pozdrav druze. Ne znam kako da opisem recima moje saucesce sa tobom u takvoj situaciji koja te (Vas) je zadesila. Ono sto sam ponudio na pp uvek stoji.
 
Saopstenje je da se zbog poplava pojavljuju zmije.Mozda nekom pomogne u razlikovanju otrovnih,tj opasnih i onih koje to nisu.
http://www.shdmr.org/naslovna/8-srpski/44-zmije-i-poplave



Sve zmije mogu da plivaju i uglavnom se dobro penju po vegetaciji – i po kućama.




Koliko smo uspeli da ispratimo vesti na društvenim mrežama, sve do sada fotografisane (viđene ili ubijene) zmije bile su smukovi i ribarice.

Od otrovnih zmija, u užoj Srbiji su prisutni šarka i poskok. Ne tvrdimo da ih nije moguće sresti u poplavljenim područjima, posebno uz reku Savu – neke su mogle i doplutati iz uzvodnih predela – ali čak ni od njih ne preti neminovno smrtna opasnost.

Naše otrovnice se od drugih vrsta zmija lako razlikuju: duž smeđih ili sivih leđa imaju tamnu cikcak šaru. Šarke mogu biti i potpuno crne.



Kao i druge životinje, zmije samo pokušavaju da se spasu i pobegnu na suvo. Nisu se naprasno pojavile niotkud, uvek su bile oko nas. Nisu donete odnekud i puštene da bi nam dodatno zagorčale život. I njih voda isteruje iz skloništa; uplašene su, dezorijentisane i nervozne, baš kao i mi.
 
Postovani,


Pre nekih 24 sata je sa radom poceo sajt ImamSmestaj.info na kom mozete ostaviti Vase podatke ukoliko ste u mogucnosti da privremeno ugostite nekog od ostecenih u poplavama, ili pomognete istima da nadju privremeni smestaj.


Sajt se nalazi na: http://www.imamsmestaj.info/


Bez adekvatnog marketinga sajt nema nikakvu svrhu, pa bih Vas zamolio da u najmanju ruku prosledite adresu sajta dalje ako je moguce.

Srdacan pozdrav,
Slavko


 
Poslednja izmena:
Ljudi moji, koja je tuga i muka gledati ovu stoku kako se muči.Kako izdržavaju ovi izmučeni ljudi, odakle im snaga, ne znam.
Važno je da se samo emituju snimci kako je po gradovima, a sela i domaćinstva prikazuju stidljivo...
 
Ukinuta vanredna situacija u 12h17minuta u vecini gradova i opstina. Nego me interesuje u kojih 16 opstina ce vanredna situacija ostati na snazi?:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav iz potopljene Ostruznice!Malo sam sam plivala,izvlacila jarice i koze,svinje se malo brckale pa isplivale a koke domace se podavile,tovni pilici,koke nosilje sa prvog sprata.Ovo sto je preostalo hranim da prezive.Juce pokupih 12 jaja.Ne mogu da se saberem,jos sam u soku.Bice valjda bolje...:cool:
 
Pozdrav iz potopljene Ostruznice!Malo sam sam plivala,izvlacila jarice i koze,svinje se malo brckale pa isplivale a koke domace se podavile,tovni pilici,koke nosilje sa prvog sprata.Ovo sto je preostalo hranim da prezive.Juce pokupih 12 jaja.Ne mogu da se saberem,jos sam u soku.Bice valjda bolje...:cool:

Drzite se, covek mora ostati pribran iako je u muci, sve ce to leci na svoje mesto i to brze nego sto mislite.:cool:

Ja doznah da vanredna situacija ostaje u Šapcu i Sremskoj Mitrovici, kao i u opštinama Obrenovac, Ljig, Ub, Lajkovac, Osečina, Paraćin, Mionica, Svilajnac, Smederevska Palanka, Šid, Trstenik, Kosjerić, Bajina Bašta, Krupanj, Mali Zvornik, Koceljeva, Vladimirci.
 
Nazad
Vrh