Pomoc oko pravila drzanja tovnih pilica

@touch

Pa sta mislis kada bi mi svakome ponaosob odgovarali na postavljena pitanja. Procitas temu koja te interesuje i onda ako ti nesto nije jasno postavis konkretno pitanje u vezi sa tim problemom. Tebe niko ne tera sa foruma, a ako odes to je samo tvoja volja.:ppozdrav:
 
Nije neophodno čitati svih 170 stranica, jer se na barem svakih 10-15 ponovi najbitnije (pod uslovom da se ne koristi pretraga). To je maksimalno sat vremena posla, a valjda toliko vrijedi utrošiti za pravu informaciju. :)

Niko ovde nije plaćen za pisanje na forumu i treba cijeniti to što se neko već potrudio da iznese svoje podatke stečene u prlaksi.
 
Uvek smo tu da pomognemo.Lepo sam napisao i to ne po prvi put,da se prvo procita,pa eventualno zatrazi objasnjenje za nesto konkretno.Covek koji nije ni prvi,ni poslednji ladno napravio spisak sta njemu treba i ocekuje ponovno pisanje,a mrzi ga da cita.Dobro nam nije trazio i novac za tov.:haha:
Da rezimiramo: Svako dobronameran je dobrodosao na ovaj forum,a mi smo tu da pomognemo.Cak je na moju radost bilo clanova,kojima smo mi iskusniji objasnjavali,a oni objasnjavali novajlijama.:osmeh: I niko nikoga ne tera sa foruma,naravno ako se prostuju pravila,ali isto tako niko nije u obavezi da pise vec napisano.:ppozdrav:
 
Ako pricamo o korektnosti mislim da preko ovog pilicarskog dela ne postoji. Definitivno mesto gde mozes mnogo da naucis, e sad ako neko treba da ti sazvace sve to onda mislim da treba da podjes u neku ustanovu za ometene u razvoju da bi nasao takvu osobu. Uzmes lepo procitas (kao sto sam ja radio kad sam dosao ovde) pa pitas ono sto nije jasno.
 
Pozdrav ja sam novajlija na forumu :) prvo da vam se veliko zahvalim na sugestijama i predlozima!
imam pomocni objekat 10kvadrata
e sad zanima me koliko koliko pilica ide na 1 kvadrat?hvala
 
Pozdrav ja sam novajlija na forumu :) prvo da vam se veliko zahvalim na sugestijama i predlozima!
imam pomocni objekat 10kvadrata
e sad zanima me koliko koliko pilica ide na 1 kvadrat?hvala

Druze ja pilice drzim za svoje potrebe, u objektu 5x5 =25 kvadrata odnegujem 80-100 komada bez problema. Jednom sam uzeo 120 ali kad su porasli bilo je tesno pa sam 20komada odvojio u drugu prostoriju.
U 10 kvadrata po mom misljenju mozes 40komada da odnegujes ladno bez problema.
Ovde ima ljudi koji se profesionalno bave pilicima pa mogu mnogo bolje da ti objasne :ppozdrav:
 
Pozdrav svima
jedno pitanje u vezi plinskih grejalica za farme takozvane "siera" sa termostatom
kod moje grejalice kada radi odredjeno vreme i kada termostat iskluci glavni gorionik pojavi mi se
plamen na donjem delu grejalice,unutra ispod one mrezice gde se nalazi glavna dizna i taj plamicak gori
par 5-6 sekundi,znaci plamen gori direktno iz dizne,dali je to normalna pojava ili ne
ko ima takve grejalice neka odgovori inace bice bum..

regulator pritiska je 1,5l/h
 
Poslednja izmena:
Zbog slabog kvaliteta plina - cesto se pojavljuju "brkovi" koji malte ne zapusavaju noirmalan dotok plina.Treba ih cesce cistiti srafcigerom ili parcetom zice i pri tome voditi racuna da se deo koji je uzaren ne nadje na prostirci.
 
Hvala valjevac
meni gori plamen iz centralne dizne,sve je cisto vec kad termostst zatvori dotok plina plamen sidje dole i gorucka u dizni par sekundi dok ima zaostalog gasa.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svima,interesuje me od koliko dana se pilicima daju AD kapi i po koliko kapi se sipa u vodu?
 
Posto nisam zadovoljna kilazom pilica,verovatno je losa hrana da li bi mogla da predjem na neku drugu npr Gebi,a da ne bude nekih posledica? Moji pilici sad imaju 7 nedelja i teski su u proseku 2,8 kg zive vage,prijatelji su kupili posle mene 3-4 dana (kod drugog proizvodjaca) i danas ih kolju i ocisceni imaju oko 3 kg.Moji pilici imaju sve uslove i ne znam u cemu je problem?Pozdrav i hvala unapred na odgovorima!
 
Nisu ni svi ljudi isti,pa naravno ni pilici,a takodje i hrana.Mogu ti reci da pile za 6,5 nedelja ima 3kg ocisceno,bas i nije normalno.Ne kazem da je nemoguce,ali cemu drzanje rekorda i takmicenje?Ja bih vise obratio paznju na kvalitet i ukus tog dobijenog mesa.Mozda ces ti u toj prici biti u boljem polozaju.Moze njihov batak da se prepolovi prilikom termicke obrade,a tvoj da skoro ostane toliki,koliki je.Ocu da kazem,da tu ima mnogo vise faktora,a i mnogo bitnijih faktora od same kilaze.
Po meni ce tvoji sa 8 nedelja imati preko 3kg ocisceno,sto je sasvim normalno i OK.
 
Hvala na komentaru,ne takmicim se ni sa kim ,vec su mi pojeli 200 kg hrane pa rekoh da pitam da li je to ok ili ne,naravno pocetnik sam pa me sve interesuje!:osmeh:
 
Nazad
Vrh