Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
mislim da je bespotrebno prepucavati se koi traktor koliko troši jer ni zemlja nije svuda ista,pa neoru recimo svi na istu dubinu nisu ni svi motori u istom stanju ,pa onda obrtni moment motora,pritisak u diznama ,prečnik i hod klipova,kompresija ,prenosni odnos,ima li turdbinu ili ne pa i kvalitet goriva filter za vazduh sve ovo utiče na potrošnju i učinak traktora .
 
Za špartanje , prskanje , presovanje , spremanje , setva Zetor 6011 ili čak 5011 (manji potrošač 3 klipa , okretniji , živahan na gasu ) .
 
Pogotovo ti mali sa tri cilindra su strašni! Vozio sam 4718, to ide ko blesavo!
 
Ja bih da kupim zetora kada prodam 540.Do pre 5 godina sam imao 560 pa sam kupio Zetora5911 i mogu sa sigurnošću da tvrdim da su Zetori mnogo bolji,pa ko voli IMT neka mi se javi 540 je u super stanju(slike su u mom profilu).
 
Imam 539 sa 6100 radnih sati.motor nije pipnut.do duse nikada nije orao,do nedavno je on spartao prskao valjao,sve lakse radove pa cak tovari i dubar sa prednjim utovarivacem. :D
 
Torpedo 7506 bez prednje vuce.Okretan udoban veci izbor brzina mali potrosac.a i ako zagusti mozes orati sa njim bez ikakvih problema. :D
 
Mislim JA je napisao(la):
sta mislite koji je naj traktor za mene..? :bravo: :ppozdrav:
Posaljimi na pp koliko imas godina pa cu ti predloziti nesto ( metlu , bicikl ,usisivac ..... )
P.S. na gl.... pitanje dobijes gl... odgovor :haha: :haha: . Ovo je ozbiljniji forum , kazi nam sta bi radila sa tim agregatom i na kojoj povrsini i u kojim uslovima :ppozdrav:
 
[/quote]Samo RUJA moze da nas izvuce iz ekonomske krize hehehehehehehheh,jeftini delovi
[/quote]
Kupio bih i ja ruski traktor ali nemam novaca da ga stalno popravljam :ppozdrav:
 
Kod nas nije pre bilo tolko ruji ali sada uzimaju i to iz Vojvodine koji su je uzorali i uzduz i popreko a vi kupujete nove (pametni ljudi) a i nama majstorima dobro doslo ::novac::
 
Nazad
Vrh