Pomoc oko pravila drzanja tovnih pilica

Kako misliš zavrće krila, ako ih širi to je zbog vrućine. Što se tiče nogu, meni se dešava da neki ima problema sa jednom nog0om kao neko isčešenje, to se rešava sa AD kapima, ako su kao malaksali i neće da dižu glavu samo leže ti će da crknu njih je šlog opalio.
 
Pokupi to lepo i izbaci.Nek na njima ostane sva steta.Ostale nastavi da hranis kao i dosad.:ppozdrav:
 
Da vas pitam jer neko zna jer pilicima steti ako pojedu malo strugotine od Bukve ako ne da mogu to da im stavljam?
 
Ima tema prostirka u zivinarniku.Tamo je lepo opisano kakva treba da bude prostirka.Mekano drvo,a ne tvrdo.Steti im nogicama.A za jelo u svakom slucaju nije preporucljivo.Slabo ce od toga napredovati.:osmeh:
 
Pa nemam drugo a to sam prosli put malo stavio i bilo je dobro pa reko da pitam da im ne bude nesto pilici su tri nedelje a slama slabo upija vlagu.
 
Kad se pise sta da se stavi,pise se o ideali.Naravno da je idealu tesko postici i bolje ista nego nista.Bice to dobro,ali ne treba shvatiti da se ne treba potruditi postici idealu i naci meksu prostirku.:ppozdrav:
 
E nasao sam Camovinu, lepa strugotina onako srednje velicine i mekana je :).Dzak 100 kinti ali nema veze sve za moje pilice :osmeh:.
 
Zdravo svima,imam pitanje ako moze neko da mi pomogne.Novi smo u bavljenju tovnim pilicima,ovo je prvi turnus.Danas im je 12.dan i lepo napreduju mada od 1010 koliko ih je bilo sad imamo 995kom.Moje pitanje je vezano za hranu,naime hranimo ih jedinicom"jabuka" i to planiramo do 21.dana,a nakon toga prelazimo na dvojku.E sad moje pitanje je da li dvojku treba da mesamo sa necim i kako,i da li taj prelaz treba da ide postepeno ili bukvalno do 21.dana jedinica a sutradan odmah dvojka?Ako imate jos neke savete dobro dosli su.Hvala
 
Svaka cast.Prva tura,pa 1010:osmeh:.Mortalitet ti je sasvim OK.Nek se na tome zavrsi.Sto se tice prelaza,on bi trebao biti postepen,ali na tu kolicinu to niko i ne radi.Cepaj dvojku,kad joj bude vreme i to cistu naravno.:ppozdrav:
 
Hvala SAMA,a procitala sam na forumu da mnogi mesaju dvojku sa stocnim brasnom,prekrupom itd....zasto se to radi uopste?I koje vitamine bi mi preporucili,za sada im dajemo samo jabukovo sirce u vodu.
 
Ja ubacujem samo prvih dana Elavitol.Koristio sam Vitogal,Oligovit,ali ih cas ima,cas nema.Elavitol mi je nekako naj ustaljeniji.Sto se tice razblazivanja,nista se ne dobija,osim sto se tov produzava,jer se koncentrat slabi.To mogu stavljati oni koji cekaju da meso uzri.8 i vise nedelja,pa tov usporavaju.Kad se radi o komercijalnom tovu,nema logike usporavati ga,vec naprotiv.
Inace isti vitamin koristim i pri vakcinaciji.:ppozdrav:
 
ako moze pomoc.Danas im je 16 dan do sada su pojeli 1100kg hrane ciste jedinice i tezina im se krece od 450 do 650g,ne znam da li je dobra takva razlika ali ono sto me brine je sto su zadnja dva dana uginula po dva pileta i imali simptome sloga otprilike.Sta da radimo,stavljamo samo jabukovo sirce u vodu.
 
To je normalno na tu kolicinu.Nista to nije alarmantno.To je 0,2%:osmeh:Nego mene muci ona tvoja konverzija.Mozda nisi odbio hranu u hranilicama.Kilaza je sasvim OK za taj uzrast,ali mnoogo hrane potroseno.
 
To je normalno na tu kolicinu.Nista to nije alarmantno.To je 0,2%:osmeh:Nego mene muci ona tvoja konverzija.Mozda nisi odbio hranu u hranilicama.Kilaza je sasvim OK za taj uzrast,ali mnoogo hrane potroseno.
Pa ne znam i meni se cini ali tako je odbila sam hranu u hranilicama.U cemu mislis da je problem,a sto se crkavanja tice procitala sam na forumu da do desetog dana kad crknu to je do pileta a sve preko desetog na nasu dusu,pa me zanima gde gresimo da zadnja dva dana po dva crknu.Zapijucu i izvrnu se.i da ne zaboravim ukupno je crklo 19 prvih deset dana 15 komada pa onda 4 dana nista i sad zadnja dva dana po dva pileta.
 
Poslednja izmena:
Malko su halapljiviji.:osmeh:Konverzija je prevelika.Potroseno ti je 200 i kusur kg vise hrane.Moze biti problem u koncentratu.U tom uzrastu ne sme preci 1,5.I to je mnogo.Npr da ti je prosek 0,55kgX1,5 to ti je 825kg.Pa ti vidi.Malo li je na ovu cenu hrane.Preracunaj ti to jos jednom.
 
Razgovarala sam danas sa tehnologom iz jabuke kaze da je konverzija velika ali da su i oni dosta veci nego sto treba,preporucio mi da im gasim svetlo da pocnem od sat vremena pa do sest sati navodno da im regulisemo hormone,a ja sam vec u ocaju i danas dva crkla.Deluju zdravo,imaju i vise mesta nego sto im treba,piju dosta vode,stalno im dodajemo piljevinu,cisto im je ali eto crkavaju.Ako neko ima savet pomozite.....
 
Nazad
Vrh