Pomoc oko pravila drzanja tovnih pilica

ja mislim da im je hladno..je bas su se skupili oko sijalice.. trebao bi jos jednu sijalicu da uvedes od 100w, pod uslovom da je i ova prva tolke jacine, da ih ne stavljas u taj Galon..nego da budu, slobodne,, 10cm..iznad glaave pilica ih odigni!!! objekat je po prilicno ne osvetljen, zbog toga ti i treba druga sijalica, a i zbog toplote.. uradi to sto pre..one velike hranilice si bezpotrebno napunio hranom, za prvih 5-7 dana bi im bila dovoljna samo ona tacna.. i jedna mala pojilica, a one velike hranilice makni da ne zauzimaju mesto, pa vati posle jednu, a ostale kasnije!!! i ne vidim, dali imas ole neku prostirku?? eto tolko za sada.. PoZzZ :ppozdrav:
 
Kolega poslusao sam sve sto si mi rekao hvala ti, a danas je pilicima 6-ti dan i krila su pocela da im bijele i nisu vise zbijeni oko sijalice puno bolje jedu.
 
Evo kako sam ja napravio hranilicu na svoj nacin, iskoristio jednu cijev koja mi je bila viska napravio otvore sa strana da pilici mogu samo provuci glavu a ne mogu uci unutra
 
@Nikola obicnom grabilicom sto se kupi secer ili brasno i polako natresam da ne prospem sasvim je jednostavno a i ekonomicno svi se mogu pilici poredati a manje vjeruj da prosipaju nego iz ovih pojilica sto se kupe a plus ne mogu se ni uvuci u njih...

@jovanips od 50 komada samo mi je jedno uginulo kad sam ih tek donio pokvasilo se bio si u pravu kad si mi rekao da sam puno stavio pojilica ali eto sad znam za ubuduce i poslusao sam te sve da izvadim sijalicu iz galona i pospem pilotu
View My Video ewo potrudio sam se da to i snimim nadam se da se ovako bolje vidi.

---------- Poruka napisana u 22:02 ---------- Prethodna poruka je at 22:01 ----------

A sutra cu vam snimiti i kako se pravi ova hranilica jer narucio sam jos 50 komada vidim da mi ide i pravim jos jednu ovu hranilicu pa cu snimit kako treba izrezati.
 
E dobro je znacii ovako kako je ne treba nista mijenjati hvala vam kolege a posebno jovanicsu se zahvaljujem da mi nije dao par savjeta sigurno ne bih prosao ovako dobro sa prvim turnusom.
 
Uspeh za ucitelja je kad ucenik postane bolji od njega.Svedoci smo da na ovom forumu,a posebno u delu zivinarstva ima dobronamernih i ne sebicnih ljudi,koji su spremni pomoci.Naravno ako ta pomoc ima smisla i ako se ne trazi da mi nesto pretrazujemo i kucamo po ko zna koji put,zato sto nekoga mrzi da lista vec napisano.
Svako dobro i uspeh u radu svim ljudima dobre volje.:ppozdrav:
 
Pilici su mi stari mesec dana i slabije jedu.... To nije bio problem sa predhodnima, da li je u pitanju vrucina ili nesto drugo?:cool:
 
Vrućina, probaj jabukovo sirće u vodu da im stavljaš, digni im sijalicu što visočije, možda čak i onu štednu da im staviš kako bi se što manje grejali i ako imaš prozore gasi im sijalicu preko dana i u toj varijanti im je upališ oko 9 uveče nek odmore sat vremena u mraku (ovako ja radim mislim da je dobro ali...).
 
Moja majka je nekada kada je drzala pilice sipala jabukovo sirce u vodu. Sada i ja primenjujem. Ali ona kaze da moze da ide, u stvari ona je sipala, cep od staklene flase na 3 litre vode. Ja imam onu plasticnu meru za sirup pa sipam nju punu na nekih 7 litara vode. Moram videti koliko pise na njoj u ml. pa cu napisati kasnije.

Da li je to puno ili dovoljno?
 
Hvala drugari! :ppozdrav:

Posto sam u svemu ovome pocetnik, a ispada da sam i u nezgodno vreme poceo (msm na ovu vrucinu), jos uvek prikupljam neke cake i fore.
Prosle nedelje sam uzeo 50kom tromesecnih malisana i to mi je prvi put da imam pilice. Uzeo sam ih za sebe, mada ne bih se bunio i ako bih koje prodao. Al' kao sto kazu otom-potom.
 
Nazad
Vrh