Pomoc oko pravila drzanja tovnih pilica

Previse.Nakljukano aditivima i hormonima rasta.Mozes imati problem kada predju 2kg,mogu crkavati,pogotovo ako bude vrucina.Sto se tice kvaliteta mesa,bolje donesi iz Argentine sigurno GMO soju i peci kao snicle.Malo je ta soja ukusnija,a sasvim sigurno zdravija.:ppozdrav:
 
Cudne stvari se desavaju sa tovnom pilicima ja sam imao turnus od 150kom i sa 45dana su imali prosek od 3,2kg a hranio sam sa Gebi hranom
 
Konsultovao sam se sa velikim odgajivacem , ,prelazim na dvojku , gasim i svetlo da se razviju da mi ne budu geljavi i da ih srce na gadja ,, i on mi kaze da je ovo nenormalno da bezim nedelju dana od proseka sto je mnogo za pilad
 
Nesto se definitivno promenilo ove godine sa pilicima, moji su prednjacili 300gr u odnosu na predhodne 6 ture (u predhodne 3 god). Sa 30 dana pilici bili prosek 2kg sto je rezultiralo najjvecem uginucu od kada cuvam pilice od 75 uginulo 7 komada uz gasenje svetla, davanju jabukovog sirceta i razblazivanju koncentrata. Mozda je i nenormalno vreme imalo uticaja a mozda su i nesto zeznuli oko koncentrata (100%) ili samih pilica nisam pametan ali ima neceg drugacijeg nego ranijih godina
 
Pozdrav!!!!
Da nebi otvarao drugu temu ako neko ima iskustva sa hranom Gebi UNI Ž – II 17% , pilici su stari 26 dana a tezina je 1000-1300gr , interesu je me vase iskustvo ako je neko koristio i da napomenem jos jednu stvar, pilicima sam prvo davao Jabuka BS 22% ali covek koji mi je dobavljao hranu nije u mogucnosti da posalje jer u mestu u kom zivim nema te hrane pa sam bio primoran da kupim Gebi UNI Ž – II 17% , znam da nevalja da se mijenja hrana ali sta sam mogao drugo da uradim
 
Za taj uzrast bi im trebalo nesto malo jace od 17%.Ta hrana je pred kraj.Licno nemam iskustva sa tom hranom,ali pretpostavljam po % proteina.Napredovace oni i od toga,samo malo sporije.Veci problem moze biti sto te zavrsne hrane nemaju u sebi kokcidiostatik,koji bi trebalo davati preventivno.Ako nije intenzivan tov,to ce sve verovatno proci bez posledica.
 
Prvo da se zahvalim na odgovoru , i meni je cudno sto stoji na ovoj hrani 17% proteina a pise da ima i kokcidiostatik a evo i sta pise na deklaraciji:
[h=1]UNI Ž – II 17%[/h]
KOKCIDIOSTATIK: MG/KG – Manduramicin 5
NAČIN UPOTREBE:
Potpuna smeša za tov pilića II UNI II 17%, koristi se u ishrani pilića u poluintenzivnom tovu od 22. do 35. dana starosti u peletiranom obliku, po volji.
Davanje ove smeše treba prekinuti 5 dana pre klanja.

Najvise me buni ovo 17% a hrana je dvojka i namijenjena je za tov do pred klanje a da napomenem da jedinica od ovog proizvodjaca je UNI Ž – I 20% a trojka je UNI Ž – III 15%

 
Hvala Dusko, predpostavio sam da se radi o tome ali nisam bio siguran mada mi odgovara jer sam mislio da ih drzim 60 dana, samo jos jedno pitanje, hoceli promena proizvodjaca hrane uticati na prirast jer koliko sam mogao da primijetim da se oni normalno ponasaju i da jedu ko ludi
 
Pravila kazu da ne bi trebalo menjati proizvodjaca hrane ali kada se MORA onda ta pravila ne vaze.:osmeh: Postepeno neka predju na hranu drugoga proizvodjaca, tako sto ces im pomesati hranu staroga i novog proizvodjaca pola pola i onda sve vise dodavati hrane novoga proizvodjaca.
 
Tovio bih oko 30 pileta za moje potrebe, ne bih prodavao ili slicno. Dakle za mene i moje ukucane.

Ako moze neko da mi da informacije na tu temu?


 
Ovako,

1. Sto se tice drzanja pilica, uslova za drzanje kako treba da izgledaju?

2. Cime da ih sve hranim?

3. Koliko je potrebno vremena, hrane i novca da bi jedno pile doslo do blizu 4 kg?

4. Kako da se izbegnu potencijalne komplikacije kao sto je bolest pilica i smrt?
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobro ti nama dosao,al mislim da je tebi jednostavnije da procitas vec napisano i eventualno postavis neko pitanje,nego da mi svakom pojedinacno pisemo sve o tovu pilica.:osmeh:Razmisli malo,procitaj,pa onda pitaj.
 
Kakva neljubaznost i kakvi su to zakljucci o lenjosti. Ako je neko lenj to ste vi da date konkretne odgovore na pitanja a ne da upucujete nekog ko je prvi put na forumu da cita 177 strana. Manje bi pisali da ste napisali konkretne i kratke odgovore na pitanja koje sam postavio. Ali, radi se o tome da necete da pomognete.

A mozda i ljubomora sto hocu da utovim 30 pileta. Ko to zna, a i ne zanima me... Odoh odavde sa ovog foruma, koji nastoji samo na tome da vredja i proziva nekog da je lenj.

Poz.
 
Nazad
Vrh