Pomoc oko pravila drzanja tovnih pilica

Dusan123

Novajlija
Učlanjen(a)
27 Jan 2009
Poruka
21
Lokacija
Smederevo
Pozdrav svima. Nov sam ovde i prvo da pohvalim rad foruma. Ima zaista korisnih informacija. Mene zanima sledece: Drzao bih tovne pilice i prodavao na pijaci. Kakvi papiri su mi potrebni? Prvo, da li mogu sam da koljem i svaki dan da ih nosim na tezgu, ili moram da nosim u klanicu? Da li moram da otvorim nekakav vid firme da bih prodavao na pijaci? Da li moram da nosim u veterinarsku inspekciju meso radi nekakvih pecata o kvalitetu mesa? Da li mi je za to potrebna firma.... Znaci, sve sto ima veze sa prodajom na pijaci. Ja sam mislio da to ide mnogo lakse. Zakolljes, odneses na pijacu i prodajes! Unapred hvala svima na odgovoru, svaka informacija o tome sta je sve potrebno da bi se prodavalo na pijaci je pozeljna! Pozdrav
 
Informacije u vezi svega što pitaš najbolje da potražiš kod opštinskog veterinarskog inspektora.
 
Ako moze malo blize, sta je to svasta? Planirao sam onoliko koliko tezga moze da istera. 30-ak na dan mislim da je realno, znaci 1000 mesecno.
 
Da, da, na vise planiram, ako neko ima neku konkretnu informaciju sta mi sve treba od tih dozvola, a ako ne, odo' kod veterinarskog inspektora.
 
Dusan123 je napisao(la):
Da, da, na vise planiram, ako neko ima neku konkretnu informaciju sta mi sve treba od tih dozvola, a ako ne, odo' kod veterinarskog inspektora.

Veruj mi, izbeći ćeš nepotrebne komplikacije kao što je oduzimanje robe na pijaci...
 
Ok, hvala. Pitam ovde da znam sta me ceka, da li da odustajem :) Sto sve mora da bude komplikovano?! Znate sta me cudi? Da li obican domacin, seljak, koji prodaje na pijaci ima sve te dozvole?! Da li je moguce da ide u klanicu a ne kolje rucno? Mnogo mi je to sumnjivo.
 
Svaka opstina,pa cak i pijaca ima i skup svojih pravila zato najbolje kod inspektora i pijacnu upravu :ppozdrav:
 
Koliko ja znam piljarima koji trguju sa pilićima "gledaju kroz prste" i traže im samo zdravstvenu ispravnost, tj. potvrdu da je meso obrađeno u klanici i da je pregledano od strane nadležnog veterinara.
Takođe, ima ovde jedan tip koji je napravio klanicu za živinu i ima pečenjare za piliće. tu je zaokružen ciklus i najveća zarada. Takvom se isplati da uloži u HACCP koji nije ni malo jeftin.
 
Znaci, svakako ne mogu kuci da koljem sam. Sad ispada da svaka opstina i pijaca imaju svoja ppravila, tj. da ona ne vaze u celoj Srbiji?! Ako vec koljem u klanici, recimo u Novom Sadu, mogu li onda da prodajem na tezgi bilo gde u Srbiji sa tim papirima, makar to bilo i u Leskovcu!? (lupam)
 
Dusan123 je napisao(la):
Ako vec koljem u klanici, recimo u Novom Sadu, mogu li onda da prodajem na tezgi bilo gde u Srbiji sa tim papirima, makar to bilo i u Leskovcu!? (lupam)

Upravo ovakva pitanja su namenjena vet. inspektorima...
 
Posto si pocetnik da te upozorim na mnogo vece muke.Trebas upoznati potrosacke navike svoje okoline,stvoriti trziste,kvalitetom i cenom preteci konkurente. :sreca:
 
ivanhoe je napisao(la):
Posto si pocetnik da te upozorim na mnogo vece muke.Trebas upoznati potrosacke navike svoje okoline,stvoriti trziste,kvalitetom i cenom preteci konkurente. :sreca:

To sve znam. Nekoliko meseci svakodnevno mislim samo na to. Sve negativno sam racunao! Hvala na upozorenju. Mislim da se kvalitetom i radom sve moze postici, samo da me te inspekcije ne oderu!
 
Bas sam pomislio da cu ovde naci neki savet o drzanju tj uzgoju pilica, kako se i tema zove.
a ne o pijaci, klanici i dokumentima... ::lose::
imam nesto tovnih pilica, starih par dana, koje naravno drzim za sebe, ne za pijacu :nono:
 
Pa ako baš insistiraš, sutra ću postaviti skenirano uputstvo za tov pilića od "Vranić farm"-a.
 
Gabri_Su je napisao(la):
Bas sam pomislio da cu ovde naci neki savet o drzanju tj uzgoju pilica, kako se i tema zove.
a ne o pijaci, klanici i dokumentima... ::lose::
imam nesto tovnih pilica, starih par dana, koje naravno drzim za sebe, ne za pijacu :nono:

Molim da mi ne spamujes temu. Ako te nesto drugo interesuje, otvori novu pa pitaj. Sta mene briga sta si ti pomislio da ces naci.
 
ivanhoe je napisao(la):
@Gabri_Su http://poljoinfo.com/index.php/topic,630.0.html
Dusane ne znam dal` si zaposlen,Ja i zena u firmi prodamo vecinu, zatim zgrade gde zive rodjaci prijatelji.
Doduse radim na sitno,ali zbog traznje cu povecati

Planiram i ja tako nesto, znam i neke vlasnike restorana. Ali ,mislio sam da to s tezgom ide lakse. Jer, racunao sam troskove pijacnine, prevoza, da kupim masinu za cerupanje... ma sve sam racunao najnegativnije, i opet ispadne super zarada. Samo me koce ta pravila. Videcu da odem onda u inspekciju.
 
Sa inspekcijom vidi, uhraniti ih nije veliki problem najveci je trziste. Ima dosta jacih pa bi ti sa 1000 mesecno bio otprilike u nekom srednjem rangu. Mi smo pre neku godinu ubacivali po 100 sedmicno i nekako krcmili na sitno dok nije doslo da nemam kome da prodam a svaki dan me kostaju i prelaze kilazu. Inace tra\e se najvise od 1,8 kg. uredjeni ali neki hoce i golubove od 1,2 Velike su oscilacije ponude i tra\nje. Najbolje bi bilo kada bi mogao da se povezes sa nekom klanicom i da radis na ugovoreno, manja zarada ali te ne boli glava :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh